Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

İyi Bir Havalı Hasta Yatağı Nasıl Olmalıdır?

ortopedik yatak cesitleri

Havalı yataklar hastaların hem iyileşme sürecini hızlandıran hem de iyileşme durumu olmayan hastalarda daha önemli sağlık sorunlarının çıkmasını engelleyen son derece önemli bir üründür. Havalı yatak tavsiyesi almak bu yüzden de birçok kişinin oldukça işine yaramaktadır. Kendiniz ve sevdikleriniz için en iyi hasta yatağını istiyorsanız sizlerde öncesinde bu tavsiyelere kulak vermelisiniz. Merak edenler ve bilgi almak isteyenler için bizler de bu konularda sizlere gerekli bilgileri aktarmak istiyoruz.

Havalı Yatağın Özellikleri

Havalı yataklar hasta yatakları arasında en fazla tercih edilen modeller olmaktadır. Bu yatakların bu kadar tercih edilmesinde sahip oldukları özelliklerin büyük önemi vardır. Havalı yatak tavsiyesi almak isteyenlerinde en fazla odaklanması gereken bu yatakların özellikleri olmaktadır. Bu önemli özelliklerin neler olduğu konusunda bilgi verecek olursak. Şöyle ki bunlar aynı zamanda İyi Bir Havalı Hasta Yatağı Nasıl Olmalıdır? Sorusunun da cevabını kapsamaktadır;

 • Havalı yataklar 19 adet boru biçimindeki parçadan oluşur. Bu parçalar istenildiği takdirde birbirlerinden ayrılabilir.
 • Bu yataklar aynı zamanda pozisyon verebildiğinden ötürü hastaların hareket edebilmesini sağlar.
 • Havalı yataklarda borulara elektrik ile ısı verildiğinde ötürü hastanın dolaşım sistemine fayda sağlar. Hasta sürekli hareketsiz kalsa da sağlığı olumsuz etkilenmez.
 • Borular ayrılabildiğinden ötürü herhangi birinde arızalanma olduğunda kolaylıkla değiştirilebilir.
 • Yataklardaki ısı ve pozisyon özellikleri otomatik olarak geçekleşir. Kişinin ihtiyacına göre özel olarak geliştirilmiştir.
Havalı hasta yatakları

Havalı Yatak Size Ne Fayda Sağlar?

Havalı yatak daha doğrusu hastalar için geliştirilmiş havalı yatak sizlere son derece önemli faydalar sağlar. Hasta veya hasta yakını olmanız fark etmeksizin bu yatağı temin ettiğinizde son derece avantajlı olacağınızı söyleyebiliriz. Bu yüzden de sizlere rahatlıkla havalı yatak tavsiyesi verebilmekteyiz. Öncelikle sürekli yatmak insanların vücutlarında bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Bu sorunların yaşanmaması içinde kişilerin özel olarak geliştirilmiş bir yatağa ihtiyacı vardır. Havalı yataklarda tam olarak bu amaçla geliştirilmiş özel sistemlerdir. Elektrik ile yatağın bölümlerine ısı verilir ve bu da sürekli yatan kişilerin vücutlarında sorun yaşanmasını engeller. Kısacası bu kişiler sanki hareketsiz değilmiş gibi bir yanılgı oluşturularak fayda elde edilir.

Uzun süre yatakta tedavi görecek hastalarınız için mutlaka bir boru tipi havalı yatak sistemi satın almanızı tavsiye ediyoruz.

Havalı Yatak Çeşitleri

 • Baklava tipi: Havalı yataklar arasında en uygun fiyatlı model olarak bilinir. Genellikle hastanede kısa dönem yatan hastalara verilmektedir.
 • Boru tipi: Ventilasyon sistemi ile hastayı bası yaralarından tam bir koruma sağlar. A+B, A+B+C gibi farklı modelleri bulunmaktadır.
 • 30 derece pozisyon veren: Hastayı belirli zamanlarda sağa ve sola 30 derecelik bir açı ile döndürebilme kabiliyetine sahip, aynı zamanda ventilasyon sistemi ile yara engelleyici özelliği olan gelişmiş bir havalı yataktır.
 • 45 derece pozisyon veren: Hastanın yatak içerisinde 45 derecelik bir açıyla sağ ve sol tarafına çevrilebilmesini sağlayan bir pozisyonlu yataktır. Aynı zamanda ventilasyonlu sisteme sahip olup olası bası yaralarını çok iyi bir şekilde önleme özelliği taşımaktadır.
Havalı yatak çeşitleri
Havalı yatak çeşitleri

Kullanıcılardan Havalı Yatak Tavsiyesi

Daha önce hasta yatağı temin eden ve kullanan kullanıcıların bu konudaki tavsiyesi kesinlikle havalı yataktır. Çünkü havalı yataklar hasta yatakları arasında sağladığı avantajlar ile en öne çıkan üründür. Bir kere hasta olan kişinin vücut sağlığı için bu ürüne ihtiyaç vardır. Hasta yakınları için ise bu ürünün en önemli avantajı çok daha kolay bir şekilde temizlenmesidir. Bunların yanında ayrıca hastalar sürekli hareketsiz kaldıklarında vücutlarında yaralar ve ezilmeler olacağından ötürü de hasta yakınları sorun yaşayacaktır. Tüm bunlar için uğraşamamak adına yapılması gereken havalı yatak tavsiyesi veren kişilere kulak vermektir.

Havalı Yatak Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Havalı yataklardan maksimum faydanın alınması için bu yatakları temin ederken dikkat edilmesi gerekir. Genel olarak dikkat edilmesi gereken konular nelerdir bahsetmek istiyoruz. Şöyle ki;

 • Öncelikle iyi ve güvenilir bir firmadan yardım alınması gerekir. Özellikle sonradan sorun yaşamamak için kişilerin kurumsal firmaları seçmesi gerekir.
 • Yatağın kişilerin hastalık durumuna göre uygun olması gerekir.
 • Yatağın yeterince dayanıklı ve sağlam olması gerekir.
 • Yatağın mutlaka kaliteli olması ve kolay temizlenebilir olması gerekir.

Havalı hasta yatağı tavsiyesi isteyenler için öncelikle bizlerin söyleyebilecekleri bu şekildedir. Havalı yataklar kendi başlarına zaten son derece etkili ürünlerdir. Önemli olan burada ürünü nerden nasıl temin ettiğiniz konusudur. Eğer ürünü alırken dikkatli olur ve iyi bir firmadan kaliteli bir yatak temin edebilirseniz sonrasında sorun yaşamazsınız.

İyi Bir Havalı Hasta Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön