skip to Main Content
Hastane Yatağı

Hastane Yatağı Çeşitleri

Günümüzde birçok değişik hastane yatağı çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitler hastaların yaşadıkları problemlere bağlı olarak tercih edilebilir. Özellikle de ortak şekilde farklı motor sistemleri bulunmaktadır. Hastaların daha rahat edebilmesi adına 1 ya da 2 ve 3 ile 4 motor sistemleri kapsamında bir seçim gerçekleştirilebilir. Burada önemli olan hastanın ne kadar hareket edebildiği ve ne gibi bir bakıma ihtiyaç duyduğudur. Tüm bunlar ele alınarak birbirinden farklı modeller kapsamında hastane yatağı seçimi gerçekleştirilebilir.

Özellikle hastanede yeni çıkmış bir kısa bir süre bakıma ihtiyaç duyan hastalar adına hastane yatakları kapsamında sadece 1 ya da 2 motor sistemleri yeterli gelebilmektedir. Tabii tedavi sürecinin daha hızlı bir şekilde ilerleyebilmesi adına tüm motor sistemlerinin hastane yatağı bünyesinde montajının gerçekleştirilmiş olması da yine tercih edebilir. Bu durum tamamen kişisel tercihlere ve aynı zamanda bütçeye bağlıdır. Günümüzdeyse artık çok uygun fiyatlar kapsamında satın alma veya kiralama seçenekleri ile hastane yatakları büyük bir güven içerisinde temin edilebilmektedir.

Birbirinden Değişik Hasta Yatakları Çeşitleri

Aslına bakılırsa bu durumu 2 farklı seçenek dahilinde ayırmak mümkündür. Bunlardan biri hastaneden yeni çıkmış ve belli bir süre kapsamında iyileşme sürecini atlatması gereken kişiler olarak söylenebilir. Diğeri ise yatağa bağımlı olarak yatmak zorunda olan ve gün içerisinde yoğun bir bakıma ihtiyaç duyan felçli hastalar ile birlikte yaşlı insanlardır. Bu bağlamda ise hastane yatağı seçenekleri dahilinde üzerine monte edilmiş farklı özellikler değişebilmektedir. Örneğin tüm hastalar için ortak şekilde baş bölgesinden farklı açılarda ve hızlarda ayarlanarak oturur pozisyona gelme imkanı sunan hasta yatakları burada ön plana çıkmaktadır.

Aynı zamanda ayak kısmı ile birlikte aşağı ve yukarı hareket eden asansör sistemleri ortak şekilde bütün hastalar için hastane yatakları kapsamında değerlendirilmektedir. Bu sayede hatalar rahatlıkla zemine basıp ayağa kalkabilir, iyileşme süreci kapsamında günün farklı zamanlarda rahatlıkla hareket etme imkanını da elde edebilir. Diğer yatak çeşitleri kapsamında ise felçli hastalar ve yaşlı insanlar konusunda tuvalet ve çağrı düğmesiyle lavabo gibi seçenekler yer almaktadır. Bu detaylı kapsamı altında hastalar hem fiziksel hem de ruhsal olarak daha fazla iyileşme imkanı bulabilmektedirler. Aynı zamanda ona bakanlar da bu konuda büyük bir rahatlık yaşarlar.

Farklı Özellikleri Bulunan Hasta Yatağı Çeşitleri

Günümüzde son teknoloji seçenekler dahilinde üretimleri gerçekleştirilen hastane yatağı modelleri daha birçok değişik özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Bunlar içerisinde özellikle sağlam tekerlekleri ile montajı gerçekleştirilmiş yatak çeşitleri, kilitlenebilir özellik kapsamında hastaların herhangi bir şekilde rahatsız hissetmesine önlem almaktadır. Aynı zamanda 360 derece dönme yeteneği kapsamında tekerlekler rahatlıkla her yere taşınma özelliğine sağlıyor. Daha farklı seçenekler açısından serum askısı ile birlikte yemek masası ve özellikle de alüminyum tabanca kalitesi altında sağlam bir biçimde üretimleri yapılmış yan korkuluklar da ön plana çıkmaktadır.

Bu şekilde hasta sağa veya sola rahatlıkla gün içerisinde hareket edebilmekte ve düşme riski tamamen ortadan kalkmaktadır. Bütünüyle profesyonel bir hizmet kapsamında üretimleri gerçekleştirilen ve fabrikasyon bir imalat dahilinde doğrudan halka satış ve kiralama imkanı ile sunulan bu hastane yatakları, site bünyesinde çok uygun fiyatlar ile rahatlıkla elde edilebilir.

Uygun Fiyatlarla Elde Edilebilecek Olan Hasta Yatağı Çeşitleri

Günümüzde hastane yatağı çeşitlerini aynı zamanda kiralama veya satın alma seçenekleri dahilinde de ayırmak mümkündür. Bu konuda özellikle belirli bir süre dahilinde bakıma ihtiyaç duyan hastalar için kiralama seçenekleri çok daha düşük maliyetler altında gerçekleştirilebilmektedir. Bu şekilde insanlar hastalarına en iyi şekilde bakarak onların iyileşme süreçlerine daha hızlı bir noktaya getirebilmektedir. Özel motor sistemleri ya da sağlam malzeme yapısı kapsamındaki çelik üretim iskelet kısmı ile birlikte aynı zamanda serum askısı ve yemek masası gibi daha birçok değişik seçenek altında ürünler elde edilebilmektedir.

Tabii aynı zamanda yaşlı insanlar ile birlikte felçli hastalar adına da daha detaylı hastane yatakları çeşitleri büyük bir güven içerisinde elde edilebilmektedir. Burada tek yapılması gereken doğrudan fabrikasyon imalatı altında üretimleri yapılmış ve adrese kadar gelinerek montajı gerçekleştirilen seçenekler dahilinde yatakların satın alınması ya da kiralanmasıdır. Ayrıca çok uygun maliyetler altında günümüzde bu yataklar temin edilebilmektedir.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.