skip to Main Content
Ortopedik Hasta Yatakları

Hastaların Kurtarıcısı Ortopedik Hasta Yatakları

Bazı sebeplerden dolayı yatağa bağımlı olmak hem hastalar için hem de hasta bakıcıları için oldukça zor bir durumdur. Ağır hastalar yemek yeme, tuvalete gitme gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamadıkları gibi bazen de hareket edebilme kabiliyetleri bile yitirebilirler. Üstelik sürekli yatmaktan yatak yaraları da oluşmaya başlayacaktır. Bu gibi durumlarda kullanabileceğiniz firmamızda özel olarak imal edilmiş son teknolojilerin kullanıldığı hasta yatağı çeşitlerimiz bulunur.

Taşınabilir Hasta Yatakları

Taşınabilir Hasta Yatakları
Taşınabilir Hasta Yatakları

Hastalarınızı istediğiniz yere kolayca taşıyabilmeniz için sağlam küçük tekerlekli hasta yataklarımız vardır. Bunlar hastane, rehabilitasyon merkezleri, yaşlı bakım merkezleri ve evlerde kullanabileceğiniz konforlu yataklardır. 2, 3 ve 4 motorlu yataklarımız olduğu gibi ahşap kaplama ithal hasta yatağı, ev tipi hasta yatağı, lazımlıklı yatak ve çocuk hasta yatağı gibi çeşitlerimiz vardır. Lazımlıklı olan hasta yatağını tuvalete gidemeyen hastalara kolaylık sağlıyor. 2 motorlu yataklarımızın baş kısmı eğik ve dik olarak ayarlanabileceği gibi uç kısmı da ayakları hafif yukarıya kaldırabilecek özelliğe sahiptir.

3 motorlu yataklarda baş ve ayak kısmı hareketlerinin yanında yüksekliği de ayarlanabilen asansör motora sahiptir. Son olarak 4 motorlu yataklarımız ise diğer yatakların özelliklerinin yanında baş yada ayak kısımları düz ve eğik bir şekilde yukarıya kalkar. 200 kiloya kadar taşıyabilme özelliği olan hasta yatakları baş, bel, sırt bacak kısımlarını hareket etmesini sağlar. 4 tarafında serum takma aparatı ve indirip çıkarılabilen korkulukları bulunur. Ayrıca hasta yatakları ve karyolalarımız uzaktan kumandalıdır ve elektrik gittiğinde devreye giren pil desteği de bulunur.

Parçalı, Havalı Ve Diğer Hasta Yatakları

Fonksiyonel Hasta Yatağı
Fonksiyonel Hasta Yatağı

Havalı yataklar ve 4 parçalı yataklar da motorla çalışırlar. 4 parçalı yataklarımızın alt kısımları 4 adet dilimlere ayrılmış olup hastanın baş, sırt, bacakların hareket etmesini sağlar. Bunları karyolalara kolayca yerleştirebilirsiniz. Havalı yataklarımız ise sırayla şişip inen dilimleri sayesinde yatak yarası oluşmasını önler. Bunlar da baklava ve boru tipi olmak üzere iki çeşidimiz vardır ve 100 kiloya kadar taşıyabilme özelliğine sahiptir. 7-8 dakikada şişip inen havalı yataklarımız su geçirmeyen özelliğe sahiptir. Witra tipi boru havalı yataklarımız ise hastanızın pozisyonunu kolaylıkla değiştirebilmenizi sağlar. Alerjik reaksiyonların gelişmesini engelleyen lazer kesimli yatak ve boyun ile sırt bölgesindeki fıtıklar, kireçlenme dolaşım hastaları, romatizmalı hastalıklar için tasarlanmış kauçuklu visco yataklarımız da bulunur. Hasta yatakları fiyatları konusunda ise her bütçedeki müşterilerimizin faydalanması için uygun fiyat politikasını izlemekteyiz.

Fonksiyonel Hasta Yatakları Hangi Alanlarda Kullanılıyor

Hasta yatakları, hastalığının belirli bir süresini ya da uzun süre yatarak geçirecek hastalar için özel olarak üretilen ürünlerdir. Her hasta yatağı farklı fonksiyon da özelliklerle kullanıma sunuluyor. Lazımlıklı hasta yatağından tutunda ayak ve baş kısımları hareket ettirilebilen hasta yataklarına kadar birçok hasta yatağı arasından siz de seçiminizi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde hala manüel kullanımlı hasta yatakları bulunsa da en çok tercih edilen hasta yatakları kumandalı hasta yataklarıdır. Sahip olduğu fonksiyonlar tamamen hastaların ve ona bakacak olan kişilerin rahat bir tedavi süreci geçirmelerine yardımcı olacak özelliklerle kullanıma sunuluyor. Hastan, evler, yaşlı ve bakım evleri gibi alanlarda hasta yatakları kullanılmaktadır.

Hasta Yatağı Çeşitleri?

Hastalık ve tedavi sürecini yatarak geçirecek olan kişilerin rahat bir tedavi süreci geçirmesi için tasarlanan çeşitli hasta yatakları bulunuyor. Hasta yatakları günümüzde elektrikli ya da manuel olmak üzere iki başlık altında satışa sunulmaktadır. Manuel hasta yatağı tek ya da iki özellik bulunurken, elektrikli hasta yatakları daha fonksiyonel özellikleri ile rahat ve kolay kullanım imkanı sunuyor. El ile kontrol edilmesi manüel hasta yatakları günümüzde pek ilgi görmüyor. Kumanda ile kontrol edilebilen hasta yatakları ise günümüzde en çok tercih edilen ürünler olup, elektrikli ya da otomatik olarak isimlendirilen bu ürünler avantajlı fiyat seçenekleri ile satışa sunuluyor. Otomatik hasta yatakları, kumanda yardımı ile kontrol edilebilen hasta yatak modelleri olup, kiralama ve satın alma seçenekleri ile ürüne sahip olabilirsiniz.

Hasta Yatağı Çeşitlerini İnceleyebilirsiniz

Hasta yatakları motorlu ve motorsuz olmak üzere iki seçenekle satışa ve kiralama olarak sizlere sunulmaktadır. Motorsuz hasta yatakları 1, 2 ve 3 kademeli olup, sabit olarak kullanılıyor. Motorlu hasta yatakları ise 1, 2, 3, 4 motorlu özellikleri ile kumanda edilebilmektedir. Dual, kolon motorlu olmak üzere 6 grupta incelenen bu ürünleri siz de ekonomik hasta yatağı fiyatları ile satın alabilir ya da kiralayarak sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için siz de firmamızı tercih ederek ürünleri kiralayabilir ya da satın alabilirsiniz.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir