Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hastayı Tedavi Eden Hasta Yatakları

kullanisli hasta yataklari

Hasta yatağı üstün teknolojisi sayesinde birçok hastaya kolaylık sağlıyor. Havalı hasta yataklarımızın içerisinde en az dört motor gücü bulunuyor. Motor kısmı yatağın, hareket etmesini ve hasta bedenine titreşim yaymasına yardımcı oluyor. Yatak içerisindeki hareketli yapı, esnek yay sistemi ile de destekleniyor. Yay yatağın daha hızlı hareket etmesini ve hasta bedeni üzerinde esnek dokunuşlar bırakmasını sağlıyor. Dört parçalı olan hasta yataklarımızın baş kısımlarında toplamda 4 adet serum askılığı bölümü bulunuyor. Serum askılıkları krom kaplama ile yapılmıştır. İmal edilme aşamasında hastanın bedenine zarar vermeyen, organik malzemeler tercih edilmiştir. Güvenli bir şekilde çalışır ve ağırlık taşıma kapasitesi 100 kilogram ağırlığıdır. Anti bakteriyel parçalar, bakteri üretime engel olur.

Havalı Yatak ve Çalışma Şekli

Her yatağının çalışma düzeneği farklıdır. Yapım aşamasında; hastalığın türüne göre yatak tasarlanmıştır. Havalı hasta yataklarımız; birden fazla pozisyon alabilme özelliğine sahiptir. Yatağın içerisinde düzenli bir şekilde dolaşan hava akımı yer alıyor. Hava akımının amacı, hastanın vücudunda pıhtılaşan kan hücrelerini hareket geçirebilmektir. Damar tıkanıklığı olan bir insanın ameliyat olması gerekir. Ameliyat sonrası ise, hasta yataklarımız sayesinde daha kısa bir süre zarfında iyileşir. Yatağın kendisine ait uzaktan kumandası bulunuyor. Uzaktan kumanda boyutsal olarak orta büyüklüktedir. Hasta istediği zaman, yatağın pozisyon şekillerini değiştirebilir. Toplamda üç adet pozisyon değiştirilebilme özelliği bulunuyor. Yataklarımızı beğenenler hasta yatağı kiralama seçeneklerinden yararlanabilir. Hastalık türüne göre yatağın kullanım süresi değişir. Bir kalp hastası ameliyat olduktan sonra hasta yataklarımızın da yardımı ile iyileşip ayakta yaşamına devam edebilir. Fakat felç gibi yatalak hastalar yatağı uzun özürlü kullanabilirler. Her iki koşulda da yataklarımız işlevseldir.

Hasta Yatağı Pozisyonu Nasıl Değişir

Hasta yataklarının kendisine ait bir adet kumandası vardır. Uzaktan kumanda sayesinde yatağın uzak mesafelerden dahi pozisyon değiştirebilmesine yardımcı oluyor. Kumandanın uç kısmında kızıl ötesi ışınlar vardır. Bu ışınlar yatağın algı kısmına ulaşır ve yatak çeşitli şekiller alır. Üç adet pozisyon şekli şu şekilde sıralanabilir; Birinci tuş yatağın 90 derecelik bir açıya gelmesini sağlar. Bu açıda hasta, oturabilir ve yemeğini yiyebilir. Yatağın gizli bir yemek yeme bölümü bulunuyor. İkinci tuş ise ayaklar ve bacakların 120 derecelik bir pozisyona ulaşmasına yardım eder. Damarların açılmasını ve vücut içerisindeki kan dolaşımın sağlanmasına yardım eder. Üçüncü tuş ise yatağın yükselip alçalması için işlev görür. Hasta kişi yatağından kalkmadan tek bir tuşa basarak; vücudunun hareket etmesini sağlar ve bedensel olarak sağlıklı bir zaman geçirir. Hasta yataklarımızın fiyat aralıkları değişiyor.

Hasta yatağı fiyatı hakkında firmamız tarafından bilgi alınabilir. Yatakların hareket özelliği hastalığın ilerlemesini önlüyor. Bir hasta bedensel ağrılarına bağlı olarak kendi gücü ile yerinden kalkıp hareket edemeyebiliyor. Bu normal bir süreçtir. Yataklarımız hareket ederek hastanın bedeninde bulunan kasların hareket etmesini sağlar. Beynin merkezi sinir sisteminin düzenli bir aralıkta çalışmasına eşlik eder. Vücut içerisinde oksitosin hormonunun salgılanmasını sağlar.

Hasta Yatağı ve Şilte

Hasta yatağının kendisine ait örtü ve şiltesi vardır. Yatak kirlendiği için, şiltesinin sık sık değiştirilmesi gerekiyor. Şilte hasta dışkısının yatağa geçmemesi için koruyucu bir rol oynar. Yatağın üç katmanı vardır ve her bir katman içerisinde sünger bulunuyor. Sünger yatağın terini emiyor. Temizlik aşamasında süngerlerinde temizlenmesi gerekiyor. Yıkanmayan süngerler hasta teninde koku yapacaktır. Hastalığın tekrarlayıp daha kötüye girmemesi için hasta yatağının hijyeni önemlidir.

Hasta Yatağı Şilte

Yatak Modeline Göre Temizlik

Yatak çeşidine bağlı olarak, temizlik işlemleri değişim gösteriyor. Havalı hasta yatağının elektrik akımı ile bağlantısı vardır. Bunun için temizlik işleminden önce, motor bölümü durdurulmalıdır. Yatağın yüzeyi su geçirmediği için, gönül rahatlığı ile silinebilir. Deterjan ve çeşitli temizlik malzemeleri bolca katılarak; sıcak su ile dezenfekte edilmelidir. Yatak temizlenir ve ardından kurutulmaya bırakılır. Hasta karyolası şilte ve örtüsü ile bulunuyor. Gün içerisinde sık sık değiştirilmelidir. Karyolanın demir korkulukları deterjan ile silinebilir. Çünkü çıkarılıp tekrardan takılabilir.

Yatağın Satın Alınması

Firmamız tarafından hasta yataklarının satışı yapılıyor. Yatağın modeline bağlı olarak fiyat aralıkları eşit bir dağılım göstermiyor. Hepsinin fiyatları farklıdır. Hastalık çeşidine göre yatak çeşitleri de değişir. Bazı hastalar havalı hasta yatağı ile daha rahat ederken, bazı hastalar ise hasta karyolasında daha keyifli zaman geçirebilir.

Hastayı Tedavi Eden Hasta Yatakları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön