skip to Main Content
Hasta Yataklarının Kas İskelet Sistemine Faydaları

Hasta Yataklarının Kas İskelet Sistemine Faydaları

İnsan hayatında güzel şeyler olduğu gibi zor şeyler de yaşanmaktadır. Kaza, yaşlılık ansızın gelen hastalık bu sıkıntılı durumların en zorlu olanlarıdır. Bu olumsuzlukların getirisi olarak da can kayıpları, güç kayıpları hatta organ hasarları görülebilmektedir. Sağlık açısından bu bozulmalar zamanla geçebileceği gibi, hayat boyu devam de edebilir.

İşte bu zor durumlarda sizlerin yanında olan medikal üreticiler hastalara özgü çeşitli malzeme, ekipman ve cihazları onların ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak üretmektedir. Bir hasta için en önemli ortam iyi koşullarda dinlenebileceği bir yerdir. Bu amaçla üretilen hasta yatağı kas ve iskelet sistemine uyumlu dizaynı ile uzun süre yatma sonucu vücudun yaşayacağı komplikasyonları bitirmek ve ya en aza indirmek için oldukça kullanışlıdır.

Hasta Yatağı Modelleri

Her hastanın durumu bir değildir. Bazı hastalar dış organları ile bazıları ise iç organları ile sıkıntı yaşamaktadır. Burada önemli olan doktor tavsiyesine ve hastanın konforuna en uygun hasta yatağı hangisidir onu tespit etmektir. Örneğin durumu çok hassas olan hastalar için üretilen birinci sınıf konforlu hasta yatakları hijyenik ve sağlam yapısı, rahat kurulma özelliği, hastayı sarsmayan tasarımı sayesinde bedenin rahat etmesinin sağlar.

Yukarıda belirtilen özellikli yatakların dışında hastanelerin de servislerde kullandığı hasta yatakları normal yatak kategorisindedir. Bu yataklar da diğer hasta yatağı modelleri gibi katlanır, açılır kapanır. Tekerlekli karyola ya da seyyar sedye özelliği ile hastanın bulunduğu servisten diğer birimlere taşınması açısından son derece kolaylık sağlar.

Teknolojik Hasta Yatakları

İnsan sağlığı son derece önemlidir. Konu hastalar olunca bu durum daha da hassaslaşır. Bu sebeple gerek Dünya Sağlık Örgütü gerekse ülkemizdeki yetkili merciler bir hasta yatağı nasıl daha konforlu olur sorusunun cevabına teknolojik yenilikler ile cevap vermişlerdir. Örneğin tuvalet ihtiyacını kendi başına karşılayamayan bir hasta için lazımlıklı ve sürgü eklemeli yataklar, bilinci yerinde olan hastalar için elektronik kumandalı yataklar, tek ve ya çift motorlu yataklar, acil durum bildirim cihazlarının bağlandığı hemşire ve ya diğer sağlık ekiplerine kolayca haber verebilecek şekilde tasarlanmış yataklar bunlardan bazılarıdır.

Hasta Yatağı Nerelerden ve Ne Şartlarda Alınır?

Devletin özellikle son yıllarda daha ağırlık verdiği hasta hakları hizmetleri içinde sigortalı vatandaşlarına hasta yatağı desteği de yer almaktadır. Yatalak durumda hastası olan vatandaşlar ilgili sağlık mercilerine başvurup, rapor çıkardıktan sonra hasta yataklarını daha ekonomik koşullarda elde edebilir. Bu işi hem normal medikalciler hem de sanal medikal malzeme satan siteler üstlenmektedir. Hatta çeşitli markalar kamu ve özel hastaneler ile yaptıkları anlaşmalar ile toplu siparişler almaktadırlar.

Hasta yatakları konusunda merak ettiğiniz tüm ayrıntıları internetten araştırabilir, bilir kişilere danışabilir ve hastalarınız için en uygun ürünü sıkıntı yaşamadan kısa sürede bulabilirsiniz. Dünya kalite standartlarına uyumlu hasta yatakları ve fiyat bilgisi için online sitelere üyelik oluşturarak indirim, taksitlendirme, garanti ve diğer tüm koşullardan faydalanabilirsiniz. Sizlerin beğenisine sunulan bu son sistem hasta yatakları hastanın fiziksel konforunu sağlamasının yanında, onların rahat uyumalarını sağlayarak iyileşmelerine yardımcı olmaktadır. Sitede yer alan iletişim hattını arayarak konunun uzmanları ile birebir irtibata geçerek, Türkiye’nin tüm noktalarına yatak siparişi verebilirsiniz.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir