skip to Main Content
Hasta Yatağı

Hastanıza En Uygun Hasta Yatağı Modelini Nasıl Seçersiniz

Hasta bakımı oldukça zor ve zaman alan bir iştir.  Hastanın yemek, tuvalet vb diğer temel ihtiyaçlarını karşılaması için ona yardım edilmesi gerekir. Bu sebepten dolayı hasta bakıcılığının önemi büyüktür. Hastanın moralini yüksek tutmak ayrıca temel ihtiyaçlarını karşılamak hasta bakıcısının görevlerindendir. Yatalak bir hasta için en önemli olay moralinin yüksek tutulmasıdır. Hastanın moralini yüksek tutacak sözler söylenmeli onun dertleri dinlenmelidir. Bunların yanında hastanızın yattığı yerde önemlidir. Hasta yattığı yatak modelinden dolayı kendini hastanede gibi hissedebilir ve bu sebepten moral olarak kendini kötü hissedebilir.

Hastanın kendini rahat hissetmesi için son yıllarda kullanımı oldukça artan ve her yatalak hastanın kullanması gereken hasta yatağı satışı artmıştır. Çünkü bu yataklar hem hasta için hem de onunla ilgilenen kişi için rahatlıktır. Bu hasta yatakları ayrıca hastanın da moralini yüksek tutar. Hasta bir hastane yatağında değil de sanki normal bir yatakta yatıyormuş gibi hisseder. Felçli hastalar için kullanımı zorunlu olan bu yatakları sağlık bakanlığı da önermektedir.  Hasta yatağı hem kapladığı yer bakımından hem de fonksiyon bakımından normal yataklara göre oldukça farklıdır. Evinizin bir köşesinde çok fazla yer kaplamadan kullanma şansınız vardır. Hasta yatakları elektrikle çalıştığı için normal yataklardan farklı bir yapıya sahiptir. Hasta için oldukça rahat ve konforlu bir yatak türüdür.

Elektrikli Hasta Yatakları

Hasta yatakları elektrikli bir motorla çalışır. Elektrikli motoru sayesinde yatak hareket eder. Bu hareket sonucu yemek yeme, kitap okuma, televizyon izleme gibi temel ihtiyaçlarını karşılar. Temel ihtiyaçlarını karşıladığı için hasta moral olarak yüksek olur ve ayrıca hasta bakıcısı için rahatlatıcı olur. Bu elektrikli motor kumanda ile çalışmaktadır.  Kolay kumandası sayesinde hasta kendisi bile bakıcısı olmadan hasta yatağını hareket ettirebilir. Birçok farklı hasta yatağı modelimiz bulunur. Bu modeller iki motorlu hasta yatağı, üç motorlu hasta yatağı, dört motorlu hasta yatağı olarak sayılabilir. Eğer hastanızın kilosu 100 kilodan fazla ise size üç motorlu hasta yatağını öneririz. 100 kilo altında ise ve ekonomik durumunuz çok iyi değil ise iki motorlu modelimizi rahatça tercih edebilirsiniz. Hasta yatağı seçerken hastanın kilosuna göre seçim yapılmalıdır. Ayrıca yatağın kalitesi ve sağlamlığı da önemlidir.

Hasta Yatağı Kullanmanın Önemi

Son yıllarda hastaların daha rahat koşullarda hastalığını geçirmesinin önemi artmıştır. Hastanın tedavi sürecinin daha sağlıklı ve daha hızlı geçmesi için hastanın yattığı yatağında önemi oldukça büyüktür. Hasta tedavi sürecinde iyi dinlenmeli ve rahat bir şekilde yatmalıdır. Bu sebeple hasta yatağı adında bir ürün üretilmeye başlanmıştır.  Hasta yatağı hastanın tedavi sürecinde daha hızlı iyileşmesini sağlayan, yatak üzerinde daha rahat dinlenmesine olanak veren bir yatak türüdür. İhtiyacını göre dizayn edilen bu hasta yatakları hastanızın kesinlikle kullanması gereken bir yatak çeşididir.

Hasta yatağı sayesinde hasta kitap okuma, televizyon izleme, uyuma, dinlenme,  baş ve ayak kısmını dinlendirme gibi birçok temel ihtiyacını karşılamaktadır. Hasta bu temel ihtiyaçlarını hasta yatağının elektrikle çalışan motoru sayesinde yapmaktadır. Bu motor kumanda sayesinde çalışarak hasta yatağını hareket ettirmektedir. Hasta yataklarının elektrikle çalışması onu normal yataklara göre farklı bir yere koyar. Hasta yataklarında hava dolaşımını olmasını sağlayan delikler bulunur. Bu sayede hasta da terleme gibi bir durum söz konusu olmaz. Hasta yatakları hastaya moral açışından da iyi gelir. Hasta yatağı birçok temel ihtiyacı karşıladığı için hasta kendini hasta gibi hissetmez ve sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilir.

Hasta Yatağı Rahatlığı

Hasta yatağı hastayla ilgilenen yakını için de kolaylık sağlamaktadır. Kilitlenip açılabilen tekerlekleri sayesinde hastayı evin içinde istediği yere rahatça götürebilmektedir. Hasta yatağına takılabilen serum askısı sayesinde hasta serum ihtiyacını da rahatça giderebilir. Hastanız kilolu olabilir ve normal bir yatakta bu sebepten çökme olabilir. Bizim hasta yataklarımızın bazı modelleri ise 200 kilograma taşıma özelliğine sahiptir. Bu sayede hastanız kilolu da olsa herhangi bir çökme yaşamadan yatağında rahatça yatabilmektedir.

Hasta yataklarının yanında hasta yatağıyla uyumlu yemek masaları vardır. Bu yemek masaları amortisörlü olup hastanızın durumuma göre yukarı kalkabilmektedir. Bu sayede hastanız rahat bir şekilde yemek ihtiyacını gidermektedir. Hasta yataklarının şiltesi de yatakla uygundur. Visco şilte tarzımız hastanın yatış şeklini göre pozisyon alarak hastanızın rahat bir uyku uyumasını sağlamaktadır. Ayrıca yatak şiltelerimiz antibakteriyel olup hastanızı terleme ya da hastalıklardan korumaktadır.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir