Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Havalı Yatak Nedir Ve Kimler Kullanmalıdır? 

hasta yatagi konforu

Havalı yatak; Kısa ya da uzun süreli yatağa bağımlı olan hastanın sürekli olarak yatması durumunda oluşabilecek yaraların ve ağrıların önüne geçmek adına özel olarak tasarlanmış olan hastanın basıncını hesaplama gibi birçok seçenekleri olan medikal bir havalı hasta yatağıdır. Son dönemler de gittikçe kendinden bahsedilen ve tercih edilen bu ürün kendi için de birçok seçenek sunduğu için herkes tarafından beğeniliyor.

Havalı yatak, rahatlık  konfor ve güvenlik açısından ve daha birçok sebepten dolayı tercih ediliyor. Alternatif basınçlı hava yatağı olarak da biliniyor. Havalı hasta yatağı iki parça şeklinde satışı yapılan yatakla birlikte şişirme aparatı ile  satışa sunulan özel bir yatak modelidir. Bu medikal ürün olan havalı yatağın üç çeşidi vardır. Havalı hasta yatağı kullanım ömrü ise uzun yılları vaat ediyor. Havalı yatağın bir diğer merak edilen sorusu ise fiyatıdır.

Bu özel hasta yatağı fiyatları ise gayet uygundur. Havalı hasta yatağı kısaca insan vücudunda yaraların oluşmaması ya da varsa oluşan yaraların iyileşmesinde hızlı bir etki gösteren özel üretim  bir yatak modelidir. Bunların yanı sıra terlemeyi de önleyen havalı hasta yatağı elektrik ile çalışıyor. Hastanın kendini rahat, dinlenmiş hissetmesiyle birlikte tedavi sürecinde destekliyor. Yatak yaralarının oluşmasına engelliyor.

Havalı Hasta Yataklarının Yapısı Nasıldır?

Havalı hasta yataklarının yapısı, eşkenar dörtgen üç farklı hava yastığı çeşidi mevcuttur. Bu havalı yatakların sadece hastalar değil engelliler ya da fazla kilolu bireylerin yani obezite olanların  kullanımın da büyük derece de kolaylık sağlıyor.

Havalı Hasta Yatak Çeşitleri Nelerdir?

Havalı hasta yatağı modelleri birden fazla seçenekleri bulunuyor.

Baklava desenli havalı yatak, isminden anlaşıldığı gibi desenleri baklava şekillerinden oluşuyor. İnce bir yapısı olan baklava desenli havalı yatak, satın alındığında yatakla birlikte bir adet yapıştırıcı da çıkıyor. Bu yapıştırıcının amacı ise, kolay bir şekilde yerleştirmektir. Yatıldığı bölgeye oksijen dağıtan bu özel yatak, genellikle kısa süreli kullanımlar için tercih ediliyor. Medikal ürün olan havalı yatağın eni 5 cm’dir. Hastaya minimum fayda sağlamaktadır. Hastayı hem özellikler bakımından hem de fiyat bakımından en çok tercih ettiği bir yatak çeşididir.

Havalı yatak çeşitleri

Boru tipi yatak,  adından da anlaşıldığı üzere birbirine paralel olarak dizilmiş boruyu andıran hava kanallarını karşımıza çıkaran bir diğer modellerden biridir. Kişinin kilosuna göre ayarlanmaktadır.  120 kiloya kadar taşıyabilir. Yatağa üfleyerek, yatağın ve çarşafın kuru olmasını sağlamaktadır. 1. derece de yaralara karşıdır. Baklava desenli olan yatağa göre daha kullanışlı ve hastaya daha fazla fayda sağlamaktadır. Bu havalı yataklarının eni 7,8,9,10,11,12,13,14 cm’ e kadar mevcuttur. Kullanacak kişinin fiziğine ya da istediği rahatlık seviyesinde tercih edilir.

Pozisyona göre havalı yatak,  3.derece de yaralara karşı etkili bir yatak çeşididir. Hastanın istenilen pozisyona göre sağa ya da sola döndürme kolaylığı vardır. Fiziksel olarak rahat hareket edemeyen hastalar için kolaylık sağlamakla birlikte onların yanında olan hasta yakınları için de zorluk çıkarmadan onlar olmadan hastanın kendisi de rahat bir şekilde kullanılıp istenilen pozisyona gelmektedir. Genellikle en çok  tavsiye edilen bir havalı hasta yatağıdır.

Havalı Hasta Yatakların Özellikleri Nelerdir?

Hastanın kilosuna göre istenilen seviye de ayarlanan bir özel yatak modelidir. Sessiz bir şekilde çalışma sistemi ile rahatsızlık vermiyor. Kullanım süresi boyunca basınç bölgesinde etkisini göstermektedir. Ağrıların ve yaraların engellenmesinde kullanılır.  Sürekli kendini havalandırıyor. Bu sayede yüzeylerin kuru kalmasını sağlıyor. Hastanın kilo durumuna göre ayarlanır. 150 kg kadar ağır hastalar da destek oluyor. Üst seviye kaliteli malzemelerden oluşuyor. Zarif ve estetik görünümüne sahiptir. Havalı yataklar motorlu yatak sistemidir. Kademeli olarak istenilen seviyeye gelmektedir.

Havalı Hasta Yatağını Kimler Kullanmalıdır?

Havalı yatakları kullanması gerekenler:

  • Felçli hastalar
  • Sürekli bakıma muhtaç olanlar
  • Evde tedavi gören hastalar
  • Yatağa mahkum olan hastalar
  • Yatak yarası olanlar
  • Engelliler Fazla kilolu insanlar
  • Hastanede yatan hastalar vs.

Bu kişiler bu özel üretim olan havalı hasta yataklarını tercih edebilirler.

Havalı Hasta Yatağının Faydaları Ve Yararları Nelerdir?

Kan dolaşımı için hava yatakları: Hastanın daha iyi kan dolaşımını sağlıyor. Üzerinde olan kişinin hareketleri boyunca basınç noktalarını da değiştirmesi mümkündür. Havalı yatak her zaman rahatlık hissi verir.

Alternatif basınç: Alternatif basınç için havalı yataklar hastanın rahatça hareket etmesini sağlıyor. Basınç noktasını değiştirmek ve kişinin vücudunun hareket etmesiyle birlikte çok çabuk şekil alıyor. Özel üretim olan yatak ağrı ya da yatak yararına sebep olmamaktadır.

Yeni teknoloji: Havalı yataklar en son teknoloji ile üretilir. Bu yüzden konforlu bir hissiyat verir. Hastanın sırtının hava almasını sağlamakla beraber uyurken serin tutuyor.

Kolaylık: Havalı hasta yataklar hem hastane hem de evde bakıma muhtaç insanlar için kullanılan bir özel üretim yataklarıdır. Konforlu ve kullanımı kolaydır.

Havalı Hasta Yatak Kurulumu

Havalı yatak kurulumu tahmin ettiğinizden daha kolaydır. Bu ürün fiziksel olarak çaba göstereceğiniz bir kurulumu yoktur. Bu yataklarla birlikte şişirmek için aparatları da içinde  bulunuyor. Kısa bir süre için de kurulumu tamamlanan bu yatak son dönemler de popüler olmuştur. Hastanın rahat edebilecek seviyede ayarlanan bu yatak tercih sebebidir.

Havalı Hasta Yataklar Nasıl Kullanılır?

Havalı hasta yatakları bir medikal üründür. Havalı hasta yatağı, hastanın ya da hasta yakının temin ettiği, hastanın tedavi sürecinde evi ya da hastanede kullanması için belli bir fiyat karşılığı alınan bir medikal üründür. Hastanın sağlığına uygun olan havalı yataklardan, hastanın bulunduğu ortama ve şartlara göre tercih yapılmalıdır. Bu medikal yatak sanıldığı kadar zor değildir. Kolay ve her koşul da kullanıma hazırdır.

İsminden de  anlaşıldığı üzere şişme bir yatak modelidir. Uzun süre kullanılabilen bir üründür. Bu yatakların en önemli unsurlarından biri olan da hastanın kilosuna göre ayarlanabilmesidir. Kademeler şeklinde ayarları mevcuttur.

Su geçirmezdir. Terlemeyi önler. Yatak kendi kendini havalandırıyor. Hastanın tedavi sürecinde çok büyük etkisi olmakla beraber bu yatak masaj yapma özelliğiyle vücudu daha dinlenmiş ve rahatlamış hissettiriyor. Elektrik ile çalışması kesinlikle faturanıza artı bir fiyat katmıyor. Aksine tasarruflu düşük enerji sağlıyor. Hasta konforu açısından ideal yatak modelleridir denilebilir. Havalı hasta yatağı kiralama hizmeti ile de bu yataklara sahip olunabiliyor.

Kaliteli ve Garantili Hasta Yatağı Modelleri Temini

Medikal ürün olan havalı hasta yatakların garanti süresi de vardır. Garanti süreleri 2 yıldır. Garanti süresi kapsamında herhangi bir sorun da karşılaştığınızda size en kısa süre de dönüş yapılıp sorun ne  ise onun çözümünü buluyorlar. Garanti süresi dolsa da sorunu ortadan kaldırılıyor. Bu havalı yatak modellerinin ömrü 10 yıldan daha fazladır. Bu ürün hastaların tedavisinde destek olmak için kullanılıyor. Medikal havalı yatakların yani ürünlerin kalitesi ve uygun bir fiyatla tercih ediliyor. Size daha rahat bir yaşam sağlamak için bizleri yani firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Firmamızdan yüksek standartlarda ve en ulaşılabilir fiyatlarda birçok farklı modelde yatak temin edebilirsiniz.

Garantili hasta yatakları
Havalı Yatak Nedir Ve Kimler Kullanmalıdır? 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön