Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Her Bütçeye Uygun Hasta Yatağı Var Mıdır?

boru tipi havali yatak modelleri

Her bütçeye uygun hasta yatağı arayanlar için tavsiye edilecek bazı seçenekler bulunur. Hasta yataklarında rahatlık kadar konfor da tercihte önemli rol oynayan unsurların başında gelir. Hastanın kendini güvende hissettiği ve her türlü ihtiyacını gördüğü yataklar her zaman tercih sebebidir.

Hastalara konfor sağlayan hasta yataklarında temel bazı özelliklerinin bulunmasına dikkat etmek gerekir. Bunların başında gelen, motorlu çalışma prensipleridir. Hem konforlu hem de uygun bütçeli hasta yatağı arayanlar için öneri, kiralık ya da ikinci el hasta yataklarının tercihidir. Hasta yatağı kiralama, son zamanlarda en çok tercih edilen seçenekler içerisindedir. Bunun en önemli sebebi, satın alınacak ve sıfır yataklardan hiçbir şekilde farkının bulunmamasıdır.

Hasta Yataklarında Kiralama Hizmetinin Kurumsal Firmalardan Alınması

Hasta yataklarında kiralama hizmetinin kurumsal firmalardan alınması son derece önem taşır. Kurumsal firmalar hasta yataklarının kurulum hizmetini de sunarlar Olabilecek en ufak bir arızada da teknik servis ekipleri gelecektir. Bu konuda satın alınsın ya da kiralansın fark gözetmeksizin bu işleri yaparlar. Kiralık yatakların işi bittikten sonra evlerde yer işgali de olmayacaktır. Bu konuda kurumsal firmalar, iadesini yaparlar.

Son zamanlarda en çok tercih edilen hasta yatakları, kumanda ile çalışan motorlu hareket kabiliyetine sahip olan yataklardır. Kiralık hasta yataklarında da her türlü konfor ve rahatlık söz konusudur. İster manuel isterse de motorlu çalışma prensiplerine sahip olsun kiralık hasta yataklarda her türlü seçeneği rahatlıkla bulmak mümkündür. Her bütçeye uygun olması da bu yatakların diğer kategorilerdekilerine göre daha fazla tercih edilme nedenlerindendir.

Rahat Hasta Yatakları

Hasta yataklarında rahatlık, hastalık sürecinde zor aşamalar geçiren kişiler için oldukça önem taşır. Yatan hasta kadar, hastaya bakan refakatçinin de yıprandığı bu süreçte kullanımı rahat olan modellerin tercih edilmesi önerilir. Hasta yataklarının yerinin değiştirilmesi söz konusu olduğu zaman ayaklarının rahat hareket etmesi, refakatçi için de son derece rahatlık sağlayacaktır.

Yatan hastanın iskelet ve cilt sağlığına olumlu yönde tesirleri olan yataklar, her zaman için konforlu hasta karyolası modelleridir. Hasta yatağı alırken kişinin geçirdiği rahatsızlık, fiziksel özellikler de hesaba katılması gereken unsurlardır. Rahat ve kullanışlı hasta karyolaları için sektörde olumlu müşteri yorumları almış olan firmalara yönelmek gerekir. Kurumsal firmaların internet siteleri üzerinde hasta karyolalarının özellikleri bulunur. Çeşit ve farklı özelliklerinin yer aldığı bilgilendirici siteler, yatak arayanlar için önem taşır.

Rahat hasta yatakları

Konforlu Hasta Yatakları

Hasta yatağı fiyatları, yatağın özellikleri, hastaya sunduğu konfor ile doğru orantılıdır. Hastaların yatakta geçirdiği sürenin son derece rahat ve konforlu şekilde olması onların daha çabuk iyileşmesini sağlar. Hastalara konfor sağlayan yatak tasarımlarının başlıca özellikleri, yatağın belli bölümlerinin hareket etmesi ile olur.

Yatağın ayak, baş ve sırt kısımlarının hareket etmesi, hastaya yardımsız şekilde temel ihtiyaçlarını sağlamasına olanak tanır. Yemek yeme, televizyon izleme, kitap okuma gibi faaliyetlerinin rahat şekilde yapılması için yatağın kumanda ile hareket etmesini önemi son derece fazladır.  Bu nedenle iki, üç ve dört motorlu hasta yataklarının tercih edilmesi önerilir. Motor sayısı arttıkça yatağın işlevselliği de artar. Fiyatları da yükselten bu unsur yatan hasta için rahatlık sunacaktır.

Yaşlı Hastalar İçin Önerilen Yataklar

Yaşlı hastalar ile sürekli yatağa mahkum olan felçli hastaların bakımı özel ilgi ister. Seçilen hasta yataklarının havalı olması, yatağın hava alması ve bu sayede yatan hastaya ferahlık sunması söz konusudur. İçlerinden hava geçen havalı yataklar, baklava ve boru tipli olmak üzere başlıca iki sınıfa ayrılır. En sıcak havalarda bile serinlik hissi vermeleri bu yatakların başlıca tercih sebeplerindendir. Hasta yataklarının kaliteli süngerlerden yapılmış olmaları da omurga sağlığı için önem taşır.

Yaşlılarda Cilt Sağlığının Önemi

Yaşlı hastaların ciltleri oldukça ince ve hassastır. En ufak bir yatak tahrişinde bile yara olacak vaziyettedir. Kolay yara açılması ve bu yaraların geç iyileşmesi, hareketli ve hava aldıran yatak tasarımlarının tercihini gerekli kılar. Cilt sağlığı için pozisyon veren havalı yatak modelleri ileri yaş grubu için önerilen yataklardır. Kişisel imkânlarla refakatçinin sürekli hastanın yerini değiştirerek yatak yaralarının açılmasını önlemeye çalışması son derece zahmetlidir. Bu nedenle, kendisi hareket sunan havalı hasta yataklarının tercih edilmesi önerilir.

Hasta Karyolası Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Hasta karyolası seçiminde dikkate edilecek bazı kriterler bulunur. Bu kriterlerin başında hastaya moral vermesi gelir. Hastanın rahat ettiği yataklar kadar, moral sunan ve huzur veren karyolaların da tercihi önem taşır. Hasta karyolasında sağlamlık ilk koşul olan kriterdir. Hastanın kendi yatağına benzer tasarımları seçmesi de ona moral ve huzur katacaktır.

Hasta karyolaları

Son zamanlarda ahşap tasarımlar da tercih edilen hasta karyolalarının başında gelir. Hasta karyolası alırken, farklı tasarımların olduğu ve her zevke hitap eden ürün satışı yapan firmalar tercih sebebidir. Tüm gününü yatakta geçiren hastalar için onlara huzur ve mutluluk sunan tasarımların seçilmesi önem taşır. Bu karyolalar, hastanın rahatsızlık sürecini çok daha kolay atlatmasına vesile olan yatak tasarımlarıdır.

Dayanıklı Hasta Karyolaları

Hasta yataklarının her kiloya uygun olarak yapılmış olması önem taşır. Farklı modellerde değişik kategorilerde hasta yatağı modelleri bulunur. Obez hastalar için önerilen hasta karyolaları ile yeni doğan grubu için önerilen yataklar farklı özelliklerdedir. Havadan nem ve rutubet almayacak olan tasarımlar da paslanmaz karyola modelleri seçilmektedir. Hasta yataklarının rahat kullanımı için tam tur dönme kabiliyeti veren yataklar ile ABS fren sistemi oldukça önem taşır.

Hasta yataklarının ayaklarındaki kilit sistemi ABS fren sistemi ile söz konusudur. Bu sayede hasta yattığı yerde güven içerisinde istirahat etmiş olur. Hastaların moralli olması, bu zorlu sürecin rahat atlatılması için önem taşır. Hastanın yardımsız yatağı hareket ettirdiği, ortopedik yataklar her zaman için tercih sebebidir. Ameliyat sonrası hastalar için yataklarda lazımlık veya serum aparatlarının da olması önem taşır.

Hasta Yatağı Satışında Profesyonellik

Hasta yatağı satışında profesyonel firmalara yönelmek gerekir. Teknik servis, geniş hizmet ağı ve yerinde kurulum gibi detaylar önemli hususlardır. Müşteriyi doğru yönlendirme, hastalığa uygun özelikte yatak satışı için de önem taşır. Her hastanın geçirdiği rahatsızlığa bağlı olarak yatak tasarımları da değişir. Bu konuda güvenilir hizmet sunan, güler yüzlü ve detaylı yaklaşımlara sahip olan kurumsal firmaların tercih edilmesi önerilir.

Her Bütçeye Uygun Hasta Yatağı Var Mıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön