Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Karyolası

cesitli ev tipi hasta yataklari

Hasta karyolası alırken nelere dikkat edilmeli? Hasta yataklarının her şeyden önce kişiye uygunluğuna dikkat etmek gerekir. Yatan hastanın fiziksel özellikleri, yatak seçiminde önemli rol oynar. Obez hastalar, çocuklar ve yeni doğan ünitelerinde kullanılacak yataklar farklılıklar gösterir. Değişen yaş, kilo ve geçirilen hastalığa uygun şekilde seçilecek yataklar, kişiye özel tasarımlardır. Hasta karyolası alırken dayanıklı olması, kalite kontrol aşamalarından geçirilmiş olması önerilir. Firmamız hasta yatağı modelleri, hastanelerde, bakımevleri ve evlerde kullanıma müsait rahat yataklardır. Kolay kurulur. Kullanım sonrasında da de montesi çok pratik şekilde yapılır. Yatakların rahat ve fonksiyonel olması, hastalık sürecinin kolay şekilde atlatılmasında önemli birer etkendir. Bu sebeple kurumsal firmalardan hasta yataklarının alınması gerekir.

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Hasta Karyolası Modelleri

Hasta karyolası kiralama son yıllarda en çok talep gören seçeneklerin başında gelir. Bunun en önemli nedeni, kiralık yatakların yenilerinden en ufak bir farkının olmayışıdır. Geçici süreliğine Hasta karyolası kullanacaklar için en çok önerilen, ikinci el ve kiralık hasta yataklarıdır. Firmamız satın alınacak yataklarda sunduğu tüm hizmeti kiralık yataklar için de sunmaktadır. Yatakların yerinde kurulumu ve kullanım süresi sonunda de montesi elemanlarımız tarafından yapılır.

Motorlu hasta karyolası

Kiralık Hasta Karyolası  Tercih Nedenleri

Hasta karyolası fiyatları, kendi aralarında farkı fiyatlarda yer alır. Manuel yataklar ile motorlu hasta yatakları değişen fiyatlarda satılır. Kiralık hasta yatakları, her bütçeye uygunluğu nedeniyle en çok tercih edilen seçeneklerdir. Yeni üretimden çıkmış olan hasta yataklarındaki her özelliği kiralık hasta yataklarında da görmek söz konusudur. Kiralık hasta yataklarının bakım ve servis hizmeti de firmamızın sunduğu hizmetler arasındadır. İşi biten hasta yataklarının sökülmesi ve firma elemanlarımıza iadesinin alınması söz konusudur. Bu sayede işi biten yataklar, evlerde yer darlığına sebep olmaz. Hareket kabiliyeti olan son sistem teknolojiye uyumlu hasta yataklarının kiralık yataklarda da bulmak söz konusudur.

Hasta Karyolalarında Farklı Modeller

Hasta yatakları temelde manuel ve motorlu olmak üzere iki sınıfa ayrılır. Bu hasta yatakları da kendi aralarında farklı kısımlara ayrılmıştır. Motorlu hasta yatakları elektrikle çalışan hasta yataklarıdır. İki, üç, dört motorlu olan bu yataklar, asansörlü yatak tasarımları ile de tercih edilebilir. Hasta el kumandası ile yatağı farklı açılara getirebilir. Hasta yataklarında değişen motor sayısı hareket etme kabiliyeti ile de ilgilidir. Hasta yataklarının baş, ayak, sırt kısımları çok rahat hareket edebilir. Hasta, kimsenin yardımı olmaksızın yatağı farklı açılara getirebilir. Bu sayede yemek yeme, televizyon izleme gibi aktiviteler için Hasta karyolası el kumandası ile değişen açılara ayarlanabilir. Hastanın yardım almadan yatağı hareket ettirip, ihtiyaçlarını gidermesi, güven veren unsurların başında gelir Hastanın her işini yardımsız yapması, huzur ve mutluluk verecektir. Olumlu ruh haline sahip olan hastalar da bu zor süreci çok daha rahat şekilde atlatırlar. Hasta yataklarımız, konfor sunan ve kaliteli modellerdir.

Havalı Hasta Yatakları

Yaşlı hastalar için önerilen yatak tasarımları, havalı hasta yataklarıdır. Yaşlı hastaların incelen cilt yapıları en ufak bir tahrişte bile açılıp yara alacak durumdadır. Bu sebeple, sürekli pozisyon değiştiren havalı yatakların tercih edilmesi önerilir. Havalı hasta yataklarının içlerinden geçen hava kanalları sayesinde hasta sürekli serinlik hissi yaşar. Kan akışını hızlandırması da hastada yatak yaralarının açılmasını önler. Havalı hasta yataklarının en bilinen iki türü; baklava ve boru tipli olanlardır. Havalı hasta yatakları, yaşlı hastalar kadar, yatağa bağımlı felçli hastalar için de önerilen yataklardır. Ortopedik sünger teknolojileri bulunan bu yataklar gerek cilt gerekse de iskelet sağlığı için önerilen yatak tasarımlarıdır.  Firmamızda kalite kontrol aşamalarından geçmiş olan güvenilir havalı yatak modelleri yer alır.

Hasta Karyolası Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Hastanın kendi yatağına benzeyen modelleri seçmesi son yıllarda sıkça görülür. Bunun en önemli nedeni, hastanın bu şekilde sanki kendi yatağında yatıyor hissine kapılmasıdır. Hasta yataklarının güvenli ve rahat olması kadar şık tasarımlara da sahip olması önerilir. Son yıllarda hasta karyolalarında ahşap görünümlü olanlar oldukça tercih gören tasarımlardır. Ahşabın sıcak ve sevimli görünümü, yatan hastalarda huzur uyandırmaktadır. Hasta karyolasında tasarım çeşitliliği için firmamızın ziyaret edilmesi önerilir. Hasta karyolasında şık modeller, yatan hastada huzur ve mutluluk uyandıracaktır. Moral sunan tasarımlar da hastalığın kolay ve çabuk atlatılmasına vesile olan modellerdir.

Hasta karyolası modelleri

Hasta karyolasında Sağlam Malzeme Kullanımı

Hasta yataklarının uzun süre bozulmadan kullanımı için dayanıklı malzemelerden yapılmış olan yatakların tercih edilmesi önerilir. Hastanın kilolu olması, yatağın ağırlığa mukavemetli olmasını gerektirir. Yoğun bakım ünitelerinde kullanılan hasta yatakları da farklı teknik özellikler içerecektir. Serum ve lazımlık aparatlarının takılı olduğu ameliyat sonrası yataklar da hasta için önem taşır. Havanın neminden etkilenmeyen, paslanmaz özellikte hasta yataklarının tercih edilmesi, sağlık açısından da önem taşır. Firmamız, çeşitli testlerden geçmiş olan güvenli hasta yataklarının satış ve hasta yatağı kiralama hizmetini sunar. Hasta karyolası satışında garanti belgesi de verilir.

Güvenli Hasta Yatakları

Hasta yataklarında güvenlik önlemlerinin alınmış olması, yatan hasta için son derece önemlidir. Hasta karyolasının yan bariyerlerinin olması, hastanın düşmesini önler. Hasta yataklarının ayaklarında bulunan tekerleklerde ABS fren sistemi de yatağın hareket etmesini önleyen mekanizmalardır. Firmamız hasta yatakları, emniyetli tasarımlar olup, rahat kullanım sağlayan modellerdir.

Başa dön