Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Havalı Hasta Yatağı Modelleri

hasta yataklari 7

Havalı hasta yatağı modelleri hastaların daha rahat nefes almasına yardımcı olan cihazlardır. Bu yataklar, temiz havayı akciğerlere eşit bir şekilde itmek için hava basıncını kullanan pozitif basınçlı ventilasyon (PPV), nemlendirme/nem alma üniteleri ve oksijen seviyelerinin duruma göre otomatik olarak ayarlanması dâhil olmak üzere hastanın nefes almasını kolaylaştırmak için çeşitli teknolojiler kullanır. Solunum paternlerindeki değişiklikler. Havalı hasta yatağı modellerinin, hiperkapni (yüksek karbon dioksit seviyeleri), azalmış akciğer fonksiyonu, kötü uyku kalitesine bağlı yorgunluk veya KOAH alevlenmeleri gibi kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) semptomlarını gidermede etkili olduğu gösterilmiştir.

Havalı hasta yatakları tıbbi amaçlı kullanılan yataklardır. Hastanede yatan veya yaralanan kişiler için kullanılan özel tasarım yataklardır. Bu yataklar, bireylerin rahat ve güvenli bir şekilde nefes alabilmesini sağladığı için önemlidir. Yataklar, rahat bir uyku pozisyonuna sahip olacak şekilde tasarlanmış ve kişinin nefes alışını takip eden cihazlarla donatılmıştır.

Havalı hasta yatakları

Havalı Hasta Yatağı Modelleri Nedir?

Havalı hasta yatağı modelleri normal yataklara benzer şekilde çalışır. Rahat bir uyku pozisyonuna sahip olacak şekilde tasarlandıkları gibi, kişinin vücudunu da destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Havalı hasta yatakları, kişinin rahat ve güvenli bir şekilde nefes alması için özel olarak tasarlanmıştır. Havalı hasta yatakları kişinin ciğerlerindeki havayı güvenli ve verimli bir şekilde tahliye edebilmektedir. Bu, kişinin havanın kirlenmesi konusunda endişelenmesine gerek kalmadan kolayca nefes almasına olanak tanır.

Havalı hasta yataklarının temel faydalarından biri, hastaneye kaldırılan veya yaralanan kişiler için önemli olmasıdır. Kişilerin havanın kirlenmesinden endişe duymadan rahat nefes almalarını sağlar. Ayrıca havalı hasta yatakları kişinin vücudunu rahat bir şekilde destekleyerek uyumasını kolaylaştırır.

Havalı Hasta Yatağı Modelleri Ne İşe Yarar?

Havalı hasta yatakları, bir kişiyi hareketten yaralanma riskini azaltmak ve hareket etmesini önlemek için hareketsiz hale getirmek için kullanılan tıbbi ekipmanlardır. Havalı hasta yatakları iki ana tipte gelir: kişinin uzuvlarını ve gövdesini yerinde sabitlemek için hidrolik basınç veya bobinler kullanan çekişli yatak modelleri ve hareketsizken vücudu destekleyen metal çerçevelere dayanan dış iskelet çerçeve modelleri bulunur.

Havalı Hasta Yatağı Modelleri, yatağa bağımlı hastaların bağımsız kalmasını sağlayan yataklardır. Bu yataklar, hastaların bağımsız kalmasına izin verirken mümkün olduğu kadar konforlu olacak şekilde yapılmıştır. Düşük yastıklı basınç noktaları, geniş hareket aralığı ve kolay ayarlama bu yatakların özelliklerinden bazılarıdır. Hasta yatağı fiyatları birçok oluşuma bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Pozisyon veren havalı yatak

Havalı Hasta Yatağı Modelleri, yatağa bağımlı hastaların yaşam kalitesini artırmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu yataklar, hastaların bir yandan rahat olurken bir yandan da hareketli ve bağımsız kalmalarını sağlar. Ek olarak, bu yataklar, bakıcıların hastaya daha yakın olmalarını sağlayarak enfeksiyon riskini azaltabilir.

Havalı Hasta Yatağı Modelleri Kullanımı

Havalı Hasta Yatağı Modellerinin kullanımı kolaydır ve geniş bir hareket aralığına izin verir. Bu, onları yatağa bağlı hastalar için uygun hale getirir ve daha rahat bir uyku sağlar. Hastanın rahat kalmasını sağlamak için ayarlanması da kolaydır.

Havalı hasta yatakları, hastanelerin sağlık trafiğini yönetmelerine yardımcı olmak ve hastalar için daha konforlu bir ortam sağlamak için tasarlanmıştır. Havalı hasta yatakları, ayakta tedavi ortamında kullanılabilen küçük tek kişilik yatak modellerinden hastane odalarına kurulabilen büyük iki veya üç kişilik yatak ünitelerine kadar çeşitlilik gösterir. Tipik olarak, hastane personelinin yatak ünitesi içindeki nem ve hava sıcaklığı seviyelerini gerektiği gibi ayarlamasına izin veren havalandırma sistemleri ve kontrolleri ile donatılmıştır.

Havalı Hasta Yatağı Modellerinin Önemi Nedir?

Oksijen yatakları olarak da bilinen havalı hasta yatakları, kendi kendine nefes alamayan hastaların daha rahat nefes almasına ve daha sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu yataklar, dışarıdan hava emen ve hastanın yattığı odaya koyan bir makine kullanır. Bu, odadaki oksijen seviyelerini artırmaya ve hastanın nefes almasını kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Havalı hasta yatakları iki sensör kullanarak çalışır. İlk sensör odaya yerleştirilir ve oksijen seviyelerini izler. İkinci sensör hastanın alnına yerleştirilir ve hastanın ne kadar iyi nefes aldığını izler. Odadaki oksijen seviyesi alın sensöründeki oksijen seviyesinden yüksekse, makine odaya hava pompalamaya başlayacaktır.

Havalı Hasta Yatağı Modelleri Avantajları Nelerdir?

Havalı hasta yatağı kullanmanın en büyük avantajlarından biri, hastanın hastaneye kaldırılma sayısını azaltmaya yardımcı olabilmesidir. Bir hasta hastaneye kaldırıldığında, genellikle kendi başlarına nefes almaları için belirli bir süre verilir. Kendi başlarına nefes alamazlarsa, genellikle hastaneye kaldırılırlar. Havalı hasta yatağı kullanmak, hastanın hastaneye kaldırılma sayısını azaltmaya yardımcı olabilir.

Havalı hasta yatağı modelleri, ameliyat veya diğer tıbbi işlemler sırasında hastaların taşınmasına ve konumlandırılmasına yardımcı olan tıbbi cihazlardır. Bu yataklar, hastanın sırtındaki, kalçalarındaki ve dizlerindeki yükü azaltmak için özel olarak tasarlanmıştır. Havalı hasta yatağı modelleri, Beyin Cerrahisi, Ortopedik Cerrahi, Kalp Prosedürleri ve daha fazlası dâhil olmak üzere çeşitli ameliyatlar için kullanılabilir.

Terleme önleyici havalı hasta yatakları

Havalı Hasta Yatağı Modelleri, yatak yaralarını önlemek için belirli vücut pozisyonlarını koruması gereken hastanede yatan hastalar için tasarlanmıştır. Genellikle farklı boyut ve şekillerde gelirler ve hastanın tüm vücut ağırlığını destekleyebilirler. Havalı Hasta Yatağı Modelleri ayrıca hastanın istenen pozisyonda kalmasını sağlamaya yardımcı olan sensörlerle donatılmıştır.

Havalı Hasta Yatağı modelleri ağırlıklı olarak yatak yaralarını önlemek için kullanılır ancak oturmak veya yatakta yatmak gibi diğer vücut pozisyonlarını korumak için de kullanılabilir. Hastanın vücuduna destek sağlayarak ve hastanın vücudunun pozisyonunu izleyerek çalışırlar. Hasta çok fazla hareket ederse, yatak yaralarını önlemek için yatak ayarlanır. Firmamızdan hasta yatağı kiralama yapabilirsiniz.

Havalı Hasta Yatağı Modelleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön