Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Kaç Tip Hasta Yatağı Vardır?

kontrol karti olan hasta yataklari

Yataklar, koğuşlarda, yoğun bakım ünitelerinde, bölümler ve acil servislerde kullanılıyor. Bazen evlerde gördüğümüz hasta bakımını kolaylaştırmak ve hasta için konforu artırmak için yapılan yataklara hasta yatağı denir. Ayakta duramayacak durumda olan hastaların vazgeçilmezi olan bu yataklar, hasta konforunu artırmakta ve bakımı kolaylaştırmaktadır. Son zamanlarda hastane yatakları geliştirilmiş ve hasta yatağı olarak üretilmeye başlanmıştır. Bu fonksiyonel yataklar sayesinde ve hastanın özelliklerine göre yatağın fonksiyonu arttırıldığı için hastanın düşme riski de ortadan kalkmakta ve hastanın pozisyon değiştirmesi kolaylaşmaktadır.

Borulu Havalı Hasta Yatağı Özellikleri

Hastanın tedavi sürecini sağlıklı bir şekilde geçirebilmesi için hastane yatağına ihtiyaç vardır. Dolayısıyla hastane yatağı fonksiyonel özelliklere sahiptir. Yatağın yüksekliği hastanın durumuna uygun 25 cm’dir. Yataklarımız ortopedik ve antibakteriyeldir. Hastalar hemen yataktan rahatlayabilirler. Ayrıca hastanın vücut şekline uygun olan yatak fıtık ve bel ağrısı gibi fizyolojik hastalıkların oluşmasını engelleyecektir. Hasta yatağı ihtiyaca göre istenilen her alanda kullanılabilir. Huzurevleri, huzurevleri, hastaneler ve huzurevleri yatakların kullanıldığı alanlardır. Maksimum hasta konforu için tasarlanmıştır.

Boru Tipi Havalı Yatak Çeşitleri

Hasta İçin İsteğe Bağlı Şişme Yatak

Havalı yatakların tercih edilmesinin temel nedeni hastaya sağladıkları faydalardır. Özellikle yaşlı hastalar ve uzun süre yatalak kalacak olanlar için önerilen bu tür yatakların işlevleri oldukça fazladır. Hastane yataklarının en önemli özelliği hastanın cilt sağlığına olan etkisidir. Bu yataklar, içinden geçen hava kanalları sayesinde cildi yatıştırır ve topak oluşumunu engeller. Ortopedi ve sık pozisyon değişiklikleri de kemik sağlığı için önemlidir. Yaşlı hastalarda cilt yaraları önemli sağlık sorunlarından biridir. Uzun süreli yatalak hastalarda oluşan cilt yaraları, yaşlılarda iyileşmesi uzun zaman alan durumlardır. Uzun süreli tedavilerden sonra iyileşebilen bu yaraların oluşmasını önlemek için havalı yatak tercih edilir.

Fonksiyonel Hasta Yatağı

Hastane yataklarından beklenen en önemli özellik fonksiyonel ve konforlu olmalarıdır. Bir kişinin fiziksel özelliklerinin yanı sıra rahatsızlığına göre yatak seçimi de oldukça önemlidir. Elle çalıştırılan yatağın yanı sıra kendi kendine hareket eden motorlu yatak da en popüler olanıdır. Hasta kişinin yemek yiyememesi ve okuyamaması son derece önemlidir. Yatak kontrolleri, yatağı farklı pozisyonlara getirerek yatağın belirli kısımlarını hareket ettirir. Bu sayede yatağın farklı açılara sahip olması kişinin temel ihtiyaçlarını yardım almadan karşılamasını sağlar. Elektriğin sıklıkla kesildiği yerlerde pille çalışan hastane yataklarının kullanılması tavsiye edilir. Hastaların yardım almadan kendi ihtiyaçlarını görmeleri de ruhları için önemlidir.

Fonksiyonel Hasta Yatakları

Her Yaş İçin Hastane Yatakları

Hasta yataklarında kişiye özel modeller son derece önemlidir. Hastanede yatan hastanın yaşı yatak seçiminde önemli bir faktördür. Obez hastalar dayanıklı hastane yataklarını tercih etmelidir. Çocuk ve bebek yatakları da çeşitli boyut ve özelliklere sahiptir. Yaşlı hastalarda şişme yatak, ameliyat sonrası hastalarda serumluk veya lazımlıklı yatak tercih edilmelidir. İyileşme sürecine aktif olarak katkı sağlayacak yatak olan hastanın ihtiyacına göre hastane yatağı belirlenir. Kaliteli olduğu kadar kullanışlı olması da son derece önemlidir. Hasta yatakları farklı dizayn edilmiştir.

Hastane yatağının kalitesinin yanı sıra yatağın lüks olması da hasta ruhunu getiren bir etkendir. Hasta yatağı modelleri satın alırken hastane yataklarına yakın olan modelleri almalısınız. Hasta yatağının üzerinde yer alan şık modeller ise hastaların daha çok mutlu olmasını sağlayan unsurlardır. Hastanın tüm gün yatakta kullandığı eşyalar kadar yatak tasarımı da önemlidir. Son zamanlarda ahşap hasta yatakları büyük talep görmektedir. Bunun en önemli nedeni ahşabın getirdiği sıcaklık hissidir. Sıcak bir şekilde tasarlanmış hastane yatağı, gönül rahatlığı sağlayan bir unsurdur. Hasta yataklarında ortopedik süngerler ve orijinal başlıklar yatak seçiminde önemli etkenlerdir. Ruh sağlığı ve hastalığın ilerlemesi arasında yakın bir ilişki vardır. Morali yüksek olan hastaların zorlu hastalık süreçlerini daha kolay atlattıkları gözlemlenmektedir.

Motorlu Hastane Yataklarının Avantajları

Motorlu hastane yatağının motor sayısına göre 3 farklı modeli bulunmaktadır. İki motor, üç motor ve dört motor olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. 2 motorlu hastane yatağı modeli 150 kg’a kadar olan hastaları taşıyabilir. Yatağın hareket ettiği özel kaldırma sistemine sahip olup, yaklaşık 300 kg yük taşıma kapasitesine sahiptir. Dört motorlu yataklı model ise tam oturabilme özelliğine sahip. Bu özelliğe sahip yataklara trendelenburg denir. İtici gücü sayesinde hasta yatar pozisyondan kolayca oturur pozisyona getirilebilir. Yatak fiyatları yatağın özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Çift motorlu hasta yatakları

Hasta Yatağı Fiyatı

Hastane yatakları farklı tiplerde olduğu ve farklı özelliklere sahip olduğu için fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Manuel bir hastane yatağının ve dört motorlu bir hastane yatağının olmaması birbirinden çok uzaktır.

Öte yandan 4 motorlu yatak ve havalı hasta yatağı kiralama fiyatları çoğu zaman birbirinden çok farklıdır. Bu nedenle makul bir aralık vermek mümkün değildir. Hastane yatağına ihtiyacı olan kişiler, fiyat bulmak için arama motoruna giderek istenilen özelliklere sahip modeli eksiksiz olarak bulabilirler. İnternette bu malzemeleri satan çok fazla kişi olduğu için istenilen kaliteli ürünün fiyatını almak çok kolaydır. Üstelik birden fazla fiyatı karşılaştırmak ve en makul olanı seçmek ve bunu tek bir tıklamayla yapmak o zamanın lükslerinden biriydi. Ev taşımadan uygun fiyatlı hastane yatağı siparişi verebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan kapınıza kadar teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Kaç Tip Hasta Yatağı Vardır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön