Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hastane Ve Ev Tipi Hasta Yatağı Farkları

hasta yatagi 22

Ev tipi hasta yatakları ve hastane tipi olan hasta yatakları arasında temel olarak bazı farklılıklar vardır. Bunlardan başında hastane tipi olan hasta yataklarının çoğunun elektrikli olmasıdır. Elektrikli olan hasta yatakları, bu yatağı kullanan hastaya pozisyon vermeyi sağlayan hasta yataklarıdır. Bu hasta yatakları sayesinde hasta istediği zaman ayak, baş ve boyun gibi önemli bölgelerini hareket ettirme şansı bulur.

Ayrıca hastane tipi olan hasta yatakları ayak kısımlarında ve hasta yatağının yan taraflarında koruyu bantlar bulunur. Ayaklarda bulunan bu bantlar hastaya bakan bakıcı ya da herhangi biri için çok büyük önem taşır. Ev tipi olan hasta yataklarında bazı modellerinde elektrikli olan hasta yatakları bulunma ihtimali vardır. Evlerde bulunan hasta yatakları hastanede bulunan hasta yataklarına göre çok da profesyonel değildir. Hastane tipi olan hasta yataklarında serum takacak yer de bulunur.

Kiralık Hasta Yatakları Neden Tercih Edilir?

Kısa süreliğine hasta yatağına ihtiyaç duyan kişilerin kiralık hasta yatakları bulunmaz bir fırsattır. Bu kiralık hasta yataklarının iki önemli avantajı bulunur. İlk avantajı satın alınan hasta yataklarına göre ekonomik açıdan daha uygun olmasıdır. İkini avantajı ise hastanın hasta yatağına daha ihtiyacı kalmamış ise firmalar bu hasta yataklarını geri almalarıdır.

Firmaların bu hasta yataklarını geri alması evde yer kaplama işine de son vermeye yarar. Kiralık hasta yataklar alıyorsanız eğer önce güvenilir bir yer olduğundan emin olmanız sizin için fayda sağlayacaktır. Bunun için hasta yatağı fiyatları konusuna bakabilirsiniz.

Kiralık hasta yatağı modelleri

Hasta Yatakları Kiralanırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Hasta yatağı kiralama hem ekonomik açıdan hem de firmaların hasta yataklarını geri alması açısından çok avantajlı bir seçimdir. Ama hasta yatağı alınırken bazı durumlara dikkat etmek gerekir. İşte dikkat edilmesi gereken konular;

  • Hasta yatağı kiralayacaksanız eğer kiraladığınız hasta yatağının temizlik açısından son derece uygun koşullarda olması gerekir.
  • Alacağınız hasta yatağının bakımının yapılmış olması çok önemli bir husustur.

Ayrıca, alacağınız bu kiralık hasta yatağının istediğiniz koşullara da tam uyduğundan emin olmanız sizin için faydalı olacaktır. Bu gibi hususlara kiralık hasta yatağı alırken dikkat etmeni son derece önemli bir konudur.

Hasta Yatağında Ekonomik Koşulları Nasıl Olmalıdır?

Hasta yatağında ekonomik hasta yatakları oldukça uygun bir fiyatta sunulan yatak tasarımları içinde yer alır. Hasta yataklarında iki, üç ve dört motorlu olan hasta yatak modelleri sayesinde hastanın farklı önemli yerleri mesela baş, ayak ve boyun gibi bölgelerini istedikleri şekilde ve istedikleri zamanda rahatlıkla hareket ettirme şansları bulunur.

El kumandası yardımı sayesinde hasta, bakıcısına ya da herhangi birine ihtiyaç duymadan hareket edebilir. Mesela yemek yeme gibi kitap okuma gibi bazı faaliyetleri kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan kendi başına rahatlıkla yapabilir. Bu ve bunun benzeri olan hasta yatakları yeni üretilmiş hasta yataklarından farkı bulunmaz ve temiz, bakımlı olan hasta yataklarıdır.

Ekonomik model hasta yatakları

Yaşlı Hastalara Uygun Olan Yatak Modelleri

Yaşlı olan hastalar için ilk sırada önerilecek olan hasta yatağı havalı hasta yatakları modelidir. Her yaş için ve her hastalık için ihtiyaç duyulan hasta yatak modelleri farklıdır. Yaşlı, genç ya da orta yaşlı olan hastalar veya felçli olan hastalar için önerilecek hasta yatakları, farklı niteliklere sahip olmaları gerekir. Ameliyattan yeni çıkan hastaların hasta yatağında serum ve lazımlık gibi ve buna benzer aparatların olması hasta açısından çok önemlidir.

Yaşlı hastaların da yatmaktan dolayı cilt yapılarında değişiklik olmaması için hasta yataklarının ona göre tasarlanması gerekir. Sürekli yatmak zorunda kalan yaşlı hastalar yatakta eğer sabit kalırlar ise zaman içinde yatağın yapısında olan kıvrımlardan dolayı bile ciltlerinde kızarıklıklar olacaktır. Bu gibi kızarıklıklar zaman içinde cilt yaralarına dönüşecektir. Bir de yaşlı hastalarda ciltteki yaraların iyileşme hızı çok yavaş olduğu için büyük bir sorun teşkil edecektir.

Ortopedik Hasta Yatakları

Bu tip yataklarda iskelet ve cilt yapısı için gerekli olan tüm gerekli hususlar bu yatak çeşitlerinde mevcuttur. Yatan hastalar için her türlü ihtiyaç yardım almadan gerçekleşebilmesi için kumandalı sistemleri vardır. Bu sayede ortopedik hasta yatakları farklı açılara istediğiniz zaman kolaylıkla ayarlanır.

Bu hasta yataklarının çok önemli olan bir avantajı daha vardır ki bu avantaj eğer elektrikler kesilirse hasta yatağında herhangi bir hareket kısılması gözlenmez. Çünkü bu hasta yataklarında pilli sistemler vardır. Bu pilli sistemler ile evinizde elektrik çok kesiliyorsa bile bu durum sizin için çok da önemli olmayacaktır.

Ortopedik hasta yatağı modelleri

Hasta Karyolasında Kullanışlı Tasarımlar

Hasta karyolası alacaksanız eğer bazı dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Elbette hasta yatağının iyi ve kaliteli malzemelerden üretilmesi çok önemlidir. Bunun kadar önem taşıyan bir konu daha vardır. Bu hasta yatağını kullanan hasta için mutlu ve huzurlu hissedeceği hasta karyolalarının olması da hasta için son derece önemlidir.

Çünkü zaten hasta çok zor bir dönemden geçer. Hastanın psikolojisini biraz da olumlu yönde etkilemek için bu gibi hususlar da önem arz etmektedir. Bu sayede hasta kendini biraz daha mutlu ve huzurlu hissedecek ve bu dönemi daha az hasarla kapatmada fayda sağlayacaktır. Bu ve benzeri faktörler ile hasta psikolojisini olumlu yönde ilerletebilir ve hastayı mutlu edebilirsiniz.

Hastane Ve Ev Tipi Hasta Yatağı Farkları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön