Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Havalı Hasta Yataklarının Özellikleri

hasta yatagi saglikli

Havalı hasta yatakları hasta yatakları kategorisinde satılan mühim ürünlerdendir. Sahip oldukları birtakım fonksiyonlar nedeni ile hastaların ve hasta yakınlarının oldukça fazla tercih etmiş olduğu bir üründür. Ürünün bu kadar popüler olması nedeni ile havalı hasta yatağı tutarları da fazlası ile merak edilmektedir.

Hastalar için en iyisinin en rahatının olması hem hasta için hem de hasta yakını için büyük önem arz ettiği için, fakat bu önemin yanı sıra havalı hasta yataklarının da bütçeye uygun fiyatlarda tercih edilmesi sebebi ile havalı hasta yatakları özellikleri ve fiyatları önceden araştırılmalıdır.

Hava Hasta Yatağı Nedir?

Havalı hasta yatağının ne olduğunu ve normal hastane yatağından nasıl farklı olduğunu merak ediyorsanız, size açıklamak isteriz. Havalı yatak, özel bir sistemle çalışan ve şişme yatak görünümünde olan bir üründür. Bu yatakların havalı yatak görünümündeki kısımları elektrikle ısıtılmaktadır. Bu ısı, kişilerin vücutta dolaşım sorunları yaşamamasına yardımcı olur.

Dolaşım konusu son derece önemlidir ve dikkat edilmesi gerekir. Bu nedenle yatağın bu tür işlevlere sahip olması çok önemli bir avantajdır. Havayolu ile hasta yatağı fiyatı, yatağın belirli avantajları olduğu için daha yüksek olabilir. Yatak almakta zorlananlar için farklı seçenekler olduğunu söyleyebiliriz. İkinci el, kiralama ve satın alma gibi seçeneklerle ürünü kolayca temin edebilirsiniz.

Havalı hasta yatağı modelleri

Havalı ile Normal Hasta Yatakları Arasındaki Fark Nedir?

Havalı yatağının diğer hastane yataklarına göre bazı farklılıkları olmadığını söylemiştik. Sizlere bu farklılıklar hakkında detaylı bilgi vermek isteriz. Böylece ürünü satın alırken hangisini beğeneceğinize kendiniz karar verebilirsiniz. Baş üstü hastane yatağı ile genel hastane yatağı arasındaki fark şu şekildedir;

Havalı yatağın çalışma sistemi, ısıyı dışarıya yayma özelliğine sahiptir. Lokal olarak iletilen ısı, kişinin vücudundaki dolaşım sisteminin hareketini sağlar. Havalı yataklar, biri arızalandığında yenisi ile değiştirilen 19 boru şeklindeki parçadan oluşur. Yatağın dokusu sayesinde temizliği çok daha kolaydır. Bu yatakların konumlandırma işlevi olduğu için hastalar bel ve bel ağrısı gibi sorunlar yaşamazlar.

Elektrikli hasta yatakları

En Uygun Hava Yatağı Nasıl Bulunur?

En uygun şişme yatağı bulmak önemli gibi görünse de herkesin odaklanması gereken kaliteli ve işlevsel bir hastane yatağı sağlamaktır. Çünkü satın aldığınız ürün size ve sevdiklerinize gerekli desteği getirmediğinde elbette fiyatının da bir anlamı kalmayacaktır. Yatak fiyatları sizin için biraz yüksekse, sunulan çeşitli seçenekler var. Bu ürünler aynı zamanda hastane yatakları kiralanarak da ucuza temin edilebilmektedir. Yapmanız gereken tek şey, sizin ve sevdikleriniz için son derece faydalı olan bu yatakları temin edecek iyi bir firma bulmaktır. Bu ürünler hasta yatağı kiralama sistemi ile de alınabilmektedir.

Havalı Hasta Yatağı Alırken Dikkatli Olunmalıdır

Hasta yatağı satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli özellik vardır. Uzun süre hastanede yatacak yaşlı hastalar için yara oluşumunu önleyen hastane yatakları tercih edilir. Bu hastaların yönetimi özel dikkat gerektirir.

Süreç kişinin zihinsel ve fiziksel sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Sadece hasta değil, hasta yakınları da etkileniyor. En sık görülen sorun, sürekli hareketsiz kalma nedeniyle bası yaralarının oluşmasıdır. Bu yaralar özellikle sırt, kalçalar, bacaklar, bilekler, topuklar, kulaklar ve boyun gibi yatakla temas eden bölgelerde bulunur.

Yatak çatlaklarını önlemek için en yaygın kullanılan medikal ürün şişme yataktır. Bu ürünler hasta yatağına yerleştirilerek kullanılır. Elmas tipi, boru tipi ve pozisyonlu gibi farklı tipte hava yatakları vardır. Hastanın durumuna ve hastalığın ilerlemesine göre hastanın kullanacağı yatak tipi önceden belirlenir.

Havalı yatak modelleri
Havalı yatak modelleri

Havalı Yatakların Ne Kadar Süre Çalışması Gerekir?

Havalı Yatak hasta yatağına yerleştirildikten sonra ayarlamalar yapıldıktan yaklaşık 25 dakika sonra şişirme işlemi tamamlanmış olur. Hava sirkülasyonu hastanın uyku düzenine göre şişme yatak üzerinde gerçekleşir. Bu işlemin gerçekleşmesi için pompa ayarlarının açık olması gerekmektedir. İşlem tamamlandığında, pompa ayarı kapatılarak yatak çalışması sona erer.

Havalı Hasta Yatağı Nasıl Temizlenir?

Havalı hastane yatağı hijyen açısından da hasta ailesi için pratiktir. Hasta rezidansının temizlenmesi gerektiğinden bu ürünün kılıfı kolayca çıkarılabilir ve takılabilir fermuarlıdır. Bu, kapağı kolayca çıkarmak, yıkamak ve tekrar takmak için önemli bir fırsattır.

Yatağın temizliğine dikkat edilmesinin yanı sıra hastayı rahatsız etmeyecek şekilde hastanın yattığı oda düzenli olarak havalandırılmalıdır. Her hastanın fiziksel ve sağlığına zarar vermemek ve hasta yakınlarının etkilenmemesi için bası yaraları ortaya çıkmadan önce gerekli önlemler alınmalıdır. Havalı yatak kiralama hizmetinin avantajları hastanız sürekli yatakta değilse, tedavi süresi belirli bir süre içindeyse, hastane yatağı almak yerine hastane yatağı kiralamanız, bakım açısından daha mantıklı olacaktır.

Bir süre yatacakların vazgeçilmezi olan bu ürünler daha sonra battaniye gibi katlanarak evde saklanabilir. Kısa süreli tedavi için hastane yatağı satın almak, hastanın durumu göz önüne alındığında hasta ailesini maddi olarak zora soktuğundan, hastane yatağı kiralamak iki finansal avantaj sağlamaktadır.

Evde Hastane Yatağı Kullanmak Uygun Mudur?

Hasta yatağı tip olarak farklılık gösterse de evde ve hastane gibi tesislerde oldukça rahat bir şekilde kullanılabilir. Evde hastane yatağı kullanmanın birçok nedeni vardır. Hasta ayağa kalkamıyorsa ve yatalaksa yatak rahattır. Hastane yatağı çok önemlidir çünkü yatak hastanın çoğu zaman yattığı yerdir.

Yatalak hastalar yataklarını evde tutmak zorundadır. Lavabo ihtiyacı, yatak üzerinde bulunan bir sürgü ile çözülebilir. Aynı zamanda evde hasta yatağının, özellikle de uzaktan kumanda fonksiyonu iyi olan bir hasta yatağının bulunması, bakım verenler için büyük kolaylıklar yaratmaktadır. Beslenme veya pansuman sırasında hastanın yatağı uzaktan kumanda ile hareket ettirilir ve işlem konforlu bir şekilde uygulanır.

Evde kullanılabilir hasta yatakları

Havalı Yatak Raporu Nasıl Alınır?

Bu, tıp uzmanlarının hastanın gerekli muayene ve muayenesini yaptıktan sonra uygun gördükleri hastalar için hazırladığı bir rapordur. Hastanın hastaneden taburcu olurken hazırlanır. Hava yatakları, mevcut raporlarla ve Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan küçük bir ödenekle devlet tarafından verilir. Tutarlar yıldan yıla değişebilir. Fark sizin sorumluluğunuzdadır. Ağırlıklı olarak baklava çeşitleri olarak adlandırılan ucuz hasta yatağı modelleri için kullanılan bu oran, hava konumlu tüp veya hasta yatakları için oldukça düşüktür.

Basınç ülseri olan yatalak hastaların ölme olasılığının basınç ülseri olmayan yatalak hastalara göre iki kat daha fazla olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle hasta yakınlarının ister kiralık ister satın alınmış olsun bir hava yatağının bir an önce hastanın kullanımına sunulması önemlidir. Bu yataklar hastalarınıza konfor ve rahatlık sağlayacaktır.

Havalı Hasta Yataklarının Özellikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön