Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hastalarınızı Rahatsız Yataklara Mahkum Etmeyin

hasta yatagi fiyatlari

Sanayinin ve bilimin hızla gelişmesi ile beraber önceden büyük sıkıntılara neden olan çok sayıda sorunun cevabı bulunmuş durumda. Artık hastaların ızdırap çektikleri ve ağrılarına yeni ağrıların katıldığı yataklarda yatmasına gerek kalmadı. Son model ve imkanlarla tasarlanmış hasta yatakları kullanıcının yanında hastaya bakan kişiye de kolaylıklar sağlamakta. Kullanıcının yatak yaralarına son veren ve adeta masaj etkisi yaratarak mevcut hastalığından zarar görmemesini sağlayan bu yataklar yeni hastalıkların da baş göstermesini engelleyici özelliklere sahip.

Hastanın rahatça hareket ettirilebilmesinin yanında ayak ve baş kısmından aşağı yukarı hareket ettirilebilen yatak modellerinin de bulunduğu günümüzde hasta yatakları eziyet vermekten kurtulmuş durumda. Hasta yatağı modelleri her kullanıcıya hitap edecek özelliklere sahip olarak çok sayıda modelle piyasaya sunulmuş durumda. Çok sayıda avantaj sağlayan ürünlerin fiyat sınıflandırması da oldukça iyi durumda. Her kullanıcının alabileceği düzeyde fiyatlarda olan hasta yatakları kullanıcılarının yüzünü güldürüyor.

Hasta Yatağı Modelleri Nelerdir?

Hasta yatağı modelleri çok sayıda tercihle piyasaya sunulmakta olup genellikle motor özelliklerine göre sınıflandırılmakta. 2 motorlu hasta yatağı modellerinin yanı sıra 3 ve 4 motorlu hasta yatakları da bulunuyor. Bu yatakların en önemli özelliği motor sayısı arttıkça yatağın hareket kabiliyetinin de artması. Bu sayede ayak ve baş kısımlarının hareketinin sağlanmasının yanında kumandalı olarak üretilmiş hasta yatağı modelleri de hastanın da kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Kumandalı yataklarda hasta da hareket ayarlarını uygulayarak yatağın pozisyonunu değiştirebilmekte ve bu yolla hareket edebilmektedir. Ayrıca tüm hasta yatağı modellerinde dört bir yanında serum askısı bulunmakta olup bu sayede hastanın hareket ettirilmesine ya da rahatsız olmasına gerek kalmamaktadır. Hasta yatakları içinde yatağın parçalı bir şekilde bir arada durmasını sağlayan bir sistem bulunmakta olup bu sayede yatağın baş ve ayak kısımlarının hareketinin sağlanması başarılabiliyor.

Ayrıca bu yatakların yanı sıra ev tipi hasta yatakları bulunmakta olup bu yataklarda ahşap kenarlıklara oturtularak hastanın kendisini daha iyi hissetmesi için modellenmiş. Bu yataklarda yatan hastalar kendisini hasta gibi hissetmeyerek ruhsal olarak daha iyi bir duruma gelmiş oluyor. Ayrıca havalı yataklar da bulunmakta olup bu yataklar şişme yatak özelliği gösteriyor. Fakat diğer şişme yataklardan farklı olarak bu yatakların içinde havanın geçişini sağlayan bazı kanallar bulunuyor. Bu nedenle üzerine yatan kişiye rahatsızlık vermediği gibi masaj etkisi gösteriyor. Son yıllarda yaygın olarak kullanılan bu yatakların bazı hastalar için özel olarak önerildiği de biliniyor.

Hasta Yatakları Neden Tercih Ediliyor?

Bu yataklar öncelikle özellikle evde bakılan ve artık hastalığının hastanede tedavi gerektirmediği hastalar için kullanılıyor. Evde bakılması gereken bu hastaların yatak yarası olmaması ve mevcut hastalıklarından dolayı ıstırap yaşamamaları için bu özel üretim yataklarda yatması gerekiyor. Ayrıca bu yatakların hasta bakımı için de çok sayıda kolaylık sağlaması tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor. Hastanın kolay hareket ettirilebilmesinin yanında tekerlekleri sayesinde bir yerden bir yere taşınması da sağlanabiliyor. Ayrıca bu tekerlekler sabitlenerek olduğu yerde yatağın hareket etmeden durmasını da sağlayabiliyor. Bu nedenle de kullanıcılarına ve hasta yakınlarına çok sayıda kolaylık sağlıyor.

Ayrıca yatağın dört bir yanında bulunan serum askıları sayesinde bazı aparatları sürekli kullanması gereken hastaların bu aparatları en uygun olan yerde asılmasını sağlamış oluyor.

Kısaca açıklanacak olursa bu yataklar hem kullanan hastaya hem de hasta yakınına büyük kolaylık ve rahatlık sağlıyor. Hastanın rahat bir şekilde yatmasının yanında sağlıklı pozisyonda durmasını sağlıyor, hasta yakınının da hastaya en iyi şekilde bakmasına olanak sağlıyor.

Hastalarınızı Rahatsız Yataklara Mahkum Etmeyin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön