Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Her Tip Hasta Yatağı Kiralanabilir Mi?

ev tipi hasta yataklari uretimi

Hasta yatakları hastaların iyileşmesine büyük payı olan kişilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak farklı özelliklerde üretilmekte olan tamamen sağalma sürecine fayda sağlayacak özelliklerde üretilmiş yataklardır. Çok fazla çeşide sahiptir. Bu yataklar ihtiyaç olunan sağlık kurumlarında bulunduğu gibi evde tedavi gören hastalar için evde de kullanılabilir.

Satın alınabildiği gibi süreli olarak kiralama da yapılabilir. Yatarak tedavi gören hastaların en büyük yardımcısı ve destekçisi olan bu yatakların çoğu çeşidi hastaların işlerini kendisi yapması için etrafında destekler de bulundurur. Hastanın beden sağlığının yani sıra psikolojisine de iyi gelen hasta yatakların kullanımı kısa süreli kullanım için de olsa Kiralanabilir ve iyileşme sürecini daha da kısaltabilir.

Hasta Yatağı Nedir?

Hasta yatakları yatarak tedavi olması gereken hastaların rahatı, ihtiyaçları ve konforu düşünülerek uzun süre yatsa bile rahatsız olmayacağı şekilde üretilmiş medikal araçlardandır. Sağlıklı bir insan bile yatakta normal uyku süresinden biraz fazla yatakta kaldığında sırtı ağrır, vücudu tutulur. Kalkmak biraz gerinmek vücudunu açmak yürümek ister.

Uzun süre yatmak durumunda olan hastalar bunu yapmadıklarından hem sağlık açısından çok fazla sakıncalı durumlar ortaya çıkar hem de hasta kendisini, psikolojik olarak iyileşme sürecinde hissetmez. Bu sorunlara cevaben de biyomedikal uzmanlarının hastaların ihtiyacına yönelik çok çeşitli yatak modeli üretmiştir. Bu sayede yatarak tedavi gören hastalar rahat bir şekilde tedavi süresini tamamlar.

Hasta Yatağı

Hasta Yatağı Çeşitleri Nedir?

Hastaların iyileşme sürecinin en büyük destekçisi olan Hasta yatakları son teknoloji ile üretilmiş motorlu, havalı katlanabilir Kumandalı gibi çok fazla özelliğe sahiptirler. İyileşme uzun süreyi kapsayacak olsa bile hastalar sırt yaralarına maruz kalmadan, sinirleri duyarsızlaşmadan bu yataklar sayesinde iyileştiklerinde hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Hasta yataklarının geçmişten günümüze geliştirildikçe çok sayıda çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;

  • Manuel Hasta Yatakları
  • Motorsuz Hasta Yatakları

Motorlu Hasta Yatakları

  • 2 Motorlu denilen yani İki kademe hareketli hasta yatağı
  • 3 Motorlu olarak bilinen üç kademe hareketli hasta yatağı
  • 4 Motorlu yani dört hareketli hasta yatağı

Karyola üstü yataklar;

  • Parçalı hasta yatakları karyola üstüne uyumlu
  • Tek Parça ve aynı zamanda lazer kesimli hasta yatakları (yine karyolaya uyumlu)
  • Havalı hasta yatakları

Hasta Yatakları Nerelerden Temin Edilir?

Eğer ki hastanın hastanede tedavi görüyorsa istenilen nitelikteki hasta yatağı muhtemelen bulunduğunuz sağlık kurumunda mevcuttur. Evde tedavi gören hastalar için kişisel olarak bir hasta yatağı edinmek isterseniz de medikallerden online olarak internet sitelerinden istenilen özellikte hasta yatağına kolaylıkla sahip olabilirsiniz Bazı medikal malzemeciler, ecza depolarında da bulunması mümkün iken eczacınıza çalışarak da bulabilmeniz mümkündür. Bazı firmalar sadece satışını yaparken Bazı firmalar hem satıp hem kiralama yapar. Genelde birkaç ay boyunca kullanıp daha sonra da kullanmayacak olan kişiler almaktan ziyade kiralamayı tercih eder. Almak ve kiralamak arasındaki maddi farka bakılacak olursa kiralamak tabi ki daha mantıklıdır. Bu konuda da size yardımcı olacak çok sayıda firma bulmanız mümkün.

Elektrikli hasta yatakları

Hasta Yatakları Fiyatları

Hasta yatakları çok çeşitli ve farklı özelliklere sahip olduğundan fiyatlarına büyük oranda değişkenlik göstermektedir. Manuel bir hasta yatağı ile 4 Motorlu bir hasta yatağının gıyabi birbirinden oldukça farklıdır. Buna karşılık olarak dört motorlu hasta yatağı ile havalı hasta yatağı fiyatları da genel olarak birbirinden çok farklıdır. Bu yüzden makul bir Aralık vermek çok mümkün değildir.

Hasta yatağına ihtiyaç duyan kişinin istediği özelliklere sahip olan modeli arama motorunda arayarak fiyatlarına ulaşması mümkündür. Bu malzemelerin online ortamda da satıcısı çok fazla olduğu için istenilen nitelikte ürününde fiyatına kolaylıkla ulaşabilmek işten bile değil. Üstelik birçok fiyatı karşılaştırarak en makul olanı tercih etmeniz bunu da tek tıkla yapmanız çağın sağladığı lükslerden.

Özetle, dilerseniz cebinize uygun fiyatlarda hasta yatağını evinizden hiç çıkmadan sipariş verebilirsiniz. Üstelik başka hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan kapınıza kadar gelmesini sağlayabilirsiniz.

Hasta Yatakları Kiralama

Yatakta tedavi görmek durumunda olan hastalar için büyük bir nimet olan hasta yatakları tedavi görülen kurumda kullanılabileceği gibi evde tedavi için  istenilirse satında alınabilir. Hatta almaya gerek kalmadan ihtiyaç süresince kira bedeli karşılığında kullanılabilir. Evde tedavi gören hastalar için sürekli yatmak hareket edememek pozisyon değiştirememek çeşitli ağrılara hatta yaralara bunlar ile birlikte psikolojik çöküntüye sebep olmaktadır. Kumandalı hareketli etrafından destek alınacak bölmeleri olan hasta yatakları bu durumdaki hastalar için mucize niteliğindedir. Kişiler bu yatakları hastaların için almasa bile Kiralanabilir, iyileşme sürecini kısaltabilir.

Kiralık hasta yatakları

Her Tip Hasta Yatağı Kiralamanın Detayları

Gerek modernlik ve konfor olarak gerek sağladığı faydalar olarak birbirinden çok farklı olan bu yatakları kiralamak da markasına modeline ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Kiralayarak kullanılacak olan bir hasta yatağı kiralama hizmeti ne kadar modern ve iyi olursa  bedeli de o kadar yüksek olur.

Bazı firmalarda ilk kez kiralanacaksa ya da çok kullanılmış olmasına göre de  kiralama şartları değişiklik göstermektedir. Kullanıcı hatalarından ileri gelen arıza ve yıpranmalar siz konusu olduğunda müşteriler kira bedeli dışında da ekstra ödeme yapmak durumunda olabilirler. Doğru kullanıldığında çoğunlukla hiçbir sorun yaşanmayan hasta yatakları tüm hastaların beklenenden daha kısa sürede iyileşmesi için düşünülerek üretilmiştir.

Her Tip Hasta Yatağı Kiralanabilir Mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön