Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hastane Yatakları Nasıl Çalışır?

yatalak hasta yatagi 5

Yaşam, insan için doğuştan veya sonradan ortaya çıkan sayısız zorluklara gebedir. Bu zorluklar, kişiye büyük bir yük olmakta ve verdikleri sıkıntılarla dayanılmaz bir hal almaktadır. Hayatın sıkıntıları özellikle sağlık alanında kendini gösterdiğinde, kişinin zamanı ve enerjisi tamamen bu konuya harcanmakta ve neredeyse tek düşüncesi haline gelmektedir. Bunun önlenmesi adına yapılan çalışmalar, kişinin sorunlarına etkili çözümler sunulmasını sağlamıştır. Sağlık alanındaki çalışmaların somut ve pratik örneklerinden olan hasta yatağı, ilk tasarlandığı günden bu yana pek çok kişinin hayatının kurtulmasında veya hayatının kolaylaşmasında önemli bir etkiye sahip olmuştur.

Hastane Yatağı

Geçmiş Dönemlerde Tedavi

Geçmiş dönemler, insanlar için manevi olduğu kadar fiziksel acılarla da doludur. Bunun esas nedeni, yaşam şartlarının doğayla çok daha iç içe oluşu ve bunun sonucunda insan sağlığının çok büyük etkilere maruz kalışıdır. Yaşamını doğadan karşılamakta olan insan, ondan uzak kalamadığı gibi, onun etkilerinden de uzakta kalamamıştır. Eski zamanlarda en kaliteli tıbbi olanakları, dönemin en önemli kişileri almakta olup, onların aldığı tıbbi olanaklar bile günümüzde son derece ilkel olarak adlandırılmakta ve artık uygulanmaktadır. Eski zamanlarda tıp uzmanlarının tahminine ve tecrübelerine bırakılan pek çok durum, günümüzde modern tıp cihazlarının kesin ve kısa sürede ortaya koyduğu bulgularla, kolaylıkla teşhis edilebilmektedir.

Gelişen Teknoloji Ve Tıp Bilimi

Tıp bilimin tarihi, antik çağlara kadar uzanmaktadır. Antik Mısır’da ve Çin’de bazı ameliyatların yapıldığı, bitkilerden elde edilen bazı karışımların hastalıkların tedavisi için kullanıldığı bilinmektedir. Ancak bunların sağladığı faydalar, ya geçici veya farkında olmadan zarar verir niteliklerde olmuştur. Günümüzde sağlık başta olmak üzere hayatın her alanındaki zorluklara karşı modern bilimsel yaklaşımların kullanılması, onlara etkin çözümler bulunmasına da olanak tanımıştır. Sağlık konusunda yapılan araştırma ve geliştirme faaliyetleri, teknolojik imkânlarla birleştiğinde, baş döndürücü bir ilerleme kaydedilmiştir. Hasta yatakları, bu araştırma ve geliştirme çalışmalarının somut ve modern bir örneğidir. Hastaların tedavi süreçlerinden, iyileşme dönemlerine ve kalıcı rahatsızlıklarda kişisel bakım için uzmanlar tarafından tavsiye edilmekte ve kullanılmaktadır.

Hastanelerde Hasta Yatakları

Hastaneler, adından da anlaşılacağı üzere hastalara bakım ve tedavi şartlarını sunan özel merkezlerdir. Yakın zamana kadar hastanelerde kullanılan yataklar, oldukça eski tasarım bir yapıya sahip olup, hasta için yeterince konforlu olmamaktaydı. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte hızla yaygınlaşan hasta yatakları, günümüz hastanelerinin vazgeçilmezleri arasına girmeyi başarmıştır. Hastanın tedavisini kolaylaştıran mekanik ve elektronik özellikleri ile bu yataklar, çoğu zaman bir hasta bakıcının yardımcı olacağı çoğu işlemi, ona gerek kalmadan zahmetsizce ve hızlı bir şekilde yerine getirebilmektedir. Bunun yanında, uzun süre tedavi görecek hastaların başta sırt ve bel gibi ağrılara neden olacak bölgeleri için ise, mükemmel bir konfor sağlamaktadır. Hastane yatakları elektrik motorunun sağladığı hareket kabiliyeti ile donatılmışlardır. Hastane yatakları bu şekilde çalışırlar.

Hastanelerde Hasta Yatakları

Hasta Yatağında Farklılıklar

Hasta yatakları, tüm özellikleri aynı olan, tek bir modelden ibaret değildir. İhtiyaca göre çeşitlenen modeller, gelişen teknoloji ile birlikte çok daha gelişmiş özelliklere sahip olmaktadır. Ayrıca hastalıkların değişen özellikleri de, farklı özelliklere sahip modellerin ortaya çıkmasını hızlandırmıştır. Firmamızın bu gelişmeleri yakından takip etmesi, pek çok model tasarımına gitmesine imkân tanımıştır. Ürünlerimiz; havalı hasta yatağı, asansörlü hasta yatağı, ABS başlıklı yatak, evler için ahşap kenarları olan, çocuk hastalara uygun, elektrik motorlu ve diğer modellerden oluşmaktadır. Tüm modellerimiz, hareket kolaylığı sağlayan tekerleklere sahip olup, yatağın istenilen yere taşınmasını kolaylaştırmaktadır. Bunun dışında, elektrik motorlu modellerimiz, elektrik enerjisi ile çalıştıklarından, bünyelerindeki piller ile elektrik kesintilerinde bir süre daha çalışabilmektedir.

Ekonomik Değeri

Hasta yatağı fiyatı, yatak modelinin sahip olduğu özelliklere ve yatağın üretim maliyetine bağlı olarak değişmektedir. Firmamız, yatağın üretimini bizzat kendi tesislerinde yapmakta ve satışında bizzat firmamız gönderim yapmaktadır. Bu noktada müşteri ile doğrudan bir iletişim olduğundan, yatağın fiyatına üçüncü bir tarafın maliyeti eklenmemektedir. Bu durum, yatak fiyatlarının, her kesimden insanımızın ulaşabileceği bir seviyede olmasına olanak tanımaktadır. Ayrıca dileyen müşterilerimiz, yatağı satın almak durumunda kalmadan da bu hizmetlerden faydalanabilir. İstanbul hasta yatağı kiralama servisimiz ile, tarafların önceden anlaştığı bir süre için, kiralama bedeli ödenerek, kullanım yapılabilmektedir. Her iki kullanım şekli de müşterilerimiz için çok avantajlı olmaktadır.

Hastane Yatakları Nasıl Çalışır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön