Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hastalar İçin En İdeal Yatak Seçimi Nasıl Olmalı?

hasta yatagi faydalari 2

Hasta yatakları, yatan hastanın fiziksel özelliklerine uyumlu olmak zorundadır. Ayrıca, hastanın geçirdiği hastalık türü, iyileşme süresi gibi faktörler de yatak seçiminde etkili olan kriterlerdir. Yatakların sağlam olması, yatan kişinin ağırlığına göre seçilmesi gerekir. Obezite hastaları için seçilecek yatakların taşıma hadleri farklı olacaktır. Bebekler için önerilen yeni doğan yatakları da ebat olarak farklı yapıdadır.

Hasta yataklarının steril malzemeden yapılması, paslanmaz yapıda olması ve dış koşullardan etkilenmemesi önerilir. Yatan hastayı rahat ettirecek özellikler ilk planda düşünülmeli ve ortopedik yatak süngeri kullanılması önerilir. Bu nedenle, yatakların kurumsal yerlerden alınması doğru yatak modelinin seçilmesi için de önem taşır.

Hasta Yatak Modellerindeki Farklılıklar

Hasta yatak modelleri, yatan hastaya konfor sağlayacak türde olmak zorundadır. Her hastanın fiziksel özellikleri farklı olduğu gibi ihtiyaçları da farklıdır. Felçli bir hasta için önerilen yataklar ile kısa sürede iyileşecek olan hastaların yatak özellikleri farklı olacaktır. Son zamanlarda en çok talep gören hasta karyolaları, motorlu yatak tasarımlarıdır. Bu yataklar, kumanda ile hareket etme özelliklerine sahip olan yataklardır. Hasta karyolaları, elektrik kesintilerinin sık yaşandığı yerlerde pilli olarak ta çalışma ilkelerine sahip olması, yatan hasta için son derece önem taşır.

Hasta yataklarının el kumandası ile otomatik olarak hareket etmesi, hastanın yatağı yardımsız şekilde çalıştırmasını sağlar. Bu sayede yemek yeme, televizyon izleme gibi aktiviteleri yardımsız şekilde yapan hasta, huzurlu ve mutlu olur. Hastalık gibi zor bir süreçte bu sürecin rahat geçmesine olumlu yönde katkıyı, hasta yatağı yapar. Ortopedik sünger teknolojisi ve motorlu çalışma prensiplerine sahip yataklar, rahatlık ile konfor sunar.

Ekonomik Hasta Yatakları

Hasta karyolası fiyatları, yatağın özelliklerine göre değişir. Ayrıca, hasta yataklarının kiralık ya da ikinci el olması da bu yatakların ekonomik koşullardan temin edilmesidir. Burada dikkat edilecek önemli bir husus, kiralık hasta yataklarının kurumsal yerlerden alınmasıdır. Kurumsal yerlerden alınan hasta yatağı kiralama öncesi ve sonrasında hijyenik koşullara göre temizlenir.

Bakımları yapılan hasta yatakları, yeni üretimden çıkmış yataklardan farksızdır. Kurumsal firmalar, hasta yataklarının satış ve kiralama sonrasında teknik destek hizmetini sunar. Ülkenin farklı bölgelerine satış ve kiralama desteği sunması da bu firmaların tercih sebebidir.

Havalı Hasta Yataklarının Önemi

Havalı yatakların pek çok açıdan avantajı fazladır. Havalı yatakların cilde hava aldırması, cilt yaralarının önlenmesi açısından son derece önem taşır. Yaşlı hastaların incelen cilt yapıları en küçük bir tahrişte yara alacak yapıdadır. İçlerinden hava kanallarının geçtiği havalı hasta yatakları, bu hastaların cilt yapılarına olumlu yönde hizmet sunar. Havalı yatakların pozisyon vermesi, yatan hastanın sabit şekilde yatmaması ve bu sayede yatak yaralarının önlenmesi manasına da gelir. Baklava ve boru tipli havalı yatağı modelleri en çok tercih edilen modellerdir.

Havalı hasta yatağı modelleri

Hastanın Rahat Edeceği Hasta Karyolası Seçimi

Hasta karyolaları, hastanın rahat edeceği özellikler göstermelidir. Hastanın yaşı ve bedensel özellikleri de yatak seçiminde etkendir. Hastalık süreci yatan hasta kadar, hasta refakatçileri için de zor ve sıkıntılı süreçtir. Bu nedenle, hasta refakatçilerinin de yatakları rahat şekilde bir yerden bir yere götürebilmeleri son derece önem taşır. Hasta yataklarının ayaklarında tam tur dönebilecek tekerlek sistemlerinin olması, hasta yataklarının rahat hareket etmesini sağlar.

Hasta yataklarının bulundukları yerde sabitlenmesi de ABS fren sistemi ile mümkündür. Hasta yataklarında tekerleklerin bu güvenlik sistemlerine sahip olması son derece önem taşır. Hastaların yatakta geçirdikleri süre boyunca rahat etmeleri, iyileşme sürecini de hızlandırır. Ortopedik sünger tasarımları, yatan hastanın iskelet sağlığı için oldukça önem taşır.

En Çok Tercih Edilen Hasta Yatak Modelleri

Hasta yatak modelleri içerisinde en çok tercih edilen modeller, motorlu yatak tasarımlarıdır. İki, üç veya dört motorlu hasta yatakları, kumanda ile rahatlıkla hareket edecektir. Hastanın refakatçiye bağımlı kalmadan yemek yerken ya da televizyon izlerken yatağı ayarlaması, konfor sunan özelliklerdir. Kumanda yardımı ile hasta yatakları farklı açılara getirilebilir. Bu sayede hasta yatakları, istenilen konforu sunmuş olur. Elektrik kesintilerinin çok sık yaşandığı yerler için önerilen, pille kumanda edilen hasta yataklarıdır. Hasta yataklarında cilt sağlığına uyumlu özellikler de önem taşır.

Yaşlı hastalar için önerilen havalı hasta yataklarıdır. Bu sayede hastanın yatak yaralarının oluşması önlenmiş olur. İncelmiş olan cilt yapıları yüzünden sürekli yatan yaşlı hastalar, cilt problemi yaşayabilir. Açılan yaraların iyileşmesi de zaman alır. Bu sebeple ileri yaşta olan ve felçli hastalar için önerilen, havalı yataklardır. Hava kanalları, hastanın cildinde ferahlık etkisi yaratır.

Dayanıklı Hasta Karyolaları

Hasta yatağı fiyatları, yatağın kalitesi ile yakından ilgilidir. Hasta karyolası tasarımlarının sağlam iskelete sahip olması, nemden etkilenmemesi, paslanmaz yapıda olması uzun süre kullanım için önem taşır. Kiralık hasta karyolası da sıfır hasta karyolası ile aynı özelliklere sahiptir. Hasta yataklarını uygun bütçelerle temin etmek isteyenlere önerilen, kiralık hasta yataklarının tercih edilmesidir. Kurumsal yerlerden temin edilecek kiralık hasta yatakları, temizliği yapılmış ve bakımlı yataklardır.

Kurumsal firmalar hasta karyolalarının bakım ve teknik destek hizmetini de sunan yerlerdir. Kurulum hizmetini de firma elemanları yapar. Hasta yatağında güvenliği sağlayan yan koruyucu şeritler de önemli detaylardır. Ameliyat sonrası hastaları için serum aparatlarının takılabileceği düzenekler bulunmak zorundadır.

Dayanıklı hasta yatakları

Konfor Sunan Hasta Yatakları

Konfor sunan hasta yatağı modelleri her zaman tercih gören yataklardır. Hastaya huzur veren önemli bir detay da hasta karyolalarındaki şık ve sıcak tasarımlardır. Hastanın kendi yatağına benzer olan modellere yönelmesi, hastaya huzur verir. Ahşap görünümlü hasta karyolaları da sıcak ve sevimli tasarımlardır. Rahat ve şık görünümlü hasta yataklarının tercih edilmesi önerilir.

Hastalar İçin En İdeal Yatak Seçimi Nasıl Olmalı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön