Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hastalar İçin Havalı Yatak

havali hasta yatagi modelleri 4

Hasta olan bir kişi, gün içerisinde bedensel ağrılar çekebilir. Bu nedenle de yatağının konforlu ve dayanıklı olması önemlidir. Büyük bir titizlik ile yapılan hastalar için havalı yatak uzun yıllar boyunca kullanılabilmek için dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. İçerisinde en az 50 adet cıvata bulunuyor. Krem, gri, beyaz gibi birçok renk çeşitleri bulunuyor. A+B+C düzeneğinde dizayn edilmiştir. Ağırlık taşıma kapasitesi obezite hastaları için bile uygundur. Örneğin hastanın ağırlığı 120 kilogram ise, yatak bu ağırlığı taşıyabilir. Yatak ağırlık üzerinde olmasına rağmen, içe çökmez. Tekerler kırılmaz ve dayanıklıdır. Yatağın en az 5 motor gücü bulunuyor. Motorların bağlantılı olduğu borular 4 adettir. Mevcut borular, hava akımının dolaşması sonucu çalışır.

Hasta Yatağı ve Motor Sistemi

Yataklarımızın içerisinde motor bulunuyor. Motor sistemi yatağı hareketlendirmek için sürekli çalışır. Çalıştığı süre zarfında, titreşimsel dalgalar yayıyor. Her bir titreşim, beden üzerindeki noktalara temas ediyor. Motor sistemi, sürekli çalışmasına rağmen ısınmaz. Çünkü ısınmasını önlemek amacı ile küçük bir fan sistemi yer alıyor. Motorun içerisindeki fan sistemi bozulur ise mutlaka yenisi ile değiştirilmelidir. Motorun içerisinde az miktarda yağ vardır. Düzenli aralıklar ile yağ bittiği zaman ilave edilmelidir. Motor sistemi çalışınca 4 adet boru şişirilir. Yatak yükseklik olarak 25 cm aralığına ulaşır. Herhangi bir ağırlık ile karşılaştığında ise bu oran 20 cm aralığına düşer. Yani yatak, görünüm açısından fazla değişim göstermez. Hastalar için havalı yatak satışları yapılıyor.

Havalı Yatak

Hasta Yatağı ile İyileşmek

Yatakların konforlu mekanizması iyileşmeyi kolaylaştırıyor. Yatağın yapım aşamasında kullanılan malzemeler dayanıklı ve insan sağlığına zararlı değildir. Örneğin hasta karyolasının tahtadan yapılan kısımları cilalanıp boyanmıştır. Cila yatağın boyasının dökülmesine engel olur. Yatağın motor ile kurduğu bir ilişki vardır. Motor elektrik akımı ile çalışır ve hareketlenme başlar. Bedenin her noktasında masaj yapılıyor izlenimini yaratır. Hasta bedensel olarak rahat ettiği için, iyileşmesi daha da hızlanabilir. Hareket eden bir beden, kan akışını sağlar. Organlar görevleri yerine getirir.Hasta yatak sayesinde doğru bir şekilde nefes alıp vermeyi öğrenir. Örneğin sigara içen bir insanın damarlarında tıkanma olma ihtimali vardır. Hastalar için havalı yatak hareketli yapısı; hasta kendisini yormadan damarların açılmasını sağlar.

Yataklarımız ile Bası Yaralarını Önlemek

Hastalar için havalı yatak modelleri, hareketli yapısı sayesinde hastalara bedensel olarak fayda sağlar. Beden içerisinde kan akışında artış meydana gelir. Kan akımı organların düzenli bir aralıkta çalışmasına eşlik eder. Diyafram sistemi uzun soluklu nefes alıp vermeyi deneyimler. Hasta hareket etmek istediği zaman pozisyon veren yatak sayesinde tek bir tuşa basarak bu isteğini gerçekleştirebilir. Yatağın kendisine ait kumandası vardır. Kumanda sayesinde yatak sağ ve sol yönlere dönüş yapabilir. Örneğin serum takılacak ya da iğne yapılacak ise, hasta kumandaya basarak sağ yöne ya da sol yöne dönebilir. Hastanın bedensel olarak devamlı dönebilmesi, kan pıhtılaşması ve morarmaların oluşmasını önler. Buna bağlı olarak da hastalarda psikosomatik işaretler ortaya çıkmaz.

Hasta Yatağı Nasıl Alınır?

Günümüzde hasta yataklarının satışları yapılmaktadır. Yataklar parça şeklinde getirilir ve sonrasında montajı yapılır. Montaj esnasında bir sürü cıvata kullanıldığı için yatak parçalarından ayrılmaz. Yatağın kendi içerisinde renk çeşitleri vardır. Her birey, kendi zevkine göre seçimde bulunabilir. Hastalar için havalı yatak herhangi bir parçası kaybolur ise yenisi ile değiştirilebilir. Hasta yataklarını bazı insanlar satın alırken bazıları da kiralayabiliyor. Bu nedenle yatağın kullanım süresi değişiklik gösterebiliyor. Demans yani bunama hastası yatağı uzun yıllar kullanabilir. Çünkü unutkanlık sürecine bağlı olarak, kişi yerinden kalkamaz ve yönünü değiştiremez. Uzun yıllar boyunca, uzaktan kumanda yardımı ile bu ihtiyacı giderilebilir. Bu kişiler yatağı satın alma imkanlarından yararlanabilirler. Modeline göre fiyat aralıkları da değişim gösteriyor.

Satılık Hasta Yatakları

Hasta Yataklarının Katmanları

Her yatağın kendisine ait bir katmanı vardır. Fakat hasta yataklarımız sıradan yataklardan farklıdır. Hastalar için havalı hasta yatağı 5×6 ebadında tasarlandığı için her bir katmanı beden üzerinde rahatlama hissi yaratıyor. Yaylı sistem sayesinde, beden tamamen dinlenir. Sinir sistemi, oksitosin hormonu salgılar. Yatağın yüksekliği hastanın boyuna uygundur. Yatağa zorlanmadan oturabilir. Yatağın katmanlarının arasında sünger ve şilte bulunuyor. Şilte yatağın kirlenmesini önler. Sünger ise hasta terlediği zaman difüzyon niteliğinde teri içerisine çeker. Amaç hastanın enfeksiyon kapmasını önlemektir. Hasta yataklarının kenarlarında korkuluklar bulunuyor. Korkuluklar hastanın ayağa kalkabilmesi ve hareket edebilmesine imkan tanıyor. Korkuluklar hastanın tutunabilmesi için tırtıklı bir yapıya sahiptir. Bu şekilde elini koyduğu zaman kaymasını önler.

Hastalar İçin Havalı Yatak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön