Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yataklarının Tedavi Sürecine Olumlu Etkileri

hasta yatagi kiralik

Normal hasta yataklarından farklı işlevlere sahip olan hastanın klinik tablosuna uygun olarak değişiklik gösteren geniş özelliklere sahip olan yataklara hasta yatağı denir. Hasta yataklarının kullanımı karmaşık olarak görülse de oldukça basit ve rahat bir kullanıma sahiptir. Günümüzde birçok hasta yatağı modelleri üretilmiştir. Fakat üretilen yatakların mekanizması farklı olsa da işlev olarak birbirine çok benzemektedir. Bu süreçte sadece doğru marka ve kaliteli yataklar seçilmelidir. Bu nedenle en sık tercih edilen otomatik yataklardır. Hasta yatağı alırken hastanın özelliklerine ve ihtiyaçlarına uygun olan yatak seçilmelidir. Geniş fonksiyonlara sahip olan bu hasta yatakları hastanın iyileşme sürecine büyük katkı sağlamaktadır. Hastaların isteklerine ve amaçlarına uygun olarak hazırlanan bu yataklar tedavi sürecini büyük ölçüde olumlu olarak etkilemektedir.

Hasta Yataklarının Özellikleri

Hasta yatakları birçok özellik taşımaktadır. Bu nedenle hasta yatağı seçerken bazı özelliklere dikkat edilmelidir.

  • İlk olarak hasta yatağı seçerken pozisyon verilebilen hasta yatağı olmasına özen gösterilmelidir. Kişi kendi istediği zaman pozisyon verebilmeli ve yönünü değiştirebilmelidir.
  • Yatak kenarında mutlaka kolluk olmasına dikkat edilmelidir.
  • Kullanılan yatak modelinde sertlik derecesine özen gösterilmeli kişinin eklem ve kas rahatsızlıklarının oluşmasına engellenmelidir.
  • Seçilen hasta karyolası yüksekliğinin ayarlanabilmesi önemlidir.
  • Ayrıca seçilen hasta yatağında amortisörlere dikkat edilmelidir. Bu amortisörler sayesinde yatak esner ve kişinin vücuduna göre şekil kazanır.

Bu özellikleri bulunan yataklar kaliteli ve güvenli yataklardır.

Kaliteli ve güvenli hasta yatağı

Hasta Yatağı Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Evinizde kullanacağınız yataktan istediğiniz performansı alabilmek için doktorunuzun önerdiği ve fiziksel özelliklerinize uygun olarak tasarlanmış yatağı seçmelisiniz. Yatağı almadan önce ilk yapmanız gereken bütçenizi belirlemek olmalıdır. Çünkü yatağın fonksiyonları ve işlevi arttıkça fiyatları da artmaktadır. Evinizin durumuna göre farklı şekillerde yataklar bulunmaktadır. Hastanızın durumu ağır ise fonksiyonlarına uygun şekilde yatak alacağınızdan dolayı yanında bulunan fonksiyonları da mutlaka sormayı unutmayınız. Otomatik olan ve geniş fonksiyonlu yataklar ev için daha uygundur. Merdiven basamağı, serum asma aparatı, hasta yıkama yatağı gibi aparatlar tam olmalıdır. Bu aparatlar genelde fiyatlara dâhildir. Hasta yatağı alırken mutlaka fiyat araştırması yapılmalıdır.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatağı fiyatları belirlenirken yatağın işlevi, özellikleri kriterleri baz alınarak fiyat belirlenmektedir. Burada önemli olan markası, yataktaki motor sayısı, özellikleri, piyasa durumu, yatağın çalışma şekli göz önüne alınmaktadır. Son zamanlarda bu konforlu yataklara talebin artması da fiyatların değişmesini etkilemiştir. Yatağın kalitesine ve özelliklerine bakarak fiyatı belirlenebilir. Hasta Yataklarına genel olarak bakıldığında maliyeti yüksek olduğu için fiyatları da yüksek olabilmektedir. Diğer yandan ucuza satışa sunulan yataklar düşük kalite de olabilmektedir. Bu nedenle alınacak olan yatağa karar vermeden önce fiyat ve performans karşılaştırması yapmanız yararlı olacaktır. Fonksiyonu çok fazla olan yataklar diğer yataklara göre biraz daha pahalıdır.

Hasta Yatağı Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hasta yatağı kiralama işlemi yaparken maddi olarak ve iyileşme sürecinde mağdur olmamak için detaylı araştırma yapmanız önemlidir. Diğer yandan arşıma yapmadığınız takdirde benzer yatak modellerine fazla para ödemek zorunda kalabilirsiniz. Kiralama işlemi yapmadan önce doktorunuzla uygun yatağa karar vermelisiniz. Sonrasında farklı firmalardan fiyatlar alarak en doğru yatağa karar verebilirsiniz. Günümüzde birçok medikal firma kiralama işlemi yapmaktadır. Bu süreçte de kiralama işlemi yapılırken firma ile sözleşme imzalanmamalıdır. Sözleşme imzalamanız gerekliyse mutlaka içeriği detaylı bir şekilde incelemeden sözleşmeyi imzalamamalısınız. En iyi yatağı seçerek hastalığınız sürecini çok rahat ve doğru yatakla geçirebilirsiniz.

Kiralanabilir hasta yatağı

Elektrikli Hasta Yataklarının Fonksiyonları Nelerdir?

Hasta yatakları önemli nedenlerle üretildiği için birçok hasta yatağı yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Hijyen açısından temizliği de kolaydır. Elektrikli hastane yatağının bir diğer önemli özelliği de dört tekerleğin hepsinin de kolayca kilitlenebilen çapraz kilitleme sistemine sahip olmasıdır. Bu kilitler hasta yatağının kaymasını engeller. Türkiye dâhil her gün Türkiye’ye göndermek yerine her türlü elektrikli hastane yatağı özellikle hafta sonları ihtiyacı olan her beşiğe göndermek mümkün.

Hasta yatağı departmanına hizmet veren firma tıp departmanının bir şubesi olup, hasta yatakları kiralayıp hasta yatakları da satabilmektedir. Elektrikli hastane yatakları ihtiyaca göre üretildiği için fiyatlar değişiklik gösterebilir. Ortaya çıkan bu hastane yatakları, hastaları ve yakınlarını rahat hissettirir. Hastalar için elektrikli yatak üretirken refakatçi hastaların konforu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Elektrikli Hasta Yatağı Nedir?

Yatağın arkasını ve ortasını yukarı aşağı hareket ettirebilen elektronik ve mekanik parçalara sahip cihazlardan biridir. Bu cihazların satın alınması, yatağa güvenen hastaların günlük hayatını kolaylaştırmak içindir. Hastaların mevcut sağlık sorunlarını karşılamak için farklı fonksiyonlara sahip elektrikli hastane yatakları bulunmaktadır. Elektrikli hastane karyolası fonksiyonları arttıkça fiyatları da artmaktadır.

Elektrikli yataklar için yüzlerce farklı model ve fonksiyon vardır. Elektrikli yatak seçimi hastanın sağlık sorunlarını karşılamalıdır. Gereksiz özellikler çok fazla ödeme yapmanıza neden olur. Elektrikli hastane yataklarının en büyük müşterisi hastanelerdir. Hastalara daha iyi hizmet verebilmek için hem devlet hastaneleri hem de özel hastaneler elektrikli yatakları tercih ediyor. Hastanenin farklı bölümleri, farklı işlevlere sahip elektrikli yataklar kullanmaktadır. Yatırıldıktan sonra sorumlu doktor size hastalığınıza uygun işlevlere sahip bir elektrikli yatak tahsis edecektir.

Elektrikli Hasta Yataklarının Özellikleri Nedir?

Elektrikli hastane yataklarının, bazıları hastanın sırtını yatay veya dikey yönde 90 dereceden 0 dereceye kadar hareket ettirebilen belirli işlevleri vardır. Elektrikli hasta yatağının ortasında hastanın tercihine göre aşağı yukarı hareket ettirilebilen yataklar bulunmaktadır. Elektrikli hastane yatağı hastanın ayaklarını yatay veya dikey yönde hareket ettirebilir ve ağrı derecesi 45 derecedir. Yatağın yan tarafında kilitlenebilir güvenlik duvarları olabilir Bu duvarlar hastanın uyurken yataktan düşmesini önlemek içindir. Elektronik kontrol, elektrikli hasta yatağının yan kapaklarında veya ayağın koruyucu kısmında bulunur.

Elektronik kontrol sayesinde yatağın konumu ayarlanabilmektedir. Yatağın düzlemi hastanın yatış pozisyonuna göre ayarlanabilir. Hasta yataklarında hasta güvenliği ve konforu çok önemlidir. Sağlıklı bir pozisyonda olmayan bir hastanın iyileşme süreci yorucu ve rahatsız edici olabilir, hatta iyileşme sürecini geciktirebilir veya engelleyebilir. Hasta yakınları, hastanın sağlık sorununa uygun olarak hastanın sağlık durumuna göre yatağı seçmelidir. Yatak, uzman tarafından önerilen yatış pozisyonuna ayarlanmalıdır. Hasta elektronik kontrol ile yatak yardımı olmadan kolaylıkla ayağa kalkabilir. Aynı şekilde hasta elektronik kontroller sayesinde yatağını rahat bir konuma ayarlayabilir. Sürekli yalan söyleyen hastalar için elektronik yatak çok önemlidir. Hastanın günlük hayatını kolaylaştırır. Hasta yatağı fiyatları da tüm özelliklerine göre oldukça uygundur.

Elektrikli hasta yatağı

Elektrikli Hasta Yatağı Güvenli midir?

Elektrikli hastane yatakları çok güvenlidir. Ancak bu durum seçtiğiniz marka ile de ilgili. Kaliteli bir ürününüz varsa güvenle kullanabilirsiniz. Kalitesiz ürünlerde elektronik parçalarda sorunlar olabilir ve bu sorunlar yangın gibi tehlikelere neden olabilir. Evde uzun süre hastane yatağı veya başka bir tıbbi ekipman kullanmak istiyorsanız, ürüne bakım yapma ihtiyacı olan bazı şeylere dikkat etmelisiniz. Elektronik hastane yatağı mekanik komponentlere sahip olduğu için uzun süreli kullanımda mekanik parçalar aşınabilir, yırtılabilir ve metal yorgunluğu olabilir. Düzenli olarak uzman bir uzman tarafından gerekli bakım yapılırsa elektronik hastane yatağı uzun süre kullanılabilir. Hasta yatağı kiralama ya da satın alma seçenekleri mevcuttur. Hasta Yakınlarının ekonomik durumlarına göre seçenekler bulunarak hasta maliyetler düşünülmektedir.

Hasta Yataklarının Tedavi Sürecine Olumlu Etkileri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön