Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hastalığa Özel Yataklar

elektrikli hasta yatagi kiralama

Hastalıklar ve kazalar, insan hayatı boyunca kaçınılmaz olarak karşılaştığımız kötü durumların başında gelir. Hastalıkların veya kazaların da türüne ve önemine göre farklı tedavi yöntemleri ve iyileşmek için istirahat süreleri mevcuttur. Hafif hastalıklar ve kazalar için gerekli tedavi sonrasında, evde istirahat için her zaman kullanılan yataklar veya kanepeler yeterli olmaktadır. Ancak uzun süre hareket yeteneğini kısıtlayan veya kalıcı hastalıklar ve kazalar sonrası hasta yatağı adı verilen özel tasarım yataklar kullanılmaktadır.

Hasta Yatağı Farklı Üretilir

Hasta yatakları denildiğinde, akla ilk olarak kişinin her zaman yattığı sıradan yatağı veya üzerine temiz çarşaf serilmiş herhangi bir kanepe akla gelmektedir. Ancak basit ve geçici rahatsızlıklar dışında kişiyi çok uzun bir süre veya ömrünün geri kalanında yatağa mahkum edebilecek bazı durumlar da söz konusudur. Ağır bir cerrahi operasyon sonrası, ağır yanık tedavileri veya kişinin uzun süre belirli bir pozisyonda hareketsiz kalması gereken kemik kırıkları gibi bazı durumlar, kişiyi geçici olarak yatağa bağımlı hale getirebilir. Bu tür durumlarda kişinin vücudunun belirli bir bölümü sabit tutulmalı, gerekliyse her an kullanabileceği serumu veya oksijen tüpü için yatağın uygun bölümlerinde çeşitli aparatlar bulunmalıdır. Ayrıca doğuştan veya sonradan meydana gelen çeşitli rahatsızlıklar sonucu kişi, yaşamının geri kalan kısmında yatağa mahkum olabilir. Halk arasında “yatalak” adı verilen bu hastalar, kişisel ihtiyaçları için özel tasarlanmış bir yatağa ihtiyaç duymaktadır.

Özel Tasarım Hasta Yatağı Çözümleri

Hasta yatağı fiyatları, yatağın niteliğine göre değişiklik göstermektedir. Özel tasarımları ile bünyelerinde 2, 3 veya 4 adet elektrik motoru bulanan yataklarımız, belirli bölgelerin yükseltilmesinde, alçaltılmasında veya tamamen dik konuma getirilmesinde hastalara ve bakıcılarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Her bütçeye uygun çeşitlerimizle hasta yataklarımız, gerektiği takdirde kiralama hizmeti de vermektedir. Ayrıca çeşitlerimiz arasında ev tipi ahşap, çocuk için özel, havalı yatak ve tuvaletli yatak gibi çeşitlerimiz de mevcuttur. Ücretsiz montaj hizmetimizin yanında İstanbul içine aynı gün içinde, İstanbul dışına ise anlaşmalı kargo hizmetiyle belirlenen günde yataklarımız teslim edilmektedir. Hasta yatağı alanındaki tecrübemiz, müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşlerle sabittir.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Kumandalı, otomatik, motorlu ve hasta yıkama yatağı olmak üzere toplam dört çeşit hasta yatağı bulunmaktadır. Hastanızın ihtiyacına uygun özelliklerde olan hasta yatağı modellerini alabilirsiniz. Hasta yatakları fiyatları çeşidine ve özelliklerine göre değişmektedir.

Otomatik Hasta Yatağı: Otomatik yatak baş ucundan ayak ucuna kadar tamamen hareket edebilen ve hastanın hareket kabiliyetini artıran bir yatak çeşididir. Kumanda sistemi ile ya da korkuluğunda bulunan düğmelerden manüel olarak çalıştırılabilir.

Hasta Yıkama Yatağı: Yatağa bağılı ya da uzuv kaybı olan hastaların yıkanması çok zor olmaktadır. Bu nedenle hastaların yıkanmasını kolaylaştırmak amacı ile geliştirilmiştir. Hasta yatağının üzerine konulan ve şişirilerek küvet şekli verilen yatağa denir. Hastanın banyo yapmasını konforlu hale getirmek için üretilmiştir.

Motorlu Hasta Yatağı: Motorlu yataklar motor sayısına göre ayrılmaktadır. Tek, iki, üç ve dört motorlu olmak üzere çeşitleri vardır. Kullanımı çok kolay ve pratiktir. Motor sayısına göre fiyatları farklı olmaktadır. Yatağın fiyatı yine motor sayısı ile doğru orantılı olarak artar.

Kumandalı Hasta Yatağı: Hastanın dilediği zaman vücut bütünlüğünü hareket ettirebilmesi için kumanda sistemi ile çalışan yatak çeşididir. Yatağa şekil vermek için hastanın kendini zorlamasına gerek yoktur. Hasta uzandığı yerden yatağa istediği şekli verebilir.

Hasta Yatağı Neden Tercih Edilir?

Hareket kısıtlılığı olan ve uzun yıllar yatağa bağlı kalan kişiler için nekahet dönemini en konforlu şekilde geçirmesini sağladığı için hasta yatakları çok sık tercih edilir. Hastanın ve yakınlarının konforu düşünülerek üretilmiştir. İyileşme sürecinin en rahat şekilde geçirilmesi ve vücut sağlığının desteklenmesini sağlamaktadır. Hastanın bakımı, hareket etmesi ve yıkanması çok kolay şekilde yapılır. Bu nedenlerden dolayı çok sık tercih edilir.

Hasta Yatağı Evde Kullanım İçin Uygun Mudur?

Ev ortamında hasta bakmak çok zor ve zahmetli bir olaydır. Bununla birlikte normal yataklarda hastanın hareket etmesi ve bakımı çok zor olur. Bu nedenle hareket edebilen ve farklı fonksiyonlara sahip olan hasta yatakları evde hasta bakımı için çok uygundur. Hastanın da iyileşme sürecinin en kısa sürede tamamlanmasını sağlar. Evde hasta yatağı kullanımı hem hasta hem de yakınları için çok avantajlıdır. Uzun süre yatmak zorunda olan kişiler için hasta yatakları önerilir.

Hastalığa Özel Yataklar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön