Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Kaliteli Hasta Yatağı Nasıl Belirlenir?

havali hasta yatagi cesitleri 4

İnsanlar birçok nedenden dolayı yatalak olabilir. Hasta yatakları rahat, güvenli ve kullanıcının teşhisine uygun olmalıdır. Hasta yatağı genellikle uzaktan kumanda ile çalışan elektrikli çerçevelere sahiptir. Birçok hastalık için özel yatak bulmak mümkündür. Yatak seçimi titizlikle yapılması gereken bir işlemdir. Yanlış yatak seçimi kişinin iyileşmeden bozulmaya gitmesine neden olabilir. İstediğiniz donanıma bağlı olarak hasta yatağı satın alabilir veya isterseniz hasta yatağı kiralayabilirsiniz.

Hasta Yataklarında Kalite Ne ile Belirlenir?

Hasta yatağı modelleri birçok çeşide sahiptir. Kolayca erişilebilir durumdadır. Her bütçeye ve her hastalığa özel tasarlanmış yataklar bulunur. Bu durumda fiyatlar yatak takımlarına göre değişir. Yatak her zaman kaliteli ve hastaya uygun olmalıdır. Bir hastane yatağı satın aldığınızda kalitesini, özelliklerinden ve malzemesinden anlayabilirsiniz. Uygun fiyata kaliteli bir masif yatak her zaman bulunmayabilir. İyi bir araştırma, hasta için doğru yatağı bulmanıza yardımcı olur.

Evlerde Hasta Yatağı Kullanımı Uygun Mudur?

Hastanın yatağına göre değişmekle birlikte evde ve hastane gibi tesislerde rahatlıkla kullanılabilir. Evde hastane yatağı kullanmanın birçok nedeni vardır. Hasta ayağa kalkamadığında ve yatalak olduğunda hasta yatakları konfor sağlar. Yatak, hastanın en çok vakit geçirdiği yer olduğu için hasta yatakları çok önemlidir.

Yatalak hastaların evde beşiği olmalıdır. Lavabo ihtiyacı, yatak üzerinde bulunan bir kaydırıcı ile düzenlenebilir. Aynı zamanda evde bir hasta yatağının, özellikle de uzaktan kumanda fonksiyonları iyi olan bir hasta yatağının bulunması, hemşireler için büyük kolaylık yaratır. Besleme veya pansuman sırasında hastanın yatağı kontrolör ile hareket ettirilir ve uygun olan prosedür uygulanır.

Evde kullanılabilir hasta yatakları

Hasta Yatağı Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Hasta yatağı fiyatları birçok faktörden etkilenir. Bu unsurlardan biri de hasta yatağının özellikleridir. Hastane yatağı fiyatları özelliklerine göre artar veya azalır. Örneğin tek tuşla uzaktan kumanda ile yükseltilip alçaltılabilen hasta yatağı ile elle hareket ettirilebilen hasta yatağı fiyatları farklıdır. Özelliklerine göre hasta yatağı kiralama fiyatları yükselir veya düşer.

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Hasta yatağı satın alırken hastanın özel ihtiyaçlarına uygun bir yatak almaya özen göstermelisiniz. Kişi tüm zamanını o yatakta geçireceği için satın alınacak yatağın rahat ve konforlu olması gerekir. Kişinin felç gibi bir hastalığı varsa ve kendi başına hareket edemiyorsa, yatak alırken yatağın üzerine güvenlik çubukları koymaya dikkat edin. Yatağı alırken hastaya bakacak kişi göz önüne alındığında, hastanın uzaktan kumanda yardımı ile rahatça hareket edebileceği otomatik yatak tercih edilir. Yatak alımı, hasta yatağı tekerleklerindeki frenlere dikkat edilerek yapılmalıdır. Hastanın yatağı dikiş içermemelidir. Dikişli hastane yatakları kişide yaralara ve mikroplara neden olur. Kişinin rahatı için alınacak hasta yatağı iyice araştırılmalı ve test edilmelidir.

Hasta Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Özellikler hasta yatağının tipine göre değişir. Genel olarak hasta yatağında bulunması gereken özellikler şu şekildedir; Yatak, hastanın konforu için rahat olmalıdır. Bakım verenlerin kendilerini rahat hissetmeleri için hasta yatağında uzaktan kumanda sistemi bulunmalıdır. Hasta yataklarında güvenlik için bariyer veya demir bulunmalıdır. Tekerleklerde fren sistemi olmalıdır. Komut sayesinde saniyeler içinde yatak istenilen konuma getirilmelidir. Sağlam malzemeden yapılmış olmalıdır. Hastalar düşme gibi risklerden korunmalıdır. Rahatlık için yumuşak olmalıdır. Vücudunuza zarar vermemelidir. Yatak geniş olmalı ve hasta yatağında rahat olmalıdır.

Hasta Yataklarının İyileştirme Özelliği Var Mıdır Varsa Nasıldır?

Hastane yataklarının hastalık üzerinde doğrudan iyileştirici bir etkisi yoktur. Ancak birçok hasta psikolojik olarak rahatlar. Bazı rahatsızlıklar için özel olarak üretilmiş bir yatağın kişiye rahatlık sağladığı ve aynı zamanda hasarlı bölge ile temas halinde olan bir yatağın özel imalatı ile dış etkenlerden korunduğu gözlemlenmiştir. Hasta yatakları normal yataklardan daha temizdir. Bu temiz durum, hastanın enfekte olma olasılığını en aza indirir. Aynı zamanda hasta kontrollü olarak istenilen pozisyona getirildiğinde yaralanmayacak ve iyileşme sürecine katkı sağlayacaktır.

Hasta Yataklarının Tasarımı Nasıldır?

Hasta yataklarının ölçü ve tipi yoktur. Hastalığa özel de yapılabilen hasta yatakları, insanların kullanması için oldukça elverişlidir. Örneğin bir hasta yatağı fizik tedaviye ihtiyacı olan bir hasta için özel olarak tasarlanabilir. Bu hasta yatağında mobil sistem üretilirse, hasta fizik tedavi merkezine gitmeye gerek kalmadan evde tedavisini sürekli olarak gerçekleştirebilir.

Hastanın uzun süre aynı pozisyonda kalması nedeniyle hastanın vücudunda yaralar oluşur. Bu yaralanmayı önlemek için yatakta hastanın kendini rahat hissetmesi için bir kontrol sistemi bulunmalı ve yatakta dikiş gibi cilde zarar verebilecek özellikler bulunmamalıdır. Hastane yatakları her zaman hijyenik olmalıdır. Temizlik için yatağın özel bir antibakteriyel malzeme ile kaplanması gerekir. Kişiye özel tasarlanmalıdır. Aksi takdirde hastanın yatağı yarardan çok zarar verir.

Farklı tasarımlarda hasta yatakları

Hasta Yatağı Kullanmanın Avantajları Var Mıdır?

Hasta yatakları huzurevi, hastane gibi tesislerde ve evde kullanılabilir. Hasta yataklarının kullanım amacı kişiye rahatlık sağlamak ve bakım verenin onları daha rahat hareket ettirebilmesini sağlamaktır. Hem hastanede hem de evde kullanılabilmesi ekonomik bir avantaj sunar. Ekipmanlar sayesinde hastalar, hasta yatağında kendilerini rahat hissederler. Sadece ayak felci olanlar uzaktan kumanda yardımıyla ayağa kalkabildiklerinde mutlu olurlar.

Yapısı sayesinde evin içinde kolaylıkla hareket ettirilebilir. Temizlemesi çok kolaydır. Hastaya asla zarar vermez. İyileşme sürecinde hastaya küçük de olsa bir katkı sağlar. Özel tasarımları ve birçok çeşidi ile istenilen yatak çok kolay bir şekilde bulunabilir.

Kaliteli Hasta Yatağı Nasıl Belirlenir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön