Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hastane Yataklarının Evlerde Kullanımı

evde hasta yatagi

Hastane yataklarının hastanelerde veya evde kullanımı oldukça yaygın hale geldi. Hastanın normal yatakta kalmasına zarar verecek açık yarası varsa veya hareket kısıtlılığı gibi bir durum varsa hastanın yatağı devreye girecektir. Hastane yatakları taşınırken kolay ulaşım imkânı sağladığı için öncelik onlara verilmelidir. Hasta yatakları oldukça pratik olması ve mevcut modelleri ile hasta konforuna uygun olması nedeniyle önemlidir.

Hastane Yatağının Önemi

Yatakta kalmak için hastalanmak çok zordur. Yatalak hastalar kendilerini bile geçindiremezler. Hastane yatağı; Hastanın uyku ihtiyacı göz önünde bulundurularak çeşitli özelliklerle donatılmış özel yataklardır. Baş ve bacakların hareket edebilmesi ve yukarı ve aşağı hareket edebilmesi hastane yatağını normal yataktan ayırır.

Hasta, motorlu yatak uzaktan kumandası ile yatağın baş ve ayağını hareket ettirebilmek için yatağa uzanıp elleri ve parmaklarıyla oynamalıdır. Hasta yatağında uyumayan hastaların da başları yüksekte tutulmalıdır. Psikolojik yorgunluk yaşamamak için hasta çeşitli özelliklere sahip hasta yatağı modellerinden birinde yatmalıdır. Yatalak ve tamamen hareket edemeyen hastanın vücudunda yaralanmalar meydana gelebilir.

Konforlu Hasta Yatakları

Hastane yatağının en önemli özelliklerinden biri de konfor açısından öne çıkan bir yatağa sahip olmasıdır. Özelliklerine göre geliştirilen yataklar sayesinde hasta ve hemşire için konforlu ortamı en üst düzeye çıkarmak mümkündür. Son yıllarda yapılan birçok iyileştirme ile yatak konforunun ön planda tutulması sağlanmaktadır.

Konforlu hasta yatakları

Düzenli kullanıldığında hastane yatağında hasar, deformasyon gibi sorunlar oluşmaz. Genellikle yatalak olan kişilerde birçok farklı hastalık ortaya çıkar. Bu gözyaşlarından da hastane yatağı sayesinde kurtulmak mümkün. Sırt ağrısı gibi sorunlar da hastane yataklarıyla çözülüyor. Hastane yatağı, pek çok işlevi güç kullanmadan gerçekleştirmede büyük avantaj sağlar.

Hastane Yatağı Fiyatı Nedir?

Hastane yatağı alıp kiralayacak kişilerin merak ettiği sorulardan biri de hasta yatağı kiralama ücreti ne kadardır. Hastane yatağı tasarımlarında değişiklikler olduğu gibi fiyatlarda da farklılık vardır. Kaliteli modellerin tercih edilmesiyle birlikte hasta yatağı fiyatları da yükseldi. Hastane yataklarının mekanizmaları, özellikleri ve hastane yatağı kiralama ve satın alma fiyatları farklıdır.

Özellikle son yıllarda getirilen düzenlemelerle devletin hastaların hastane yatak masraflarını kısmen karşıladığı ortaya çıktı. Hastane yatağı kiralamada ise ekipman artışı fiyat problemini de beraberinde getiriyor. En ideal hasta yatağı modelleri hastanın durumuna göre seçilmesi öncelikli olanlardır.

Hasta Yatak Özellikleri

Kaliteli ve kullanışlı bir hastane yatağının en önemli özelliklerinden biri de kolay kullanımlı yapısıdır. Bu sayede hasta ve sevenleri yatağını rahatlıkla kullanabilirler.

Günümüzde hastane yatak tasarımları, hastanın yatağını kalkmadan düzenlemesini sağlayan kontrollü bir sistemle çalışmaktadır. Hastalar, baş ve ayak ayarlı kontrol yatak modelleri ile tüm yatak fonksiyonlarını kendi kendilerine ayarlayabilirler. Hastane yatağı tasarımlarında bir diğer önemli detay ise yatak hijyenidir.

Konforlu ve Güvenli Hasta Yatağı İmalatı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kendi kendini sterilize eden hastane yatakları ile hastalar enfeksiyonlara karşı korunmaktadır. Pratik kullanım değeri olan hastane yatağının tarzını ve özelliklerini öğrenmek için medikal mağazalardan ve yatak üreticilerinden bilgi alınabilir. Hastanın genel durumuna göre doğru yatak seçilerek hasta konforu sağlanır.

Hastane Yatağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıdaki detaylı sorular hastane yatağı seçiminde önemli etkenlerden biridir. Hastanın iyileşmesini etkileyen kaliteli ve kullanışlı yatak modelleri, saygın fabrikalarda titizlikle üretilmektedir. Sürekli gelişen teknoloji ile yenilenen hastane yatağı tasarımlarında yarasız yatak en çok tercih edilen hastane yatağı seçimidir.

Hasta sürekli yatarsa ​​vücudunda yaralanmalar oluşabilmekte ve yatağın yumuşak yapısı sayesinde uzun süreli tedavilerde önüne geçilebilmektedir. Bu konuda hastanın cildine zarar vermeyen ve yumuşak bir kumaşla kaplanmış bir yatak seçmek gerekir. Hasta yatağına bu şekilde öncelik verildiğinde hasta daha rahat bir uykudan faydalanır ve yara oluşumunun doğrudan önüne geçilir.

Hastane yatağı seçimi yapılırken bu önemli detay gözden kaçırılmamalıdır. Bu modelin yatak tasarımları halen ünlü yatak üreticilerinde ve medikal marketlerde mevcuttur. Kişiler ihtiyaçlarına en uygun modeli seçerek hastalarının rahatını sağlarlar. Ödeyebileceğinizden fazla hastane yatağı almak yerine daha ucuz bir çözüm olan kiralık hasta yatağı hizmetimizi de tercih edebilirsiniz.

Yeni Nesil Hasta Yatağı

Hasta yatakları ile üst düzey hasta konforu sağlanmaktadır. Hasta yatağı tasarımlarında da sağlık ve teknolojik yenilikler devreye giriyor. Hastane yatağı fiyatları yatağın modeline ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Mevcut hasta yatağı modelleri de medikal mağazalarında kiralamak yerine tercih edilmektedir. Yeni nesil hastane yatağı modellerini tercih edenler konforlu bir tedavi ve hastalık süreci yaşıyor. Kaliteli malzemelerden üretilen hastane yatakları ile hastalar kısa sürede tedavi şeklinde sağlığına kavuşmaktadır.

Hastane Yatağı Kullanmanın Avantajları

Yatak, uzun süre hastanede yatan ve ayakta tedavi edilemeyen hastalar için kullanılmalıdır. Geleneksel ev yataklarında hastanın sırtında ciddi yaralanmalar meydana geldi. Ve bu yaralanmaları önlemek için birçok hastane yatağı modeli üretilerek hastanın konforuna ve tedavi sürecine katkı sağlanmaktadır. Yaraya ek olarak enfeksiyon riskini en aza indirmede faydalı olduğu bilinmektedir.

Hastane Yatakları

Hastane yatağının kullanımı için onaylı üretici tarafından sağlanan temizlik ve kullanım talimatlarına uyun. İster manuel ister mekanik olsun tüm yatakların kontrolü elle yapılır. Boyun, sırt, bacak ve vücut pozisyonlarına göre ayarlamalar yapılır. Burada amaç hastanın en uygun pozisyonda olmasını sağlamaktır. Bazı hastane yatakları oturma pozisyonunda bile kullanılmaktadır.

Hastane Yatağı Türleri

Yetişkin pediatrik hastalar, yani çocuklar için boyutlandırılmış hastane yatakları üretilirken güvenlik çok önemlidir. Manuel ve motorlu olmak üzere ikiye ayrılır. Motorlu hasta yatağı modellerinde hastanın anatomisine ve yatak istirahati derecesine göre iki, üç veya dört hareketlilik seçeneği belirlenmektedir. Bir yatağın en doğru kullanımı için hastanın hareket kabiliyetine göre belirlenmeli ve özellikle baş bölgesi rahat olmalı ve boyun bölgesi hastanın konuşurken nefes almasını sağlayacak şekilde olmalıdır.

Yine güvenlik açısından hastanın yan tarafına konulan tırabzanlar düşmeyecek ve hareketlerini kısıtlamayacak şekilde doğru boyutta olmalıdır. Firmamız ayrıca yatan hastaların evde tedavi etmesi için havalı yatak üretmektedir. Hastane ortamında hastanızın ruh hali bozulursa, bir tıp uzmanıyla çevrimiçi terapiden yararlanabilirsiniz.

Hasta Yatağı İçin Güvenlik Önlemleri

Hastane yatağı, tekerlekler üzerine monte edilmiştir ve hasta üzerinde yatarken bile istenilen konuma hareket etmeyi kolaylaştırır. Hastane yatağı, temizlenebilir ve sterilize açısından leke tutmayan, yıkanabilir kumaştan üretilmiştir. Hastanın tekerleğinin kaymasını önlemek için fren sistemi kullanılmaktadır.

Nevresim, nevresim ve yatak koruyucuları hastayı hiçbir şekilde rahatsız etmeyecek şekilde yapılmaktadır. Motorlu yataklarda elektrik kesildiğinde sorun çıkabileceğine inanılsa da günümüzde şarjlı piller sayesinde bu sorun ortadan kalkmıştır. Motor olmasına rağmen manuel destek aparatı ile donatılmıştır.

Hastane Yataklarının Evlerde Kullanımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön