Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yataklarının Oda İçerisinde Konumu Nasıl Olmalıdır?

hasta bakim yataklari 5

Hasta yatağı alırken, hastanın geçirdiği rahatsızlık, kilosu, yaşı gibi unsurlar da dikkat edilmesi gereken konulardır. Hastaların rahat edecekleri yatak tasarımlarını kullanmaları önerilir. Ameliyat sonrası hastalarının ihtiyaçları son derece fazladır. Bu hastalar, serum ve lazımlık gibi aparatların takılı olduğu yatakları kullanacaktır.

Hasta yataklarının obezite tedavisi görenler, yeni doğan ünitelerinde kullanılanlar ve ileri yaştaki hastalar için kullanımı gerekli olan modelleri farklılıklar gösterir. Dayanıklılık ve ebat gibi unsurlar değişim gösterir. Hasta yatağı alırken tüm bu unsurların göz önüne alınması, doğru yatak modeli seçmek için oldukça önemlidir. Hasta yataklarında dayanıklılık, uzun süre bozulmadan kullanım son derece önem taşır. Yatak alırken tüm bu kategorilerin dikkate alınması önerilir.

Hasta Yatağı Modellerinde Çeşitlilik

Hasta yatağı modelleri, otomatik olarak çalışanlar ve manuel çalışma prensiplerine sahip olanlar olmak üzere başlıca iki sınıfa ayrılır. Hasta yataklarının iki, üç, dört motorlu olanları da farklı özellikleri nedeniyle tercih edilecek yatak tasarımlarıdır. Hastanın yatağı belli açılara getirebilmesi, kumanda sayesinde son derece rahat şekilde olur.

Hasta yataklarının ayak, baş ve sırt kısımlarının farklı açılara gelebilmesi, kumanda ile son derece rahattır. Hastalık kişinin psikolojisini olumsuz yönde etkileyen süreçlerin başında gelir. Bu süreçte kişinin kendi işini yardımsız yapabilmesi son derece önem taşır. Yemek yerken, televizyon izlerken, kitap okurken kumanda ile yatağı belli açılara getirebilmek söz konusudur. Yardımsız şekilde işini görebilen hastaların kendilerine olan güvenleri de artacaktır.

Hasta yatağı model çeşitleri

Kiralık Hasta Yatakları

Hasta yatağı fiyatları, yatağın modeline göre değişim gösterir. Hasta yataklarının fonksiyonel olanları her zaman için daha pahalı olan yataklardır. Kiralık hasta yataklarında satın alınacak olan yataklardaki her türlü özelliği görmek söz konusudur. Kiralık hasta yatakları, sıfır hasta yataklarına nazaran her zaman için daha uygun fiyatlıdır.

Bu sebeple kiralık hasta yatakları, bütçe dostu olan herkesin rahatlıkla temin edeceği yataklar olarak bilinirler. Hasta yataklarının geçici süre için kullanılması durumunda en çok tercih edilenler, kiralık hasta yataklarıdır. Kiralık hasta yataklarının kurumsal firmalardan alınması son derece önem taşır. Kurumsal firmalar, hasta yataklarını teslim etmeden önce her türlü bakım ve temizliğini yaparlar.

İleri Yaştaki hastalar İçin Önerilen Yataklar

İleri yaştaki hastalar için önerilen hasta yatakları, havalı yataklardır. Fonksiyonel olan bu yataklar, sürekli hava veren ve bu sayede cilt sağlığı için önerilen yataklardır. Havalı hasta yatakları baklava ve boru tipli olmak üzere başlıca iki sınıfa ayrılırlar. Yazın sıcak havalarda bile ferahlık hissi sunan bu yataklar, ortopedik özelliklere de sahiptir.

Hasta yatakları seçiminde yaşlı hastaların son derece titiz davranması gerekir. Yaşlı hastaların incelen cilt yapıları, en ufak bir harekette bile derilerinde yara açılmasına sebep olur. Bu sebeple cilt sağlığına olumlu yönde katkı sunan sürekli pozisyon veren havalı hasta yataklarının tercih edilmesi önerilir. Felçli hastalar için de önerilen, havalı hasta yatakları olacaktır.

Havalı yatak modelleri
Havalı yatak modelleri

Hasta Karyolalarında Şıklık

Hasta karyolası alacaklar için önerilen, hastayı mutlu eden tasarımların olmasıdır. Hasta yataklarının kişinin kendi yatağına benzer tasarımlar olması son derece önem taşır. Hasta yataklarının ve diğer kişisel eşyaların hastaya moral sunma özellikleri bulunur.

Kişiyi mutlu eden, içinde huzur duyacağı hasta yatakları, hastalık evresinin de daha kolay atlatılmasına vesile olur. Hasta yataklarında sağlamlık kadar, şık karyolaların da tercih edilmesi önerilir. Bu sayede hasta son derece huzurlu olacaktır. Huzurlu olan hastalar da hastalık evresini çok daha kolay atlatacaktır. Son zamanlarda ahşap tasarımlı olan hasta yatakları da tercih edilmektedir. Ahşabın sıcaklık veren havası, hastalar için huzur kaynağı olacaktır.

Dayanıklı Hasta Yatakları

Hasta yataklarında uzun süre kullanım sunan özelliklerin başında gelen, havanın neminden etkilenmeyen ve sağlam olan yataklardır. Dayanıklı hasta yatakları, ağırlığa mukavemetli olan yataklardır. Kalite kontrol aşamalarından geçirilmiş olan hasta yataklarının tercih edilmesi önerilir. Dayanıklı hasta yataklarının satış ve kiralama hizmeti için önerilen, kurumsal işletmelerdir.

Kurumsal işletmeler, her kiralama öncesinde detaylı şekilde ve hijyen kurallarına uygun olarak yatakların temizliğini yapar. Hasta yataklarının uzun süre kullanımı, düzenli bakımlarla da söz konusudur. Kurumsal olan işletmeler, yatak bakımlarını yerinde yapan firmalardır. Hasta yataklarının yan koruma bantları da güvenlik açısından önem taşır. Bu sayede yatan hastanın düşmesi engellenmiş olur.

Güvenli Hasta Yatakları

Hasta yataklarının ayaklarındaki tekerleklerin üç yüz altmış derece dönme özelliği kolay kullanım açısından önem taşır. Ayakların otomatik olarak kilitlenmesi de hastanın bulunduğu yerde hareket etmeden sabit şekilde kalması için önemlidir. Kaliteli hasta yataklarında ayaklarda ABS fren sistemi bulunur. Hasta yataklarının bir yerden başka bir yere taşınmasını, hastaya bakan refakatçileri yapar. Rahat hareket eden hasta yatakları, fazla güç sarf etmeden hareket özelliği sunacaktır. Paslanmaz malzeme kullanımı, kişiye özel tasarlanmış hasta yataklarının tercih edilmesi önerilir.

Profesyonel Firmalar

Hasta yatağı alırken profesyonel firmaların tercih edilmesi önerilir. Bu firmalar ister satın alınsın isterse de kiralansın yatakların kurulumunu yerinde yapan firmalardır. Hasta yataklarında en ufak bir arızada direkt müşteriyle iletişim kurulur. Hasta yataklarının satış öncesinde detaylı bilgilendirme hizmeti verilir. Hastaya en uygun olan hasta yatağının özellikleri belirtilir. Kurumsal satış ve hasta yatağı kiralama hizmeti yapan işletmelerin tercih edilmesi tavsiye edilir.

Hasta Yataklarının Oda İçerisinde Konumu Nasıl Olmalıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön