Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yataklarının Konforu İle Rahat Edeceksiniz!

hazirlanmis hasta yataklari 2

Hasta yatağı, büyük ameliyatlar sonrasında bir süre yatarak bakılması gereken, felçli kalan ya da özel rahatsızlıklarından ötürü yatarak tedavisinin yapılması söz konusu olan hastalara göre tasarlanmış olan çok fonksiyonlu yataklardır. Uzun süreli tedaviler sonrasında artık hastane ortamında tedavi yerine evde çok daha uygun bakım yapılabilir. Çünkü hastaların iyi bir şekilde bakılması ve tedavi sürecinin desteklenmesine bu yataklara fazlasıyla ihtiyaç duyulmaktadır. Evde bakımı yapılacak hastaların sosyal yaşamlarından kopmadan ve bir oda içinde yaşamasına gerek olmadan dinlenmesini sağlayan bu yataklara moral olarak da olumlu etkilerle değişikliklerin olduğunu göreceksiniz.

Özellikle önemli operasyonlar geçiren hastaların asla hareket etmemesi gerekli dönemlerde hasta yatağı nedir ne işe yarar sorusunun cevapları işinizi kolay hale getirecektir. Hasta yataklarıyla hastanızın özel gereksinimlerine cevap verebilirsiniz. Yatakların tasarımında son teknoloji kullanımı ile yatarak tedavide gerekli duyulan tüm konfor sağlanmaya çalışılır. Farklı özellikleri, boyutları ve donanımları bu yataklar hastaların rahatlığı gözetilerek üretilir.

Farklı hasta yatağı modelleri

Hasta Yatağı Konforu

Hastanelerde kullanılan yataklar, yatarak bakım için özel olarak üretilen ürünlerdir. Hastanıza aynı konforu evinizde de aynı şekilde vermeniz gerekir. Hastaların kanepede ya da normal bir yatakta tedavisi sürecinin devam etmesi söz konusu değildir. Açık yaraları bulunan ya da hiç hareket yetisi bulunmayan hastalar için bu şekilde bakım yalnızca problemleri beraberinde getirecektir. Bu nedenle hasta yatağı nedir ne işe yarar, sunmuş olduğu kolaylıklar nedir öğrenerek hastanız taburcu olmadan gerekli tüm hazırlıkları yaparak beklemek daha uygun olacaktır. Evde bakımı gerçekleştirilecek hastaların normal bir insan gibi fiziki gereksinimleri devam edecektir.

Yatakların bakım aşamalarını kolay hale getirdiği neticesinde ulaşmışsınızdır. Hastanın banyosu, tuvaleti, yemek yemesi, oturması ve uyuması için gerekli olan tüm şeyleri bu yatakla gerçekleştirebilirsiniz. Uzun süre hareket etmeyecek hastaların ciltlerinin devamlı yatağa temasının olması da kısa zaman sonra yaralara ve farklı enfeksiyonel rahatsızlıklara neden olmaktadır. Hasta yataklarının nefes alan dokuda olması gerekir. Bu sebeple kesinlikle profesyonel hasta yatağı modelleri kullanılmalı ve hastanın sağlığını tehlikeye kesinlikle atmamalısınız.

Hasta Yatağı Özellikleri

Hasta yataklarının tümü son teknoloji ile donatılmıştır. Özel kumandalarıyla rahat bir şekilde konumlandırılır. Serum askılığı, korkuluklarla da hastanız için gerekli diğer özellikler yatağa eklenir. Uzun zaman yatması zorunlu olan hastaların banyosunu yaptırmak ve tuvalet gereksiniminin söz konusu olduğu zaman gerekli desteği sağlamak için özel tasarım yataklar bulunur. Yataklarda kullanılan tüm parçalar hastanın sağlığını olumsuz etkilemez. Yatak yüzeyinde yer alan kumaşların tümü özellikli ürünler içinden seçilir. Cildin sürekli nefes almasını sağlayan bu kumaşlarla terleme ya da yaraların oluşması söz konusu olmaz.

Hasta yatağı konforu

Sürekli yatarak tedavide yatağa temas eden noktalarda görülen yaralar ve enfeksiyonların oluşmaması için en doğru parça ve kumaşlar tasarımlarda bulunmaktadır. Hastanın devamlı olarak aynı oda içinde olmasının moral ve motivasyon düşürücü etkisi düşünülerek yatakların tümünde tekerlekler kullanılmıştır. Bu sayede farklı zamanlarda kullanılan havalı yatak modelleri, hava alma ya da sosyalleşme ve aile içinde olmaya da fırsat sağlamıştır.

Hasta Yataklarının Kullanımı

Hasta yataklarının kurulum ve montaj sürecinde genelde satın alma işlemini yaptığınız firmalar devreye girmektedir. Bu firmalar doğru kullanımı nasıl olmaktadır gerekli olan tüm tanıtımı yapar. Hastanın ihtiyacı açısından gerekli her şeyi tanıtım ve kurulum aşamasında öğrenirsiniz.  Yataklar genelde birkaç büyük parça şeklinde adrese teslim edilir. Firma yetkilileri bu parçaları kısa zamanda bir araya getirerek yatağı çalışır ve sorunsuz bir şekilde size teslim etmektedir. Bu aşama a sizin yapmanız gereken önemli nokta yatağın pozisyonları, hareket ve motor sistemi gibi detaylar anlatıldığında ufak notlar alabilirsiniz.

Bir ürünün doğru kullanımı ile olası arıza durumlarının gerçekleşme ihtimali minimuma inmektedir. Bu sebeple doğru kullanım ile hem yatakların ömrünü uzatırsınız hem de hastaların sürekli olarak konforunu korumaya alırsınız.

Hasta Yatağı Seçenekleri

Evin verdiği huzuru tam anlamıyla yaşatmak isteyenler için ahşap ürünler daha uygun olacaktır. Hastalara özel olarak yatak tasarımları da yapılmaktadır. Yataklar özel boyutlara göre tasarlanır. Uzun boylu ya da kilolu olan hastalar için farklı büyüklüklerde ürünleri firmalara sipariş şeklinde yaptırmanız mümkündür. Bu yataklarda da gerekli tüm özel donanımlar bulunur. Yalnızca boyutlandırmaları özel bir şekilde yapılır. Firmaların diğer ürünleri gibi garanti kapsamında bulunan bu ürünlerle problem yaşadığınızda her türlü teknik destekten yararlanabilirsiniz.

Çeşitli hasta yatakları

Hastaların evlerinde olmanın verdiği tüm, keyfi sonuna dek sürdürmeleri ve tedavi sürecini sakin bir şekilde geçirmeleri için yatakların sağlayacağı konfora ihtiyaçları vardır. Uzun süreli ya da geçici olarak da olsa onlara bu rahatlığı sağlayarak hem bakım işlemini kolay hale getirecek hem de bu süreçte desteğinizi daha iyi göstereceksiniz.

Hasta Yatağı Fiyatları

Özelliklerinden dolayı hasta yatağı fiyatları değişmektedir. Yatak fiyatları manuel olan modellerde daha düşüktür. Üretiminde motor kullanılan ve elektrikle çalışan motorlu hasta yatağı fiyatları manuellere göre daha yüksek olmaktadır. Yataklarda fiyatlandırma yapıldığı zaman özellikler mutlaka dikkate alınmalıdır.

Motorlu hasta yataklarında motor sayısı arttıkça fiyat da artar. 2 motorlu yatak fiyatları daha düşükken 4 motorlu olanlar çok daha yüksektir. En yüksekten fiyatlandırması bulunan yataklarda havalı olan modellerdir. Havalı yataklar hasta yataklarına göre çok daha yüksek fiyatlardadır. Uygun fiyatlara bir hasta yatağı kiralama hizmeti de bulabilirsiniz.

Hasta Yataklarının Konforu İle Rahat Edeceksiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön