skip to Main Content
Havalı Yatak Kullanımı

Havalı Yatak Kullanımı

Yaşadığımız sürece çeşitli nedenlerden dolayı hasta olabiliriz. Hastalık kolay gelir ama zor gider. Kırıklar, salgın olan hastalıklar, Ameliyatlar gibi sayılmayacak birçok sağlık sorunlarını dönem dönem yaşarız. Yaşla birlikte gelen yürüme sorunları,yürümeyecek kadar yaşlanmak, yatalak hale gelmek hayatın içinde olması nedeniyle hastanede veya evde bakıma muhtaç hale gelebiliriz. Kimse bu duruma gelmek istemez ama yaşamın içinde her durum geçerlidir. Bu gibi durumlarda hemen çözüm aranır. İlk akla gelen ve hastaları koruyacak olan havalı yatak kullanımı olup sonuç herkes için çok memnun edicidir. Sizlere bu konu hakkında yardımcı olmak ve işinizi kolaylaştırmak için varız

Hastanın Vücudu Hassastır

Hastanın vücut yapısı sağlıklı bir insana göre daha çok hassastır. Onun için hasta kişinin yedikleri içtikleri diğer sağlıklı insanlara göre daha farklı olması gerekir. Hastanın özellikle yatağının rahat fazla sert olmaması, ortopedik, kullanım özellikleri olmalıdır. Hasta olması nedeniyle sağlıklı insanın kullandığı yataktan farklı olması gerekir. Özellikle yatağa bağımlı bir hasta ise durum daha çok özeldir. Hastayı rahatsız edecek ses çıkarmaz. Sadece elinizle dokunduğunuz zaman bile kalitesini ayrıcalığını anlarsınız. Kullanımlardan memnun kalan hastalardan anlaşılan hastalar havalı yatak kullanımı önemlidir. Her üründe olduğu gibi doğru şekilde kullanılması gerekir. Güvenli, huzurlu, dayanıklı ve geliştirilmiş özelliği ile hastayı iyileşmeye doğru götürür.

Hasta İçin Havalı Yatak
Hasta İçin Havalı Yatak

Yara Derdine Son

Teknolojinin gelişmesiyle her geçen gün hayatımıza bir yenilik daha girmektedir. Yenilikler hayatımızı kolaylaştırır. Yenilikler hayatı rahatlatır. Buna da en güzel örnek havalı yataktır. Havalı yatak ile hastalar daha çok rahat etmektedir. Bir yerden başka yere taşınmaları daha pratiktir. Özellikle yatağa bağımlı olan kişiler için terletmez, konforlu, su geçirmez, masaj yapma, hareket kazandırma özelliğinin olması çok büyük bir rahatlıktır. Havalı yatağa serumun kolay ve rahat bağlanması da çok önemlidir. Bu özellikler olmasa hastanın hayatı çok zor ve sorunlu olacaktır. Bu gibi sorunlara en iyi çözümün havalı yatak kullanımı araştırılıp hastaya en uygun olanını almaktır. Havalı yatağın anti bakteriyel özelliğinin olması da hastayı koruma altına alır. Yaraların daha fazla açılmamasını hatta yara olmamasını engeller. Bu sorunlar için bize ulaşırsanız konuyla ilgili tecrübelerimiz nedeniyle sizlere yardımcı olabiliriz.

Yatağın Kilolu Kişilerce Kullanımı

Havalı yatağın belirli kilo kıstası yoktur. Kilolu olan hastalara özel yatak olduğu için kilo sorun olmaz. Hücre sayısı fazla yatak tavsiye edilmektedir. Hastanelerde ve evde artık tavsiye edilen havalı yatak kullanımı sayesinde hastalar daha memnunlar. Ayak ve baş kısımlarında kumandayla rahat bir şekil alınması da hastaları memnun etmektedir. Sağlık sorunları modern tıpla uygulamaları sayesinde çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Ama unutulmamalıdır ki tıpla ilgili yapılan her şey bir bütünlük oluşturmaktadır. Bunun için havalı yatak bu bütünün içindedir.

Kilosu 100 ve üzerinde olup da havalı yatak üzerinde yatması gereken hastalarımız için en ideal yatak A+B+C sistem havalı hasta yatağıdır.

Hastaneye gidildiğinde her hastanın ve her odada donanımlı hasta yatağı dikkat çekmektedir. Bunun neden ise hastaların hareketlerinin kısıtlı olması bundan dolayı yatakları özel tasarım olması gerekiyor. Hastane ve sağlık kurumlarında bu yatakların kullanılması ve bulundurulması zorunlu olmasıdır. Hastane ve sağlık kurumları bunu bildikleri için mutlaka uygularlar. Yatağın doğru kullanılması için dikkat edilmesi gereken ayrıntı vardır. Onun için kullanma kılavuzu hastaya yön göstermektedir. Kullanma kılavuzu içinde veya havalı yatağı kurmak için gelen kişiler işlerinin uzmanı olduğundan dolayı dikkatli olarak dinlemelidirler Kullanım kılavuzu hasta veya yakınına yardımcı olabilmesi için çok kolay bir anlatımı vardır.

Tedaviye Cevap Verilmesi

Tedaviye cevap verilmesi için hastanın iyi bir yatakta yatması gereklidir. Her havalı yatağın kullanılmasında hastanın hareket ettirilmesi mümkündür. Böylece hasta televizyon seyredebilir, kitap okuyabilir ve yemeğini rahatlıkla oturduğu yerden yiyebilir. Yanlarında olan korkuluklar istenirse kaldırılabilir veya indirilebilir. Korkuluklara tutunarak hastanın hareket etmesine yardımcı olur. Elektronik sistemiyle hasta veya yakınları havalı yatak kullanımı çabuk öğrenebilirler. Ayrıca yatağın uzaktan kumandalı olması da çabuk öğrenilmesi açısından kolaydır. Yatağın fermuarlı olması da hasta ve yakınları için temizlik açısından önemlidir.Havalı yatağın havalandırma ve hastayı hareketlendirme özelliği ile tercih edilmektedir. Kişisel ihtiyaçlara göre yatak cevap verebilmektedir. Havalı yatak ile hastaların daha çabuk iyileşmesi ve acı, ağrı, yanma hislerinin azalması hatta kaybolması nedeniyle kullanıcılar havalı yatak kullanımı ile çok memnun olmuşlardır. Yatağın kolay taşınması ve taşındığı yere kancalar yardımıyla sabitlenmesi kullanımı kolaylaştırmaktadır. Sizlere bu konu hakkında yardımcı olmak ve işinizi kolaylaştırmak için varız.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.