skip to Main Content
2. El Ve Sıfır Hasta Yatakları

İkinci El Hasta Karyolası Almalı Mıyım?

Günümüze hasta yatakları tercihi yatağa bağlı olan kişiler için çok olan bir konudur. Kişinin konforuna uygun bir şekilde hasta yatağı seçilmesi gerekiyor. Özellikle daimî yatan hastalar için bu tür seçimlerde bazı detaylar son derece önemlidir. Kişi sürekli yatağa bağımlı olduğu için yatak dokusu ve sertliğine dikkat etmek gerekiyor. Yatağa bağlı hastaların en önemli sorunlarından birisi de yatak yaralarıdır. Eğer dokusu itibari ile daha keskin bir yatak tercih edilirse bu doğru bir seçim olmayacaktır.

Yatan kişi de yara oluşumu daha hızlanacak ve iyileşme daha geç bir süreye yayılacaktır. Bu nedenle yatak süngeri kalitesi mutlaka ilk dikkat edilecek hususlardan biri olmalıdır. Hasta yakınlarının en çok önemsediği konulardan biri de ikinci el karyola tercihidir. İkinci el hasta yatakları son derece yumuşak ve kişinin hastalık durumuna göre tercih edilebilen çeşitlerdir.

Firmamız özel durumlar dışında 2. el hasta yatağı kullanımını tavsiye etmemektedir.

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatakları günümüzde en elzem ihtiyaç listelerimizin başında geliyor. Özellikle bu durum evde hastası olan kişileri yakından ilgilendiriyor. Hasta ister daimi yatan olsun, isterse belirli süreliğine tedavi görsün yatak seçimi iyileşme sürecini oldukça etkiliyor. Pek çok hasta yatağı modeli olduğunu varsayacak olursak siz ihtiyacınıza göre bir yatak modeli belirleyebilirsiniz. Eğer hareketli hasta yatağı istiyorum diyorsanız tam donanımlı ürünleri tercih edebilirsiniz.

Hasta Yatağı Modelleri
Hasta Yatağı Modelleri

Uzaktan kumanda ile yatağı yönetebilir ve zamandan kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu tarz modellerde eğer kişi engelli olarak yatağa bağlı ise kendi başına yatak kumandası ve düğmeleri ile yatağı hareket ettirme özgürlüğüne sahip olacaktır. Havalı yatak modelleri de yatağa bağlı hastalar için en ideal seçimlerden biridir. Bu tür yatak modellerinde hastanın vücudunda hava sirkülasyonu olacağı için yara ve enfeksiyon riski de olmayacaktır. Hasta yatağı modelleri tam anlamı ile sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillenecek bir tercih olmalıdır.

Motorlu Hasta Yatakları ve Özellikleri

Hasta yataklarında sınırsız özellikte tasarımlar mevcuttur. Bu seçenekler pek çok hastanın ve hasta yakınının hayatını kolaylaştıran unsurlardan biridir. Motorlu hasta yatağı modelleri de bunlardan biridir. Motoru sayesinde kaldırma kapasitesini kullanarak zorluk yaşamadan hastanızın konforunu sağlamanız mümkündür.  Motor gücünü hastanızın kilo durumuna göre siz belirleyebilirsiniz. Bu özellikteki modeller özellikle kilo bakımından sorun yaşayan hastalar için büyük kolaylık oluşturuyor.

Aynı zamanda hastanıza otomatik olarak pozisyon veren yatak özellikleri taşıması da son derece kolaylık sağlıyor. Yatak başlığı ve yan kolları özellikleri de tüm hastaların kullanabileceği şekilde tasarlanıyor. Bu özelliği sayesinde hem siz hasta bakıcılar hem de hastaların yatak kullanımı birinci kaliteye çıkıyor. Hava alan sünger yüzeyi, oynar başlığı ve portatif ayak tabanı ile tüm yataklarımız sizin konforunuz için mağazamızda hizmetinize sunuluyor.

Pozisyon Veren Ultra Yatak

Pozisyon veren ultra yatak modelimiz yatak seçenekleri arasında oldukça talep görüyor. Yatağa bağlı yaşayan hastalar için son derece ideal olan bu seçenek sayesinde hasta hareket kısıtlamasına bağlı oluşan tutulma ve pek çok sorundan kurtuluyor. Bu model hastayı hem sağa hem de sola doğru çevirdiği için kan dolaşımını sağladığı gibi kişinin vücuda zarar verecek basıyı da engelliyor. Hücre özellikli süngerden oluşması da ekstra bir avantaj sağlıyor. Yüksekliği de basınç dengeleme açısından son derece önem taşımaktadır. Yatalak hasta bakımında tercihen en çok rağbet gören bir diğer ürün çeşidimizdir. Bu detaylar göze alındığında hasta yatağı fiyatları açısından da son derece uygun bir ürün çeşidimiz arasında bulunmaktadır.

Pozisyon veren havalı yatak
Pozisyon veren havalı yatak

Terleme Karşıtı Hasta Yatağı

Hepimizin bildiği üzere hasta bakımında terleme sorunu ciddi bir konudur. Özellikle temizliğine dikkat edilmesi gereken pek çok hasta da zaman zaman bunun önüne geçmek çok zordur. Her ne yapılırsa yapılsın hastanın terlemesini durdurmak zorlaşır. İşte tam bu noktada ise terleme karşıtı malzemeden oluşan yatak çeşitlerimiz devreye giriyor. Havalandırma özelliği sayesinde hastanın vücudunda meydana gelebilecek bakteri oluşumunu en azami dereceye düşüyor. Bu detayı sayesinde oluşabilecek kötü kokunun da önüne geçiliyor. Bir önemli özelliği ise sıvı geçirmeyen sünger dokusu ile kaplı olması. Bu detay da göz önünde bulundurulduğunda kir tutma ve enfeksiyon oluşma riski de ortadan kalkıyor.

Ahşap Kaplamalı Motorlu Yatak

Her hastalık kendi açısından değerlendirildiğinde belirli zorlukları da beraberinde getiriyor. Özellikle hareketli hastalarda bu durum sık sık sorun oluşturuyor. Hastalık sürecini istirahat ederek tamamlamak zorunda olan kişilerde yataktan düşme olayları sıkça yaşanıyor. Bu durum hastanın genel sağlığı için oldukça önem taşıyor. Aynı zamanda hasta bakıcı olan kişi için de son derece stresli bir sürecin başlangıcı oluyor.  Bu sorunu ortadan kaldırmak ve hastalık dilimini daha konforlu yaşamanız için size ahşap kaplamalı motorlu yataklarımızı öneriyoruz. Bu ürün kenarlarındaki kollukları, ayak kısmındaki plakası ve başlık detayı ile son derece konforlu bir yatış özelliği sağlıyor.

İkinci El Karyola Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Yatak alım satım sürecinde ikinci el ürün piyasası pek çok işi için vazgeçilmez bir kolaylık sağlıyor. Ancak bu bağlamda doğru ürünü ve doğru kurumu seçtiğiniz zaman daha olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Özellikle ürün seçimi yapacağınız yerin kalitesi ve güvenilir olması birinci koşulunuz olmalı. Sizlere sunduğu ürünler için garanti vermesi diğer bir önemli detaydır.

Firma özellikle yatağın kullanım durumu, özellikleri varsa tadilatı gibi detaylar konusunda sizi bilgilendirmelidir. Sizlerde hasta yatağı seçiminde özellikle bu detayları mutlaka tercih ettiğiniz firmadan istemelisiniz. Özellikle yatakların hijyeni konusunda detaylı sertifika istemelisiniz. Bu konu hem hasta bakıcının hem de hasta olan kişinin sağlığı için ciddi önem taşıyor. Kurum olarak hem hasta bakıcıları hem de hastalarımızı ekstra düşündüğümüz için bu ve benzeri pek çok konuda sizi geniş kapsamlı bilgilendiren bir anlayış ile hizmet veriyoruz.

İkinci el hasta yatakları
İkinci el hasta yatakları

İkinci El Hasta Yatağı Fiyatları

İkinci el yatak tercihinde fiyatlar model ve yatak kapasitesine göre değişkenlik gösteriyor. Tercih edilecek ürün bazında fiyatlandırma yapmak mümkün olabiliyor. Yatağın modeli, kullanım süresi ve garanti belgesine göre fiyat aralıklarında değişim gözlenebiliyor. Bunun yanı sıra yatak için tercih edilen aparatlar içinde bir maliyet söz konusu olabilir

Bu tür aparatlar; yatak havuzu, yatak başlığı, yatak süngeri, yatak kolluğu ve yatak masası gibi detaylardan oluşuyor. Bu aparatlar bazı yataklar ile birlikte verilirken bazı modellerde ise ayrı ayrı olarak satışa sunuluyor. Bu tamamen firmanın sunum politikası ile doğru orantılı olabiliyor. Zaman zaman firmalar yapmış oldukları kampanyalar ile uygun bir fiyatlandırma ile bu tarz parçaları müşterilerin hizmetine sunabiliyor. Özellikle yatak alırken bu tür ek malzeme ihtiyacını olduğunda firmaların kampanya sürelerini takip etmek faydalı olabilecek bir detaydır. Yatak ve yatak aparatlarının fiyatları model ve çeşitlere göre değişkenlik göstermesi sebebi ile buna göre yatak seçmekte fiyat konusunda size fikir verebilecek bir unsurdur. Eğer sizlerde hem kendiniz için hem de hastalarınız için daha konforlu bir tedavi süreci yaşamak istiyorsanız mutlaka firmamız ürünlerine ve hasta yatağı kiralama hizmetlerine bir göz atmalısınız.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir