Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hastane Tipi Yatakların Özellikleri Nelerdir?

kiralik hasta yataklari 5

Hasta yatakları, sürekli olarak yatma durumunda olan hastalar için tercih edilen ve pek çok farklı özelliğe sahip olan yataklardır. Bu yatakların en büyük avantajı hastanın rahatını sağlaması olmasının yanı sıra hasta bakıcısının da konfor ortamını genişletme konusunda çok ciddi bir fayda sağlamaktadır. Doğru bir yatak tercihi yapıldığı zaman hasta için son derece faydalı bir durum ortaya çıkmaya başlar.

Yatak tercihi yaparken hastanın hastalık durumunu ve nedenini göz önünde bulundurmak gerekir. Böylece hasta için en uygun olan hasta yataklarını tercih etmek çok daha kolay bir hal almaya başlar. Son yıllarda teknolojinin sürekli olarak gelişmesi ile birlikte hasta yataklarında da ciddi oranda gelişmeler meydana gelmeye başladı. Bu gelişmeler ile birlikte hastanın konforunu en üst düzeye getirebilmeyi amaçlayan pek çok özellik eklenmiştir. Hem ev tipi hasta yataklarında hem de hastane tipi hasta yataklarında aynı konfor ortamına rastlamak mümkün olur.

Hastane Tipi Hasta Yatağının Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatak modelleri arasında yer alan diğer bir yatak modeli ise hastane tipi hasta yatağı olmaktadır. Hastane tipi hasta yatağı son derece kompleks özelliklere sahip olup hastanın refah durumunu en üst seviyeye çıkarmak için tercih edilir. Hastane tipi hasta yataklarının pek çok özelliği vardır. Otomatik olan hasta yataklarının en büyük avantajı uzaktan kumanda yardımı ile kolay bir şekilde yönlendiriliyor olmasıdır. Bu özellik sayesinde hasta bakıcısı hiçbir şekilde yorulmadan hastanın oturup kalkmasını ve yemek yemesini sağlayabilir.

Aynı zamanda hastane tipi hasta yatağı yan tarafta bulunan düğmeleri sayesinde kolay bir şekilde hareket ettirilebilir. Hasta bu şekilde istediği zaman kendini kaldırıp indirme hareketi yapar. Hastane tipi hasta yatağında lazımlık gibi bir özellik de söz konusudur. Lazımlık hasta yatağının alt kısmına yerleştirilir. Bu şekilde hasta yetişkin bezi kullanmak zorunda kalmaz. Bu da hastanın hem psikolojik açıdan hem de fiziksel açıdan daha iyi hissetmesi konusunda fayda sağlayan bir durum olur.

Hastane tipi hasta yatağı modelleri

Hasta Yatağı Neye Denir?

Hasta yatağı, hastanın doğrulup uzanmasında ve konforlu bir şekilde istirahat etmesinde fayda sağlayan özel yataklardan biridir. Uzun süreli yatma durumunda olan hastalarda bir süre sonra yatak yaraları gibi durumlar meydana gelmeye başlar. Bu durumlar da hastanın canının acımasına ve hatta tedavi sürecinin gerilemesine sebep olabilir. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalınmamak adına hasta yataklarını tercih etmeniz gerekir. Hasta yataklarının pek çok farklı modeli vardır. Her modelin de birbirinden farklı özellikleri mevcuttur.

Bu özellikler göz önünde bulundurulup hastanız için en uygun olan yatağı tercih ederseniz daha faydalı sonuçlar ile karşılaşmanız mümkün olur. Hem hasta hem de hasta bakıcısı açısından ciddi oranda fayda sağlayan hasta yataklarından tercih etmeniz gerekir. Hasta yataklarının özellikleri arttıkça sağladıkları fayda durumu da aynı oranda artış göstermeye başlar. Hasta yataklarının çeşitleri ve modelleri doğru bir şekilde araştırıldıktan sonra satın alınmalıdır. Böylece hastaya uygun yatağı bulmak daha kolay olur. En uygun fiyatlı hasta yatağı kiralama hizmeti de tercih edilen bir yöntemdir.

Ev Tipi Hasta Karyolasının Özellikleri Nelerdir?

Ev tipi hasta karyolalarının tercih edilme sebebi daha çok konfor ortamını eve de taşımak içindir. Sürekli olarak hastane ortamında bulunmak hem fiziksel hem de psikolojik açıdan hastayı kötü etkiler. Bu sebeple de ev tipi hasta yatağı geliştirilmiştir. Bu yatağın sağladığı en büyük faydalardan biri hastanın ev ortamında hastane konforunu yakalamasını sağlamasıdır. Bu yatak yardımı ile son derece etkili bir tedavi sürecini meydana getirmek mümkün olur. Ev tipi hasta yatağının özelliklerinden biri ev ile uygun olacak mobilyalardan seçiliyor olmasıdır.

Böylece hasta karyolası modelleri ile hastane hissiyatı tamamen ortadan kalkar ve daha iç açıcı bir durum ortaya çıkar. Ev tipi hasta karyolası modellerinin diğer bir özelliği ise tekerlekli yapıda olmasıdır. Tekerlekli yapısı sayesinde kolay bir şekilde bir yerden başka bir yere taşınabilir. Böylece hasta bakıcısının işini ciddi oranda kolaylaştırır. Ev tipi hasta karyolalarının yan ve alt kısmında çeşitli korumalıklar mevcuttur. Bu korumalıklar sayesinde hastayı düşme gibi risklerden koruyabilirsiniz. Ev tipi hasta yataklarının hem manuel olanları vardır hem de otomatik olarak uzaktan kumanda ile yönetilen modelleri vardır.

Ev tipi hasta karyolaları
Ev tipi hasta karyolaları

Hasta Yatağının Avantajları Nelerdir?

Hasta yatağı pek çok farklı konuda avantaj sağlamaktadır. Klasik yataklar ile kıyaslandığı zaman çok daha konforlu olacak şekilde üretildiğini görmek mümkün olur. Aynı zamanda içerisinde bulundurduğu özellikler bakımından da pek çok farklı çeşide ayrılmıştır. Bu çeşitlerden özellik arttıkça avantaj durumu da aynı oranda artış göstermektedir. Hasta yataklarının hem hasta üzerinde hem de hasta bakıcısı üzerinde pek çok avantajı bulunur. Hastanın rahatını sağlaması açısından en büyük avantajı sağladığı bilinir.

Hasta yatağının en büyük avantajlarından bir diğeri ise hastanın psikolojik açıdan kendisini çok daha iyi hissetmesidir. Doğru bir yatak tercihi yapıldıktan sonra hastanın iyileşme sürecine katkı sağlamak mümkün olur. Sürekli yatma durumunda olan ya da uzun süreli tedavi görmek zorunda olan hastalarda bir süre sonra yataktan kaynaklı yaralar söz konusu olabilir. Aynı zamanda sırt ve boyun kısmında yaralar da meydana gelebilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için hasta yatağı modellerini tercih etmek gerekir.

Hasta Yataklarının Fiyatları Nelerdir?

Hasta yatağının pek çok farklı modeli mevcuttur. Bu modeller birbirinden farklı olacak şekilde geliştirilmiştir. Hasta yataklarından fayda sağlamak adına mutlaka hastalığa uygun olacak yatakları tercih etmeniz gerekir. Hasta yatağı fiyatları bu çeşitlere ve özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterir. Özellikler arttıkça fiyatlarda da artış durumu söz konusu olur. Hastane tipi hasta karyolası modelleri diğer yataklara göre daha yüksek fiyatlı olmaktadır. Özellikle motorlu yapıda olan hasta yataklarının fiyatı son derece yüksek olmaktadır. Hasta yatak fiyatları pek çok farklı etkene bağlı olarak değişiklik gösterir.

Uygun fiyata hasta yatakları

Tercih edilen hasta yatağında lazımlık gibi özelliklerin bulunması otomatik olarak hasta yatak fiyatını yükseltir. Doğru ve uzun süreli bir kullanım sağlayabilmek adına hasta yataklarının her zaman kaliteli olanını tercih etmek gerekir. Hastaların daha sağlıklı ve rahat bir şekilde yaşantısını sürdürebilmesi adına bu yataklar çok büyük bir önem taşır. Hasta yataklarının vesilesi ile iyileşme sürecini hızlandırmak mümkün olur. İyileşme sürecini hem iyileştirir hem de hastanın psikolojik açıdan daha iyi olmasını sağlar.

Hastane Tipi Yatakların Özellikleri Nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön