skip to Main Content
Hasta Yatağı

Hastaların Rahat Edeceği Yatak Özelikleri Nelerdir?

Hasta yatağı rahatsızlığı bulunan kişilerin tedavi süreçlerinde hastanelerde veya evlerde tedaviye destek veren ve hastanın konforunu sağlayan yataklardır. Uzun süre yatması gereken hastalar rahat hasta yataklarını tercih etmelidirler. Çünkü vücutta sürekli yatmaktan dolayı oluşacak yaraları engeller. Rahat hasta yatakların da tekerlek sistemi mevcuttur ve rahat bir şekilde istenildiği yere taşınabilir. Karyolanın köşelerinde 4 tane korkuluk mevcuttur. Hasta kendini güvende hisseder.

Bazı hasta yatakları motorlu olmaktadır ve bu özellik sayesinde elektrikler gitse bile yatak hastaya göre şekil almaktadır. 2 motorlu hasta yatağında kumanda bulunmaktadır ve bu kumanda yardımı ile hastanın ayak ve baş bölgesin de hareket özgürlüğü bulunmaktadır. 3 motorlu yatakta ise yatak yukarı ve aşağı doğdu kaldırılabilir. 4 motorlu hasta yatağında ise 200 kiloya kadar taşıyabilme özelliği vardır. Hastanın 45 derece sağa sola hareket edebilmesine yardımcı olur. Bu yatağı kumandalı bir sisteme sahip olduğu için diğerlerine göre biraz daha üstündür.

Neden Hasta Yatağı Tercih Edilmelidir?

Bu yataklar diğer yataklara göre çok farklıdır ve farklı özelliklere sahiptir. Hastanede veya evde uzun süre tedavi olması gereken veya yatalak olan hastalar için kullanılan bir üründür. Hasta yataklarının birçoğu şişme yatak modelinde üretilmiştir ve bu nedenle de yatağa bağlı olan hastaların vücudunda oluşacak yaraları önler ve onların daha çok rahat etmesini sağlar. Hasta yatakları bu tarz rahatsızlığı bulunan kişiler için sağlık açısından çok faydalıdır. Hasta karyolası rahatsızlığı bulunan kişilerin tedavi süreçlerini kısaltır. Yatağa bağlı olan kişilerin ve tedavi süreci uzun olan kişilerin, sağlıkları açısından mutlaka hasta yatağı tercih etmeleri gerekmektedir.

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetinin Yararları Nelerdir?

Uzun süre yatarak hastane de veya evde tedavi gören hastalar normal yataklar da pek rahat edemezler. Bunun için bu tür rahatsızlığı olan kişilere kesinlikle hasta yatakları önerilmektedir. Çünkü hasta yatakları bu tür rahatsızlığı bulunan kişilerin sağlığına daha çabuk kavuşmalarını sağlar. Firmamız bu yatakların hasta yatağı kiralama ve satışını yapmaktadır. Hastaların rahat edebilmeleri ve sağlık açısından hasta yatağı almaları öngörülür. Bu nedenle kaliteli yataklar için firmamızı tercih etmeniz önerilmektedir. Yatak konusunda her zaman firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Hasta Yatakları
Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yataklarının 2 motorlu 3 motorlu ve 4 motorlu modelleri vardır. Bu yatakların hepsi farklı özelliklere sahiptir ve son teknoloji ile üretilip halka sunulmuştur. Yataklarda bulunan süngerler hastaları düşünerek yapılmıştır ve hastanın rahat edebilmesi ön plandadır. Hasta yataklarında teker bulunmaktadır ve bu tekerlikler her yöne hareket etmektedirler. Hasta yataklarının bir kısmı pil ile çalışırken bir kısmı ise elektrik ile çalışmaktadır. Bu yataklar hastanın konforunu sağlamak için en üst seviyede üretilmiştir. Havalı hasta yatağı hastanın iyileşme sürecini kısaltır.

Hasta Yatakları Kiralanabilir Mi?

Hasta yatağı fiyatı yatağın kalitesine göre değişir. Yataklar farklı özelliklere göre ve kaliteye göre üretilmektedir. Bunun içinde bu nedene bağlı olarak fiyatlar değişiklik göstermektedir. Yatağı devamlı olarak kullanacak iseniz hastaya uygun kaliteli bir hasta yatağı satın almanız gerekmektedir. Fakat hasta yatağını uzun bir süre kullanılmayacaksa firmamızdan hasta yatağı kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Yatak uzun bir süre kullanılmayacak ise yatağı satın almak zorunda ve bütçenizi zorlamak zorunda değilsiniz. Yatağı kiralayarak hastanın ihtiyaçlarını karşılayıp onun rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

Hasta Yatağının Diğer Yataklardan Farkı Nedir?

Hastaya özel yataklar hastanın iyileşme sürecinin hızlanması için tasarlanmıştır. Tekerlekler mevcuttur. Hastanın daha rahat yatması ve güvenliği açısından yan kısımlarında korumaları vardır. Yanlarında lazımlık vardır. Hareket edebilme özelliklerine sahiptir. Yatak kısmı anti bakteriyeldir. Yatak başlıkları özel üretimdir. Hastanın tedavi sürecini kısadır ve bu sürede rahat etmesini sağlar.

Hasta Yatakları
Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Kiralarken Ve Alırken Firma Seçimi

Hastaya özel yatak kiralarken veya satın alırken servis hizmetleri üst seviye de olan firmalar tercih edilmesi gerekir. Yatağın uygun fiyatlı, kaliteli ve rahat olması gerekir. Güvenli ve kaliteli yatak için firmamız tercih etmeniz önerilir. Firmamızdan yatak kiralama ve satın alma konusunda her zaman hizmet alabilirsiniz. Yatak modellerimiz dünya standartlarında olup hemen her hasta için ideal yataklardır.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.