Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yataklarının Kolay Hareket Etmesini Sağlayan Özellikler Nelerdir?

kiralik hasta yataklari 2

Hastane yatağı nedir? Hastane veya yaşlı eklemli yataklar, aile üyeleri ve/veya bakıcılar ile hareket veya iyileşme güçlüğü çekenler için hayatı daha kolay ve konforlu hale getirmek için gereklidir. Hasta yatağı, hareket ve dolayısıyla farklı dinlenme pozisyonları sağlayan küçük bir elektrik motorlu mafsallı yatak türüdür; Manuel manipülasyona gerek kalmadan baş, gövde ve bacakların eğim ayarı yapılabilir. Elektrikli hastane yatakları, mafsallı çıtalardan oluşan bir tabandan ve kablo kontrolü ile manipüle edilen düşük voltajlı bir motordan oluşur.

Dekübit ülserlerinin profilaksisi için endikedir, viskoelastik, anti-dekübit veya esnek malzemelerden yapılmış lateks şilteler ile kombinasyon halinde, uzun süre yatalak kişilerde yara oluşumunu önlemeye ve engellemeye yardımcı olur, basınç noktalarını ortadan kaldırır, kas gerilimini azaltır. Piyasada sundukları pozisyon sayısına göre değişen birçok model vardır, ancak en yaygın olanları dört düzlemli ve üç eklemli olup, bacaklar için geçişli dikey olanlar ile çift hareketli olanlar arasında farklılık gösterir. Ayaklar bacak yüksekliği dizler kalçalara ve alt gövdeye yatay şekilde destek sağlar. Bu sayede oturma pozisyonunda bacakların bükülmesine izin verilerek daha iyi bir dinlenme pozisyonu elde edilir.

Yatan hasta için hasta yatakları

Hastane ve Yaşlı Yatakları

Hastane veya yaşlı yataklarına genellikle bir ayarlı kaldıraç eşlik eder, bu da yatağı istenilen yüksekliğe ayarlamamızı sağlar. Minimum 38 cm ile maksimum 76 cm arasında değişir. Bu sayede kötü duruşlar ve ani hareketlerden kaçınılır. Yatalak hastalara bakmak zorunda olan ve yatağını uyarlaması gereken bakıcılar için büyük yardım sağlar. Elektrikli hasta yatağı modelleri ile katlanır güvenlik rayları gibi diğer aksesuarlar da genellikle kişinin düşmesini engelleyecek şekilde uyarlanır. Bu nedenle hastane yatakları çok faydalıdır çünkü her kişinin koşulları farklıdır ve her kişinin farklı rahatsızlıklarına ve biyomekanik özelliklerine uyarlanabilir.

Genel olarak hastane yatakları, özellikle özel bakıma ihtiyacı olan yaşlılar olmak üzere insanlara iyi bakım ve yaşam kalitesi sağlamak için gerekli ekipmanlardır. Ayrıca klinik yatakların kullanılması yaşlıların iyileşmesinde ve bakımında büyük yardımcı olmaktadır. Konvansiyonel rulmanlar, basıncı yüzeye eşit olarak dağıtamaz. Bu, kişinin ihtiyaç hissettiği oksijeni alması için daha çok çalışması gereken kalbe daha fazla baskı uygular.

Tıbbi Yatak Faydaları

Elektrikli hasta yatakları ve havalı yatak modelleri sırt problemlerini önler ve/veya azaltır ve bacaklardaki kan dolaşımını iyileştirir. Vücudu hareket ettirmeye gerek kalmadan çok sayıda pozisyon ve harekete izin verir. Hijyen ve besleme işlerini kolaylaştırır. Gövde eğiminin ayarlanmasına izin vererek daha fazla konfor sağlarlar. Evde yaşlı bakımıyla ilgili daha fazla sorunuz varsa veya tavsiyeye ihtiyacınız varsa danışmaktan çekinmeyin. Firmalar 24 saatten az bir sürede evde klinik yatağının montajını yapabilir, ayrıca hastanızın ihtiyacına göre ihtiyacınız olan aksesuarları da eklenir.

Tıbbi yataklar

Sınırlı hareket kabiliyeti olan veya omurganın belirli patolojileri ya da iyi dinlenmelerini engelleyen diğer rahatsızlık türleri olan insanlar vardır. Bunu yapmak için elektrikli hastane yatakları her ihtiyaca göre uyarlanmıştır. Ayrıca, kullanıcıyı yataktan kaldırırken daha fazla hareketlilik ve özerklik sağlayarak hem bakıcılar hem de kullanıcılar için sırt problemlerini önler. Elektrikli bir hasta yatağı kiralama fiyatı her bütçeye uygundur.

Bir başka büyük avantajı da, uzun süre yatakta kalması gereken kişilerde çok yaygın olan bel yaralarının önlenmesine yardımcı olmasıdır. Taşıdığı ayarlı kaldıraç sayesinde yatalak hastalara bakmak zorunda olan ve yatağın yüksekliğini ayarlaması gereken bakıcılar için büyük bir yardımcıdır. Diğer bir faydası ise, özellikle belirli sırt problemleri olan kişiler için uygun olmalarıdır, hafif bir açıyla (örneğin 30º ila 45º) yerleştirilmiş ayarlanabilir bir şilte üzerinde uyumak, gövdeyi alt kısımdan daha yükseğe yerleştirerek kullanılabilir. Uzuvlar ve dizleri hafif bir açıyla bükmek için dizlerin altında bir miktar destek de verir.

Üst vücut eğimi ve diz desteği kombinasyonu, alt sırtınızdaki stresin bir kısmını hafifletmeye yardımcı olabilir. Kişi geceleri bu kadar rahatsa, bu pozisyon omurganın kıvrımlarını destekleyebilir ve tüm vücut üzerindeki baskıyı azaltarak daha iyi bir dinlenme pozisyonu sağlayabilir. Konvansiyonel rulmanlar, basıncı yüzeye eşit olarak dağıtamaz. Bu, kişinin ihtiyaç hissettiği oksijeni alması için daha çok çalışması gereken kalbe daha fazla baskı uygular.

Ev için Hastane Yatakları

Ev kullanımı için uzaktan kumandalı hastane yatakları da sevdiklerinize maksimum konfor ve güvenlik sağlamanın mükemmel bir yoludur. İnsanların sevdikleri ile evde uzun süre kalmalarını sağlayan güvenli mobilyalardır. Özellikle yatakta çok zaman harcayan kişiler için ihtiyaçlarını sağlamak adına mükemmel araçlardır. Kullanıcının hem uyku saatlerinde hem de yemek yeme, televizyon izleme gibi günlük aktiviteler sırasında çok daha rahat olmasına yardımcı olur. Ayrıca, fiziksel zorlamayı azaltmak için yüksekliği ayarlayabilen bakıcıların işini kolaylaştırır. Evinize uzaktan kumandalı hastane yatağı kurmak, sizin veya evde bakıma ihtiyacı olan, sağlık problemi olan bir kişi için mükemmel bir seçenektir.

Ev tipi hastane yatakları

Bakımı bakıcılar için kolay ve kullanışlı hale getirme: Hastane yatakları kolayca ayarlanabilir. Yukarı ve aşağı hareketi sağlanabilir, bu da yatağa girmeyi kolaylaştırır. Kendinizi yatakta hareket ettirmenize ve konumlandırmanıza yardımcı olmak için daha doğal bir pozisyonda bulundurmanıza yardımcı olacaktır. Dinlendirici uyku: İyi bir gece uykusu almak çok önemlidir. Hastanın hareket kabiliyeti veya sağlık sorunları olabilir, bu nedenle rahat olmak ve uyumak için doğru pozisyonu bulmak zor olabilir. Bu nedenle, bir hastane yatağı, rahat kalmak için pozisyonunuzu kolayca ayarlamanıza izin verebilir.

Hasta Yataklarının Kolay Hareket Etmesini Sağlayan Özellikler Nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön