Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hastane Tipi Hasta Yatak Özellikleri Nelerdir?

yatalak hasta yatagi modelleri

Hasta yatakları sürekli olarak yatma pozisyonunda kalan hastalar için tercih edilen yataklardır. Bu yatakların pek çok özellikleri bulunur. Bu hasta yataklarının en büyük özellikleri hastanın konforunu ve rahatını sağlıyor olmasıdır. Bunun yanı sıra hasta bakıcının konforu da son derece önemli olan bir husustur. Doğru bir yatak tercihi yapıldığı zaman hasta son derece konforlu olur ve bu hasta için oldukça iyi bir durumdur.

Yatak tercihi yaparken hastanın durumu ve nedeni göz önüne alınmalıdır. Bu şekilde hastaya uygun olan hasta yataklarını bulmak çok daha kolay olur. Son zamanlarda teknolojinin sürekli olarak gelişmesi ile birlikte hasta yatakları da gelişiyor. Bu gelişmeler ile birlikte hasta konforunu üst düzeye getirebilmek için gerekli çalışmalar yapılıyor.

Havalı Olan Hasta Yatakları Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatağı modelleri arasında yer alan diğer bir model ise hastane tipi havalı yatak modelidir. Hastane tipi olan hasta yaltakları son derece kompleksli olan özelliklere sahiptir. Refah durumunu en üst seviyeye çıkarmak amacı ile tercih ediliyor. Havalı olan hasta yatakları tamamen müşteri odaklı olarak üretilmiş olan yataklardır. Hastalar bu yataklarda daha fazla rahat ediyor ve havalı olmalarından dolayı da yatak yaraları oluşmuyor. Hasta yatakları normal yataklar gibi tek tip olarak üretilmiyor bunun aksine daha fazla çeşidi bulunuyor ve istediğiniz yerden dilediğiniz yere kadar götürebiliyorsunuz.

Havalı olan yataklar

Hasta yatağı fiyatları oldukça uygundur. Hastaların rahat edebilmesi için satılıyor ve de kiralanabiliyor.  Hasta yatakları daha çok yaşlılar ve hasta olan bireyler için üretiliyor. Bu sebepten ötürü çok fonksiyonlu olan yataklardır. Bu yataklar vücutta yara, bere, terleme gibi hastayı rahatsız edebilecek pek etkeni engelliyor. Normal evde uyduğunuz yataklarda hastalarınızı uyutursanız bir süre sonra vücutların da yaraların meydana geldiğini gözlemleyebilirseniz. Bu sebepten ötürü hastalar için farklı farklı özelliklerde olan hasta yatakları üretilmiştir ve hala üretilmeye devam ediliyor

Hasta Yatağı Ve Normal Yataklar Arasındaki Fark Nedir?

Hastane tipi hasta yataklarının pek çok özellikleri bulunuyor. Otomatik olan hasta yataklarının en büyük özelliklerinden bir tanesi uzaktan kumanda ile yönetiliyor olmasıdır. Kumanda yardımı ile birlikte kolay ve pratik bir şekilde yönlendiriliyor. Bu özellik sayesinde hasta bakıcısı da hasta da rahat edebilecek. Hasta yatakları, yatakta tedavi görmekte olan hastalar için üretilmiş olan yataklardır. Normal yataklardan farklı işlevleri ile birlikte ekstra olarak konfor sağlayan bir yatak türüdür.

Bunun yanı sıra hasta bakıcısına da kolaylık sağlıyor. Hasta yatağı genellikle işlevleri ile hastaya kolaylık sağlıyor. Bu hasta yatakları ağırlık taşıma kapasitelerine göre farklılık gösterebiliyor. Bu yatakları diğerlerinden farklı kılan bir başka özellik ise malzemelerin cinsi, kalitesi ve konforudur.

Hasta Yatağı Özellikleri Nedir?

Hasta yatakları hastanın doğrulmasında uzanmasında konforlu bir şekilde istirahat etmesini sağlayan özel yataklardır. Hasta yatağı tamamen hasta odaklıdır. Hastaların yaşamlarının daha iyi olabilmesi için üretilen ve gün geçtikçe daha fazla modele sahip olan yataklardır. Gelişen teknolojinin yardımı sayesinde hayat kolaylaştırıyor. Yatağın altında yer alan tekerlekler sayesinde hastayı dilediğiniz yere götürebilirsiniz. Bu yatakları bu şekilde odadan odaya da aktarabilir ve hastaya yeni bir yaşam alanı da sunabilirsiniz. Elektrik ile çalışan güzel bir sistemdir.

Elektrikli yapısı sayesinde kumanda ile yönlendirebilirsiniz. Yatar pozisyonda olan yataklar genel olarak daha düşük şekilde kullanabilirsiniz. Gün içerisinde yatağı dilediğiniz pozisyona getirebilirsiniz. Herhangi bir insan gücüne gerek kalmadan hasta kendi işlerini yapabiliyor.

Hastanede kullanılan yataklar

Hasta Yataklarının Faydaları Nelerdir?

Yatalak olan hastaların bakımları biraz daha zordur. Bu zorlukları biraz daha azaltabilmek ve hastayı biraz daha azaltmak adına hasta yatakları üretiliyor. Hastaların daha iyiye gidilebilmesi için hasta yataklarının pek çok modeli üretiliyor ve farklı özellikler ekleniyor. Hasta yatakları hastanın fiziksel anlamda kendini çok daha iyi hissetmesini sağlar. Yatmaya bağlı olarak meydana gelen yatak yaralarının oluşmasını engeller ya da ortadan kalkmasını sağlar. Sürekli olarak yatma pozisyonunda olan insanlarda kas ve kemik ağrıları meydana geliyor. Hal böyle olunca eklem ağrılarının önüne geçilmez oluyor. Bu gibi durumların olmaması için hasta yatakları tercih ediliyor.

En Çok Tercih Edilen Hasta Yatakları Nelerdir?

Hastane tipi olan hasta yatakların da lazımlık denen bir özellik bulunuyor. Bu özellik sayesinde hasta yetişkin bezi kullanmak zorunda kalmaz. Lazımlık hastanın alt kısmına yerleştiriliyor. Bu da hastanın hem psikolojik hem de fiziksel açısından iyi hissetmesini sağlar. En çok tercih edilen hasta yataklarına bakıldığında genellikle biraz daha üst sürüm olan yataklardır. Hastalar yatağa bağlı kaldıklarında kendi başlarına hareket edemez ve birine ihtiyaç duyarlar. Bu durumdan pek çok zaman sıkılır ve utanırlar. Hastaların başkalarına olan muhtaçlıkları minimale insin diye en iyi şekilde en iyi modelde yataklar üretiliyor. Hasta yataklarında yan korkuluklar, motor hareketleri yer alıyor.

En çok tercih edilen hasta yatakları

Havalı hasta yatakları da tercih edilen yataklardan bir tanesidir. Havalı yatak modelleri, bu kategoride en fazla tercih edilen yatak türleri arasında yer alıyor. Rahat oluşu, yumuşak oluşu ve kolay kullanımı açısından hayatınızı kolaylaştırır. Motorlu bir yapıya sahip olan yatak türüdür. Bu özelliğinden dolayı mevcut olan özellikleri kolay ve pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Hasta yatağı kiralama ya da satın almak isteyen bireyler internet üzerinden alış veriş yapabildiği gibi bir firma ile anlaşarak da alış veriş yapabilir.

Hastane Tipi Hasta Yatak Özellikleri Nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön