Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hastalığı Kolaylaştıran Hasta Yatağı Tasarımları

hasta yatagi haskar

Hastalık herkesin başına gelebilir ve önemli olan bu zor süreci en az acıyla geçirmektir. Hasta yatakları hastalığı daha kolay atlatmak için pek çok hastaya destek olmaktadır. Üstelik hastalığın durumuna göre çeşitli hasta yatakları üretimi vardır. Üretilen hasta yatakları hem hastanın rahat hareket etmesine yardımcı olur, hem de bakıcıya kolaylık sağlar. Hasta yatağı uzun süre yatağa bağlı kişilerin hareket etmesini sağlar. Hasta kişi dilediği zaman oturabilir, uzanabilir ya da ayaklarını kaldırabilir. Tüm bu işlevleri hasta yatağı sayesinde yapar. Örneğin felçli bir hasta oturmak istediği zaman hasta yatağında bulunan bir kol veya kumanda sayesinde oturabilir. Oturur pozisyonda rahat rahat yemeğini yiyebilir, kitap okuyabilir, sohbet edebilir.

Hasta Yatağı Çeşitleri

  • Motorlu hasta yatakları: Elektriğe bağlı çalışır ve kumanda ile kontrol edilebilir. 1, 2, 3, 4,dual ve kolon olarak çeşitli motor çeşitlerine sahiptir. 1 motorlu yatak sırt kısmını, 2 motorlu yatak sırt ve ayak kısmını hareket ettirir. 3 motorlu yatak 2 motorluya ilave olarak yatağı aşağı yukarı hareket ettirir. 4 motorlu yataklar kan basıncını düzenleyen özelliğe sahiptir, dual motorlar da ayak ve sırt bölgesini hareket ettirir ancak 2 motorlu yataklar 200 kiloya kadar ağırlık kaldırırken dual motorlu yataklar 100 kiloya kadar ağırlık taşıyabilir. Kolon motorlu yataklar yoğun bakımlarında kullanılır.
  • Motorsuz hasta yatakları: Yatağın kenarında bulunan bir kol yardımıyla hareket ettirilir. 1,2,3 olmak üzere 3 kademede incelenir. Her biri farklı bölgeyi hareket ettirir. Ağır hastalığı olmayan kişiler motorsuz hasta yataklarını kullanabilir.
  • Havalı hasta yatakları: Havalı hasta yatakları içerisinde bulunan mekanizma sayesinde hasta kişiye hava üfleyerek hastanın terlemesini önler ve kan basıncını düzenler. Çok bilindik bir yatak olmadığı için fazla tercih edilmez ancak çok ideal bir üründür.

Hasta Yatağı Fiyatları Ne Durumda?

Hasta yatağı fiyatı yatağın özelliklerine göre değişir. Kısa süreli kullanımlarda hasta yataklarını satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Fiyatlarımız ortalama değerlerdedir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile kiralama ya da satın alma işlemi yapabilirsiniz. Yatak modellerimizde kullanışlılık düzeyi son derece yüksektir.

Hastaların Kurtarıcısı Ortopedik Hasta Yatakları

Bazı sebeplerden dolayı yatağa bağımlı olmak hem hastalar için hem de hasta bakıcıları için oldukça zor bir durumdur. Ağır hastalar yemek yeme, tuvalete gitme gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamadıkları gibi bazen de hareket edebilme kabiliyetleri bile yitirebilirler. Üstelik sürekli yatmaktan yatak yaraları da oluşmaya başlayacaktır. Bu gibi durumlarda kullanabileceğiniz firmamızda özel olarak imal edilmiş son teknolojilerin kullanıldığı hasta yatağı çeşitlerimiz bulunur.

Taşınabilir Hasta Yatakları

Hastalarınızı istediğiniz yere kolayca taşıyabilmeniz için sağlam küçük tekerlekli hasta yataklarımız vardır. Bunlar hastane, rehabilitasyon merkezleri, yaşlı bakım merkezleri ve evlerde kullanabileceğiniz konforlu yataklardır. 2, 3 ve 4 motorlu yataklarımız olduğu gibi ahşap kaplama ithal hasta yatağı, ev tipi hasta yatağı, lazımlıklı yatak ve çocuk hasta yatağı gibi çeşitlerimiz vardır. Lazımlıklı olan hasta yatağını tuvalete gidemeyen hastalara kolaylık sağlıyor. 2 motorlu yataklarımızın baş kısmı eğik ve dik olarak ayarlanabileceği gibi uç kısmı da ayakları hafif yukarıya kaldırabilecek özelliğe sahiptir.

Taşınabilir Hasta Yatağı

3 motorlu yataklarda baş ve ayak kısmı hareketlerinin yanında yüksekliği de ayarlanabilen asansör motora sahiptir. Son olarak 4 motorlu yataklarımız ise diğer yatakların özelliklerinin yanında baş yada ayak kısımları düz ve eğik bir şekilde yukarıya kalkar. 200 kiloya kadar taşıyabilme özelliği olan hasta yatakları baş, bel, sırt bacak kısımlarını hareket etmesini sağlar. 4 tarafında serum takma aparatı ve indirip çıkarılabilen korkulukları bulunur. Ayrıca hasta yatakları ve karyolalarımız uzaktan kumandalıdır ve elektrik gittiğinde devreye giren pil desteği de bulunur.

Parçalı, Havalı Ve Diğer Hasta Yatakları

Havalı yataklar ve 4 parçalı yataklar da motorla çalışırlar. 4 parçalı yataklarımızın alt kısımları 4 adet dilimlere ayrılmış olup hastanın baş, sırt, bacakların hareket etmesini sağlar. Bunları karyolalara kolayca yerleştirebilirsiniz. Havalı yataklarımız ise sırayla şişip inen dilimleri sayesinde yatak yarası oluşmasını önler. Bunlar da baklava ve boru tipi olmak üzere iki çeşidimiz vardır ve 100 kiloya kadar taşıyabilme özelliğine sahiptir. 7-8 dakikada şişip inen havalı yataklarımız su geçirmeyen özelliğe sahiptir. Witra tipi boru havalı yataklarımız ise hastanızın pozisyonunu kolaylıkla değiştirebilmenizi sağlar. Alerjik reaksiyonların gelişmesini engelleyen lazer kesimli yatak ve boyun ile sırt bölgesindeki fıtıklar, kireçlenme dolaşım hastaları, romatizmalı hastalıklar için tasarlanmış kauçuklu visco yataklarımız da bulunur. Hasta yatakları fiyatları ise her bütçedeki müşterilerimizin faydalanması için uygun fiyat politikasını izlemekteyiz.

Hastalığı Kolaylaştıran Hasta Yatağı Tasarımları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön