Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yataklarının Kullanım Ömrü Var Mı?

hasta yataklarinin ozellikleri

Hasta yatağı, uzun süreli yatalak hastaların vücudunda yaralanma veya benzeri problemler yaşamaması için gerekli tüm detaylarla yapılır. Hastanın belirli hareketleri çok daha rahat yapabilmesi için gerekli fonksiyonlara sahip olan hasta yatağı modelleri, dayanıklılıkları ve rahatlıkları nedeniyle çok daha konforlu bir koşu süreci sağlar. Hastanın kolayca ulaşabileceği yükseklikteki yataklar, kullanılan raflar ile büyük kolaylık sağlar. Uzun süre hastanede kalması ve iyileşme sürecini hızlandırması gereken hastalar için büyük önem taşıyan hastane yatağı, farklı hastalıklar için özel olarak tasarlanarak sizlerin hizmetine sunulmuştur.

Hasta Yatağı Modelleri

2 motorlu (İki Hareketli) hasta yatağı özellikleri; Hasta, başını ve ayaklarını kaldırma ve indirme hareketine izin veren 2 motorlu yatağa ihtiyaç duyar. Yatağın baş ve ayak yüksekliği, bu yatağa hareket için güç sağlayan elektrik motoruna bağlı manuel kontroller ile kolaylıkla ayarlanabilir. Genellikle 150 kg ağırlığındaki bir hastayı kaldırabilecek kapasitede iki adet mobil hastane yatağı üretilir. İki motorlu yatağı birbirinden ayıran unsurlar, karyola başlığı ve korkuluk imalatında kullanılan malzemelerdir. Bu malzemeler demir, plastik, ahşap, alüminyum gibi malzemelerdir. Aynı zamanda bu tür malzemelerin hasta yatağı fiyatları doğrudan etkilediği görülür. 2 motorlu yatak özelliği evde bakımda yaygın olarak kullanılan modellerden biridir.

3 motorlu (Üç Hareketli) hasta yatağı özellikleri; Üçlü hareketli hastane yatağı, ikili hareketli hastane yatağının tüm fonksiyonel özelliklerine sahiptir. Çift kişilik hareketli yatağın değil 3 hareketli yatağın işlevinin bir parçası olan üçüncü ve en önemli özellik ise 3 hareketli yatağın genel olarak yukarı aşağı hareket edebilme özelliğine sahip olmasıdır. Bu hareketlilik ile bakım verenler hasta ile daha kolay etkileşime girer ve hasta için ek konfor sağlar. Ayrıca hastaların sedye, tekerlekli sandalye gibi platformlara transferini de kolaylaştırıyor. Pistonlu motor olarak da bilinen bu rulman tipinin yük kapasitesi 200 kilogram ile 300 kilogram arasında değişmektedir. Üç motorlu bir hastane yatağının fiyatı, iki motorlu bir hastane yatağından daha pahalıdır.

Çeşitli modellerde hasta yatakları

4 motorlu (Dört Hareketli) hasta yatağı özellikleri; Dört hareketli hasta yataklarını diğer  hasta yataklarından  ayıran en önemli  özelliği, bu yatakların “Trendelenburg” adı verilen özel  akım  sistemine sahip olmasıdır. Trendelenburg hareketi, yatağın öne veya arkaya dik açıda konumlandırılmasını sağlayan bir yatak özelliğidir ve öncelikli olarak yoğun bakım ünitelerinde kullanılır. Hastanın yataktan kaldıraç gibi bir platforma taşınmasında büyük kolaylık sağlar.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatağı fiyatları işlevine, kapasitesine ve kaç motorlu olduğuna göre değişkenlik gösterdiği gözlenir. Satın alma aşamasında hangi tip hasta yatağına ihtiyacınız varsa ona göre bir fiyatla karşı karşıya kalacaksınızdır.

Hasta Yataklarının Ömrü

Hastane yatağı, yatalak olan veya yatakta geçici tedavi gören kişiler için bir yataktır. Hasta yatağı, kronik hastalar için uygun düşme önleyici korkuluklu bir yataktır. Hastane yatakları günümüzde yaygın olarak kullanılır. İlk olarak hastanelerde kullanılmıştır. Daha sonra hasta konforu ve kolaylığı için farklı bir şekilde tasarlanarak evde hastalar tarafından kullanılmaya başlandı. Hastane yatakları genellikle bakım evlerinde ve hastanelerde kullanılır. Hastane yatağı ömrü ne kadardır? Sorunun cevabı kullanıcılar tarafından çok merak ediliyor. 7-10 yıl arasında değişir. Tavsiye edildiği şekilde kullananlar bundan daha fazla yıl kullanabilir.

Hasta Yatağı Neden Tercih Edilir?

Günümüzde hastanelerde, huzurevlerinde, hastanelerde ve evde kullanılmak üzere tasarlanmış özel hasta yatakları bulunur. Hasta yatağı olarak ev kullanımı için üretilen hasta yatakları yaygın olarak kullanılır. Akıl, rahatlık açısından hastaya huzurlu bir alan hazırlamada anahtar faktördür. Yatakların tercih edilmesinin nedeni hasta konforunu sağlamak ve bakımını kolaylaştırmaktır. Hastane yataklarının kullanımı hastaların ve bakıcıların işini kolaylaştırır. Hastane yatağını istediğiniz konuma getirerek sabitleyebilirsiniz. Bu nedenle hasta evin her yerine rahatlıkla götürebilir. Hastane yatağı tercih sebebinin hastanın yaşam kalitesini en üst düzeye çıkarmak olduğu söylenebilir.

Çokça tercih edilen hasta yatağı modelleri

Hasta Yatağı Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Bir hastane yatağı satın almadan önce bilmeniz gereken birkaç önemli şey vardır. Bu ürünler uygun fiyatlıdır. Ona sahip olmanız gerekmiyor. Hasta yatağı kiralama yoluna da gidebilirsiniz. Hastane yatağı nedeniyle hasta yaralanabilir. Hastane yatağı modelleri çeşitlidir. Farklı özellikleri vardır. Hasta yatağı kurulmadan önce sağlam bir iskele yapısı kurulmalıdır. Bunun nedeni, hasta yatağının altında, yatağın çevresinde kullanıma uygun olması gereken bir boşluk bulunmasıdır. Bir diğer önemli nokta ise hasta için çekici olması gerektiğidir. Hastane yataklarında yatan hastaların yaşlı, felçli, kısa süreli yatalak veya ömür boyu kullanılmış olduğu unutulmamalıdır. Hasta konforu ön planda olduğu için ortopedik ve havalı yatak modelleri de tercih edilmelidir.

Hasta Yatakları ve Güvenlik

Güvenlik, aile üyenizi güvende tutmak basittir, korkulukları yatağın her iki yanına monte etmeniz yeterlidir. Bu şekilde hastanın üzerine olası düşmeleri önlersiniz, ancak aile üyenizin daha iyi hareket etmesi veya daha iyi uyum sağlaması gerektiğinde uygun tedbirleri almak gerekir. Uyarlanabilirlik, bir hastane yatağının boyutu, hastanın boyutuna bağlı olarak çok önemlidir. Sevdiklerimizin huzur içinde dinlenmesi için yataklarının yeterince büyük olması gerekir. Ayrıca yüksekliği ayarlanabilen bir yatağa sahip olmak, yüksekliği her zaman ayarlamanıza izin verdiği için bu durumlarda çok önemli bir özelliktir. Bu, hastayı kaldırmayı kolaylaştıracak ve hastayı kaldırmaya çalışırken olası kazaları azaltacaktır.

Güvenlikli hasta yatakları

Hasta Yatağının Önemi

Hasta bir insana bakmak kolay gibi görünse de oldukça zordur. Her şeyden önce, tıkanmayan tuvalet talebini karşılamak çok zordur. Hastanın beziyle uyumak da sizi strese sokabilir. Bunun için hasta yatakları tasarlanmıştır. Tekerlekleri sayesinde her yere kolaylıkla taşınabilir. Kilitleme fonksiyonu sayesinde hareketsiz sabitlenebilir. Hastane yataklarımız hastanın vücut yapısına ve genel durumuna göre çeşitli tiplerde satılır. Bu nedenle yatak satın almadan önce hastanın durumunu ve ihtiyacınız olan yatak tipini bilmek gerekir. Hastanın daha konforlu bir yaşam sürmeye devam edebilmesi için hastane yatağı kullanılmalıdır. Bu hastanın yaşam kalitesini artırır. İhtiyaçlarını da kolayca karşılar. Bu nedenle hasta bakımında bu yatakların çok önemli bir yeri vardır. Firmamız hastane yatakları alanında geniş bir hizmet yelpazesi sunar.

SGK Hasta Yatağını Karşılıyor Mu?

SGK eğer belirli şartlar yerine getirilirse hasta yatağı ücretini karşılar. Bunun için yapmanız gerekenler; Hastanın doktor tavsiyesinden yatağa ihtiyacı olduğunu kanıtlayan bir rapora almaktır. Hastane tarafından sağlanan bu rapor ile ISS’ye gitmeniz ve raporla birlikte başvuruda bulunmanız yeterlidir.

Hasta Yataklarının Kullanım Ömrü Var Mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön