Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hastalık Durumuna Göre Yatak Seçimi Nasıl Olmalıdır?

hasta yataklari 25

İlerleyen yaş ve mevcut hastalık durumuna bağlı ya da farklı sebeplerden ötürü yatağa bağımlı kalan ve bakıma ihtiyaç duyan hastalarının rahatlıkla ve sağlıklı şekilde bakımının yapılmasında hasta yatağı çok önemli rol oynar. Hasta ve bakıcının ihtiyacına yönelik üretimler yapılır. Hastalığa uygun yatak seçimlerini yapmadan önce bilgi edinilmeli ve bu yönde uygun yatak seçimi gerçekleştirilmelidir. Hastalar, baş etmek zorunda kaldıkları zor hastalıkları bu yataklar sayesinde konforlu bir biçimde atlatır. Hem ev ortamında hem de hastane ortamında kullanılarak kolaylık ve etkili bir kullanım sağlar. Yoğun bakım hastası, felçli hasta, kırık ve çıkık kemiklere sahip hasta, kısmi olarak fiziksel aktivitesi olmayan, kilolu olan hastalar için farklı şekillerde yataklar mevcuttur.

Hasta Yatağı Nedir?

Hasta yatağı, hastanın rahatlığı, konforu, bakımın düzgün şekilde uygulanmasında çok etkili bir unsur olarak bilinir. Bu yataklar hastanın sahip olduğu hastalığa göre de özellikli modellerine sahiptir. Bu modeller sayesinde hastalığın iyileşme seyrine olumlu katkı ve kolaylık sağlar. Hasta yatakları hastanelerde, kliniklerde kullanılmasının yanı sıra evde bakım sağlanabilecek hastalarda da rahatlıkla kullanılabilir. Her türlü kısıtlama durumuna göre yatakların üretimi özel olarak yapılır ve kullanıma sunulur. Her hastalığa göre farklı özelliklere sahip olan hasta yataklarının bakıcı açısından da kolaylık sağlaması önem arz eder.

Hasta Yatakları Nasıl Olmalıdır?

Hastalar için üretilen hasta yataklarının satış kısmında ve üretim kısmında itinalı ve özenli davranılır. Hastaların kolay şekilde kullanılabilir, kaliteli yatak sahibi olmaları hedeflenir. Hastalık dönemi hastalar ve bakıcılar için oldukça zorlu bir süreçtir. Zorlayıcı ve yorucu olan bu hastalık sürecini hasta bakıcı, hasta yakınları ve hasta için rahatlık sağlayan yatakların üretimi önemli bir ihtiyaçtır. Hastalar için en doğru yatak seçimi kilosuna, boyuna ve hastalığına uygun yatak olmasıdır.

Kilolu bir hasta için sert yatak ya da uzun süre yatalak olan hasta içi tuvaletsiz yatak hastalar için yanlış bir seçimdir. Enfeksiyon açısından sıkıntı yaşayan hastalar için anti bakteriyel yataklar da bulunur. Hasta yataklarının kullanımı konusunda satın alınmadan önce bilgi sahibi olunmalı ve kullanım koşullarına göre hareket edilmesi yatak ömrünün uzatılması ve hastanın sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Hasta Yatakları Çeşitleri

Hastaların mevcut sağlık durumunda var olan hastalıklarına göre farklı yatak kullanımı ihtiyaç haline gelir. Bu sebepten dolayı ihtiyaca yönelik yataklar üretilir. Tuvalet konusunda sıkıntı yaşayan hastalar için tuvaleti olan hasta yatakları kullanıma sunulur. Yataktan kalkma gereksinimi duyan hastalar için inip çıkmada kolaylık sağlayan asansörlü hasta yatakları da üretilir.

Hasta yatakları çeşitleri

Uzun süreli yatan hastalarda üzerine sık sık yatılan kısımlarda bası yaraları oluşur. Bu yaraların engellenmesi için sık sık pozisyon değişikliği yapılır. Uzun süreli yatması gereken hastalara da kolaylık sağlamak amacıyla bası yarasını önleyen havalı yatak çeşitleri üretilir. Bakıcı için de kolaylık sağlayan yatak çeşitlerinden kumandalı ve elektrikli şişme hasta yatakları da üretiliyor.

Doğru Hasta Yataklarının Özellikleri

Hastalar için seçilen hasta yataklarının özellikleri hastalık seyri açısından önem arz eder. Hasta yatakları hastaların kullanım kolaylığı açısından motorlu hasta yataklarından olmalıdır. Motorlu hasta yataklarında bulunan korkulukların çelik malzemelerden üretilmesi hastayı taşıma bakımından fayda sağlar. Hasta bakıcılar için de motorlu hasta yatakları hareket açısından kolaylık sağlar. Yara oluşumu veya gerekli bir durum için farklı şekiller verilebilme konusunda fayda sağlayan yataklar arasında yer alıyor.

Aynı zamanda bu yatakların özellikleri içinde uzaktan kumandalı olanları ve hasta tuvaleti olan modelleri bulunur. Havalı olan hasta yatakları da motorlu hasta yatakları grubuna girer. Bu yatak çeşidi de hastada var olan ağrıları azaltan ve yara iyileşmesinde rol oynayan hasta yatakları arasındadır. Havalı hasta yataklarının en gelişmiş versiyonu 4 motorlu olan hasta yataklarıdır.

Hasta Yataklarının Aparatları

Hasta yataklarının kurulumu genellikle isteğe göre firma tarafından karşılanır. Serum askılığı ünitesi, uzaktan kumanda özelliği servis tarafından ulaştırılır. Her hastanın ihtiyacına yönelik yatak çeşitleri mevcuttur. Bu yüzden hastaya uygun yatak seçimi yapılması göz önünde tutulmalıdır. Hasta yataklarının her parçası farklı fonksiyonel özelliklere sahiptir. Konforlu ve kalitesinden ötürü ömrü uzun süreli olur. Yatak parçaları sayesinde gün içinde rahatça hareket sağlanabilir. Karyola sürekli hareket haline olduğu için fizik tedavisi etkisini hastaya gösterir. Hasta Karyolası kaliteli kumaş ile örtülü olduğu için hastayı terletmez.

Felçli Hastaların Kullanabileceği Hasta Yatakları

Felçli hastaların hareket etme olanağı düşüktür. Bu yüzden yataklar hastalar için oldukça önemlidir. Bu hastalara özel yataklar üretilir ve rahatlıkla kullanıma sunulur. Felçli hastalar bu yataklar sayesinde kaldırılmasına gerek olmadan gerekli tüm ihtiyaçların karşılanmasını sağlar. Bu yatak ile hastalar tuvalet ihtiyacını yardımsız karşılayabilir. Felçli hasta yataklarına manuel ve motorlu olarak 2 çeşit bulunur. Hastanın fiziki aktivitesine katkı sağlayarak rahatlıkla ayaklarını, beli, ellerini, sırt bölgesini hareket ettirebilme özelliği sağlar. Hareketsiz yaşantının bu özellikle öne geçilir. Bu hasta yatağı fiyatları da özelliklerine göre uygun fiyatlı çeşitlerdendir.

Felçli hasta yatakları

Motorlu Hasta Yatakları

Motorlu hasta yatakları, kolayca ileri ve geri gidebilen, hızlıca yön değişikliği sağlayan ve kilitlenebilen özelliklere sahiptir. Bu özellikler hastaların ani düşüşlerine karşı önlem sağlar. Fiziki aktivitesi kısıtlı olan hastaların 2, 3 ya da 4 motorlu hasta yataklarından kullanması gerekir. Tuvalet ihtiyacı dışında tüm ihtiyaçlar karşılanıyor ise 2 motorlu hasta yatakları kullanılır. Bu yataklar sayesinde iyileşme süreci de hızlanır. Tuvalet ihtiyacı karşılanamıyor ve kalkışta zorluk yaşanıyor ise 3 motorlu hasta yatağının kullanılması gerekiyor. Bu yataklarda sürekli dinlenme ihtiyacını rahat bir şekilde giderebilirsiniz. Hasta durumu kötüyse, geçirilmiş bir ameliyat söz konusu ise ve tüm ihtiyaçlarını yatakta gidermek zorunda ise 4 motorlu yatak kullanılması gerekir.

Kırık ve Çıkığa Sahip Olan Hastalar İçin Üretilen Hasta Yatakları

Hasta bedeninde kırık veya çıkık olan hastalardaki bu hassas bölgeleri kontrol altında tutmak ve iyileşme sürecini hızlandırarak, hasta durumunun kötüye gitmesini engellemek bu yataklar sayesinde olur. Bu tarz hastalıklara sahip olanlar için havalı yatak kullanımı önerilir. Bu hastalar için yanlış hasta yatağı seçimleri kırık ve çıkık ola kemikleri yanlış yönde etkiler. Hayati risk konusunda da önemlidir. Havalı hasta yatakları hastanın yatak üzerinde kaldığı durumlarda havalanması sayesinde değişiklik sağlayarak rahat bir şekilde yatma imkânı sunar. Dokusu sebebiyle ağrı oluşumunu azaltır ve olası şekil bozukluğunun önüne geçer.

Hasta Yatakları Nasıl Temin Edilir?

Hastalık dönemi bazı hastalık çeşitlere göre belli bir sürede ya da belli olmayan sürelerde geçirilir. Kısa süren hastalık dönemleri genellikle kırık ve çıkış gibi durumlar da olur. Bu tarz durumlar için hasta yatağı kiralama imkânı sunulur. Kiralanan hasta yatakları kiralanmadan önce dezenfekte edilerek steril hale getirilip kullanıma sunulur. Yatak kullanımı istenildiği süre boyunca kullanılır ve gerek kalmadığı zaman iadesi geri yapılır. Hasta yatakları kullanım boyunca temiz bir şekilde kalmasına özen gösterilmelidir. Bu yataklar kolay temizlenebilir kumaşlardan ve malzemelerde yapıldığı için temizlik konusunda bir zorluk çıkartmaz. Kiralanabildiği gibi hastalara özel yatakların satış işlemi de gerçekleştirilir. Hastalığınızı bu özenli yataklarda konforlu ve uygun bir biçimde geçirebilirsiniz.

Hastalık Durumuna Göre Yatak Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön