Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Havalı Yatak Nasıl Kullanılır

hasta karyolasi kiralama

Havalı yatak nasıl kullanılır sorusu yoğun olarak sorulan bir sorudur. Havalı hasta yatakları genellikle ağır hastalar tarafından kullanılan bir yatak çeşididir. Yatağın sağladığı birçok avantaj vardır. Ancak bu yatak genel olarak yatalak olan hastaların tercih ettiği bir hasta yatağı çeşididir. Yatağın havalı olmasının nedeni yatalak olan kişilerin vücudunda oluşacak olan yaraların önlenmesini sağlamaktır. Havalı yatak hastaların pozisyon almasında da önemlidir. Hareket edemeyen kişilerin vücudunda da herhangi bir sorununda oluşmamasını sağlar. Yatalak hastalarda meydana gelen yaraların nedeni baskıdan dolayı ezilmelerin meydana gelmesindendir. Havalı yatağın tercih edilmesi durumunda vücutta oluşan baskılar azalır. Bu yataklara havalı yatak denmesinin en önemli nedeni şişerek çalışıyor olmasındandır.

Havalı Yatak

Hasta Yatakları Çeşitleri Nelerdir?

Havalı yatak nasıl kullanılır sorusunun yanı sıra merak edilen bir diğer konuda çeşitleridir. Havalı yataklar ya motor yardımı ile ya da insan nefesi ile şişirilebilen bir yatak çeşididir. Farklı 3 çeşidi vardır. Pozisyonları yönünden oldukça farklı olan yataklardır. Boru tipi ve baklava tipi şekle sahip olan yataklar vardır. Yataklar size teslim edilirken bazıları sönük olarak getirilir. Ancak bazılarının da bölgeleri şiş bir şekilde teslim işlemi yerine getirilir. Yatağın sönen kısmında kan akışı kolay bir şekilde harekete geçirilebilir. Ancak diğer kısımda bulunan baskı sonradan alınır. Bu durum motor tarafından otomatik olarak yerine getirilir. Bu durumun sonucunda ise hastaya sanki masaj yapılıyormuş gibi bir etki yaratılmaya başlanır. Bu da havalı yatak ile ilgili bilgi sahibi olmaya yeten bir durumdur.

Pozisyon Değiştirme İşlemi Unutulmamalıdır

Havalı yatak nasıl kullanılır konusu hastalar için oldukça önemli bir durumdur. Hastaların rahat etmesi için yaratılmış olan yataklardır. Hastaların vücutlarında yaraların oluşmaması için hastaların yatış pozisyonunun değişmesi gerekir. Ancak bu durum için doktordan izin alınması gerekir. Doktorlar bu nedenle hareket etme durumu olmayan hastalar için havalı yatakları önerir. Medikal bir ürün olan hasta yatakları bir tek yaralar açısından değil aynı zaman da hastaların bu süreci en iyi şekilde atlatmaları için oldukça önemlidir.

Bu hasta yatakları sayesinde süreç konforlu bir şekilde atlatılabilir. Hastalara yüksek kalitede konforun sağlanmasının yanı sıra yaşanan bel ve boyun ağrıları da önlenir. Bu nedenle de oldukça tercih edilen hasta yatakları arasında bulunur.

Hasta Yatağının Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Havalı yatak nasıl kullanılır konusunun yanı sıra sağladığı faydaları da oldukça önemlidir. Havalı hasta yatakları sürekli olarak şişip inerek hastanın rahat etmesi sağlanıyor. Bu sayede masaj etkisi de ortaya çıkmış oluyor. Hava akımı ile yatağın kendiliğinden havalanması sağlanmış olur. Yatak da sağlanmış olan farklı basınç noktaları yara oluşumunu da engelleyen bir durumdur. Yatağın su geçirmez özelliği bulunur. Bu da yatalak kişiler için avantaj sağlayan bir durumdur. Kolay bir şekilde temizlenebilir. Kısa bir süre içerisinde yatağın kullanımı öğrenilebilir. Çünkü kullanımı oldukça kolay olan bir üründür.

Havalı Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Modellerinin Kullanımı

Havalı yatak nasıl kullanılır konusu gibi yatak hakkındaki bilgiler de önemlidir. Havalı hasta yatakları hastaların rahat etmeleri için ve iyileşmeleri için oldukça gerekli ürünlerdir. Üstelik bir tek hastalar için değil hasta yakınları içinde önemli bir durumdur. Hasta yatağının su geçirmez olması da sağladığı avantajlardan birisidir. Hava ile şişen yataklardır. Ürün genel olarak hasta yataklarının üzerine serilerek kullanılan bir üründür. Yatağın hem şişmesi hem de inmesi kendiliğinden gerçekleşir. Havalı hasta yataklarının üzerinin şişmesi halinde ya baloncuklar ya da borulardan meydana gelir. Boruların her biri sıra halinde şişip inme durumunu yerine getirir. Bu şişip inme olayını hastalar hissetmezler. Ancak hastaların sağlığı için bu durum oldukça faydalıdır. Sağladığı en büyük fayda vücut yaralarının oluşmasını engelliyor olmasıdır. Hem baklava dilimli hem de boru tipinde havalı hasta yatağı bulunur.

Hasta Yatağının Kurulumu Nasıl Gerçekleşir?

Havalı yatak nasıl kullanılır konusunun yanı sıra nasıl kurulur sorusu da merak edilen bir konudur. Hasta yatakları üç ayrı parçadan oluşur. Üzerine serilen bir şiltesi, hortum ve otomatik olarak çalışan bir motoru bulunur. Hortumun giriş kısmına sıkı bir şekilde takılması gerekir. Hortumun diğer ucunun ise motora bağlanması gerekir. Motorun yüksek ayarda çalışması halinde yatağın şişmesi en fazla 20 dakika sürer.

Havalı Yatak Nasıl Kullanılır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön