Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hastanın Durumuna Uygun Yatak Seçimi

hasta karyolasi 4

İnsanlar yüzyıllar boyunca birçok hastalık ile mücadele etmiş ve etmeye de devam etmektedirler. Bu hastalıklar bazen insanların ölümlerine neden olsa da bazı hastalıklar ise uzun vadeli bir şekilde insan vücudunda hasar bırakabilmektedir. Bu uzun vadeli hastalıklarda hasta insanlar hastanelerde ya da kendi evlerinde tedavi görmeyi ve dinlenmeyi çoğunlukla tercih ederler.

Bu nedenle hasta kimselerin olabildiğince rahat etmesi önem taşır. Hastaların konforu için de hasta yatağı seçimi konusuna özen gösterilmelidir. Hasta yatakları, hasta olan kimseler tarafından kullanılması nedeniyle birçok açıdan önem taşır ve seçim sırasında rahatlığı, işlevliği gibi özelliklerine bağlı olarak tercih edilir. Ancak hasta yatağı seçimi sırasında birçok hususa dikkat edilmelidir.

Genellikle hasta yatakları tercih edilirken ekonomik nedenler göz önünde bulundurulur ancak bu durum son derece sakıncalıdır. Hasta yatağı alınmadan önce dikkatli bir şekilde araştırılmalı ve gerekirse uzman görüşüne başvurulmalıdır. Bunun nedeni bu yatakların çeşitli sınıflara göre üretiliyor olmasıdır. Uygun sınıfta alınmayan hasta yatakları hastaya rahatlıktan çok eziyet verecektir. Hasta yataklarının sınıflandırılması ise şu şekildedir: Yaşlı hastalar için, genç hastalar için kilolu olması, yanık olması ve fiziksel engelli olması.

Hasta Yatakları

Yaşlı Hastalara Uygun Hasta Yatakları

Yaşlı hastalar, genç hastalara göre daha özel bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu hastalar söz konusu olduğunda ise elektrikli ve motorlu bir hasta yatağı tercih edilmesi kesinlikle en uygun olanıdır. Bu sayede hasta daha rahat bir şekilde hareket ettirilebilir. Bu durum hem hastaya hem de hasta ile ilgilenen kişiye ciddi bir zaman kazandıracaktır. Bu yatağın en önemli özellikleri ise  boyun, bel ve ayak kısımlarının hareket ettirilebiliyor olmasıdır. Bu sayede kumanda yöntemi ile hasta yatağında hareket ettirilebilir.

Ayrıca bu yataklar sökülüp, takılabilme özelliğine de sahip bir şekilde üretilirler. Bu sayede evde oda değiştirilmesi son derece kolay bir hal alır. Özellikle yaşlı hastaların yemek yemesi ve ilaç saatlerinde ilaçlarını içebilmesi oldukça zordur. Bu durumlar göz önüne alınarak üretilen hasta yatakları sayesinde hastalar yemek yeme ve ilaç içme gibi zorlayıcı durumların üstesinden kolaylıkla gelinebilir.

Yaşlılar için hasta yatakları

Gençlere Uygun Hasta Yatakları

Gençler, yaşlılara göre daha üstün bir hareket kabiliyetine sahiptir. Bu nedenle genç insanlar için seçilebilecek çok fazla hasta yatağı bulunmaktadır. Başka bir deyişle birçok seçenek vardır. Ortada geçici bir süreliğine kullanılacak sağlık problemi varsa, seçilebilecek hasta yatağı ahşap olabilir. Ahşap hasta yatağı kullanıcıya doksan derecelik açılarla hareket edebilme imkânı sağlamaktadır. Bunun yanında yatak son derece şık bir tasarıma sahip olması yönünden gençler için en uygun olanıdır.

Özellikle yatmayı sevmeyen genç bir hasta söz konusu ise bu yatak sürekli hareket ettirilebilmesinden dolayı sizin için biçilmiş kaftandır. Bu yatakların bir diğer özelliği ise aşağıya kadar indirilebilmekte olup hastanın yataktan rahatlıkla kalkmasına olanak sağlamasıdır. Söz konusu yataklar hem sağladığı konfor hem de son derece şık bir yapıya sahip olması nedeniyle gençler için en uygun hasta yatağıdır. Ayrıca söz konusu yatakların farklı renklerini de bulmak mümkündür.

Kilolu Hastalara En Uygun Hasta Yatakları

Kilolu hastalar hareket kabiliyetleri diğer hastalara nazaran daha azdır. Bu nedenle onlara en uygun hasta yatağının tercih edilmesi gerekir. Bu hastalar için en uygun hasta yatağı çeşidi ise havalı boru tipi hasta yataklarıdır. Bu yataklar sayesinde hastanın omurgası sağlıklı bir şekil alırken, diğer yandan ise hastanın dinlenmesi için uygun ortam yaratılmış olur.

Bu tipteki bir hasta yatağı farklı pozisyonlar alabilmekle beraber içerisinde oksijen devamlılığını sağlayan sistemler bulunmaktadır. Bu sayede uzun süreli yatma durumu ve buna bağlı hareketsizlik nedeniyle oluşabilecek olan yaraların büyük oranda önüne geçilebilir. Ayrıca borular sayesinde yenilenen oksijen sayesinde terlemenin ve kötü kokunun da büyük ölçüde önüne geçilebilir. Bu yataklarda günümüzde ki birçok modern hasta yatağında olduğu gibi kumanda ile kontrol edilmektedir.

Obez hasta yatakları

Fiziksel Engelli Hastalar İçin Hasta Yatakları

Herhangi bir nedenden ötürü fiziksel bir engele sahip olan hastalar diğer tüm hastalara göre daha özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Bu hastalar için ise uygun tipte iki tane hasta yatağı bulunmaktadır. Bunlardan ilki 4 motorlu hasta yatağı diğeri ise lazımlıklı hasta yatağıdır. Bu iki yatak tipinin hasta için sağladığı ciddi faydalar bulunmaktadır. Hastanın fiziksel rahatsızlığı nedeni ile günlü ihtiyaçlarını karşılayabilmesi zor olduğundan bu iki tip yataktan bir tanesinin tercih edilmesi en uygun olanıdır.

Bilhassa lazımlıklı olan yatak tipi uzun zaman kullanılabilme imkânına sahiptir. Bu tip bir hasta yatağı özel bir şekilde tasarlanarak üretilir ve hasta bu özel tasarım sayesinde meydana gelebilecek olan bakterilerden uzak kalabilir. Başka bir deyişle hasta için en uygun steril ortam yaratılmış olur Ayrıca terleme ve kötü kokuya karıda yatak oldukça korunaklıdır. Bu yatak fiziksel bir engeli olan hastalar için tercih edilebilecek en uygun hasta yatağıdır. Tercih edilebilecek bir diğer yatak tipi ise dört motorlu hasta yatağıdır.

Hasta Yatağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasta yatağı seçerken en dikkat edilmesi gereken hastanın nasıl bir durum içerisinde bulunduğu olmadır. Yanlış bir hasta yatağı seçimi hastaya yardımcı olmak bir kenara ağrılarının daha da şiddetlenmesine neden olabilir. Bunun yanında hastaya normal günlük yataklarda bakmak gibi bir hataya asla düşülmemelidir. Bu hasta için kesinlikle daha zorlayıcı olacaktır. Bunun yanında hasta yatağı kiralama seçeneği de tercih edilebilir. Tercih edilmek istenilen hasat yatağı konusunda kararsız kalındığı durumlarda ise uzman bir doktordan ya da satıcı firmadan bilgi alınabilir.

Hasta Yatakları Neden Önemli

Vücudumuz her daim farklı boyutlarda bakıma ihtiyaç duyar ancak hasta olunması durumlarında ise bu bakımın daha özel bir boyutta gerçekleştirilmesi gerekir. Ayrıca vücut hasta iken kendini toparlamak adına daha fazla dinlenmeye ihtiyaç duyar. Bu nedenle iyileşme sürecinin en hızlı şekilde tamamlanabilmesi ise için uygun bir yatağa ihtiyaç duyulur. Gündelik hayatta kullanılan yataklar ise bu konforu sağlamaktan son derece uzaktır.

Hasta yatağı fiyatları konusunda net bir fiyat söylenmesi mümkün değildir. Bunun en temel sebebi ise hasta yataklarının farklı farklı özelliklere sahip bir şekilde üretiliyor olmasıdır. Bunun yanında kullanılan malzemelerde hasta yatağı fiyatlarını etkileyen bir diğer faktördür. Bu konuda deneyimli bir doktora başvurmak yapılabilecek en doğru hareket olmakla beraber, bu alanda hizmet sağlayan bir firmada size en doğru bilgiyi sunar.

Hastanın Durumuna Uygun Yatak Seçimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön