Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Havalı Yatak Tavsiyesi

ortopedik yatak cesitleri

Havalı yataklar en çok hastalar için tercih edilen yatak türüdür. Havalı yataklar özel teknikler ile üretilmiştir. Bu özel teknik ile üretilen havalı yatak içerisinde bulunan hava sayesinde vücuda uygulanan basınç minimum düzeye iner. Basıncın azaldığı bölgelerde de yara oluşma ihtimali yine minimum seviyelere iner.

Her türlü havalı yatak tavsiyesi ve bilgisi için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Havalı Yatakların Özellikleri

Motorlu yataklar grubunda yer alan havalı yataklar iki ayrı parçadan oluşmaktadır. Havalı yatak kısmı ve kısma uygulanacak basıncı oluşturmak için gerekli yatak motoru kısmı. Havalı yatak motoru sayesinde ihtiyaç duyulan düzeyde basınç elde edilir. Hastaların boyuna, kilosuna ve varsa daha önceden oluşmuş yatak yaraları onların derecesine göre basınç ayarlanabilir olması bu tip yataklar için en önemli özelliklerdir. Havalı yataklar temelde hastalar ve yatmaya bağlı oluşmuş yatak yaraları için üretilmiş olsalar da bunların haricinde obez kimseler, engelliler de bazen bu tip yatakları tercih etmektedirler. Her daim ihtiyacınız havalı yatak tavsiyesi fikirleri için bizlere ulaşabilirsiniz.

Havalı Yatak

Havalı Yatak Çeşitleri

Üç çeşit havalı yatak tipi vardır. Boru tipi havalı yatak, pozisyon veren havalı yatak ve baklava tipi havalı yatak. Boru tipi havalı yatak; hastalarda yara yapmayan ve yara oluşmasını da engelleyen en etkili havalı yatak tipidir. Adından da anlaşılabileceği gibi birbirine paralel şekilde oluşan boru şeklindeki hava kanallarından oluşmaktadır. Kendi içinde A+B, A+B+C şekline iki farklı modele ayrılır. A+B+C boru tipi havalı yatak modellerinin içinde en gelişmiş olanıdır. 4.tip yatak yaralarında bile etkili olabilmektedir.

Pozisyon veren havalı yatak özellikleri; daha çok hastaya bakan refakat eden kişileri işini kolaylaştıran havalı yatak modellerindendir. Hasta kişiyi herhangi bir refakatçi yada hasta bakıcıya ihtiyaç duymadan sağ sola hareket ettirebilme özeliğine sahip havalı yataklardandır. Hastayı sürekli hareket ettirme özelliği bulunduğu için hastada daha inceden oluşmuş yatak yaraları varsa bile çabucak iyileşme imkanı sağlar.

Baklava tipi havalı yataklar; adından da anlaşılabileceği gibi baklava dilimleri şeklinde tasarlanmış bir havalı yatak çeşididir. Baklava dilimleri görünümünde ki kanallar arasından sürekli hava akımı sağlanmaktadır. Baklava tipi havalı yataklar diğer havalı yatak çeşitleri içerisinde en uygun olan modeldir. Yakınınızda bulunan hem hastaları rahat etsin hem de bütçeye biraz daha uygun özelliklerde havalı yatak bakan kişilere rahatlıkla tavsiye edebilirsiniz. En uygun havalı yatak tavsiyesi için ideal bir modeldir.

Havalı Yatak Kullanım Şekilleri

Her model havalı yatağın kendine özgü kullanım şekli ve özellikleri vardır. Yarı otomatik ve tam otomatik olarak çalışırlar. Üslerinde bulunan kullanım kılavuzları sayesinde kolaylıkla kullanılabilmektedir. Firmamız size profesyonel anlamda sunduğu hizmetler çerçevesinde havalı yatak tavsiyesi hizmeti sunmaktadır. Ve kullanım hakkında genel bilgi vermektedir.

Havalı Yatak Kullanımın Sağladığı Faydalar

Sürekli yatağa bağlı olan kişilerin ağrı ve rahatsızlıkların en aza indirir. İçlerinde bulunan Hava akımı sayesinde hareketliliği artırır ve kan dolaşımını sağlar. Bu sayede vücut da kızarıklık ve yara oluşumu engellenmiş olur. Vücut şeklini alan pozisyonlara gelmesiyle hastalara rahatlık ve konfor sağlar. Firmamız sağladığı havalı yatak tavsiyesi ile size en uygun yatak modelini seçmenizde yardımcı olur. Havalı yataklar yatalak olan hastaların tüm sorunları göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Tamamen hasta konfor ve rahatı göz önünde bulundurulmuştur.

Kiralık Havalı Yataklar

Kısa süreli rahatsızlıklar geçiren hastalar da kiralık havalı yataklar kullanmak daha makul bir seçenektir. Her türlü kiralık havalı yatak tavsiyesi ile ilgili olarak firmamız danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Kiralık Havalı Yataklar

Havalı Yatak Teknik Özellikleri

Antibakteriyel yüzey kaplamalarına sahiptir. Sürekli yatmak zorunda olan hastalar düşünülerek yapılmıştır. Hastayı çeşitli enfeksiyonlara yol açabilecek olan mikroorganizmalardan korur. Adeta bir kalkan görevi oluşturur. Bünyesinde bası yarası oluşma riskini ortadan kaldırmak için küpler bulundurur. Bu küpler ile hasta vücudunda bulunan kan dolaşımı normal seviyelere döner. Hareketsiz kalan kasları tekrar harekete geçer.Bebek emziklerin üretiminde kullanılan maddelerle aynı şekilde üretilmiş havalandırma sistemi vardır. Bu sayede terletmez. Havalı hasta yatağı tavsiyesi üzerine her türlü bilgi ve teknik desteği firmamız sunmaktadır. En uygun fiyat avantajları ve profesyonel ekibimizle her türlü hizmeti vermekteyiz.

Havalı Yatak Tavsiyesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön