skip to Main Content
Emek Hasta Yatakları

Karantina Yataklarının Özellikleri Nasıl Olmalı?

Karantina hasta yatağıhijyen kurallarına uygun şekilde temizliği yapılmalı ve son derece bakımlı olmak zorundadır. Son dönemlerde yaşanan salgın vakaları neticesinde temizlik ve dikkat en önemli korunma koşulları arasında yer alacaktır. Hasta yatağı alırken, kişinin ihtiyaçlarına cevap vermesi son derece önem taşıyacaktır. İleri yaş hastaları, felçli hastalar ile yeni ameliyattan çıkmış olan hastaların kullanacağı yataklar farklı özelliklere sahip olacaktır.

Pandemi koşullarında hastaları rahat ettirecek yatakların tercih edilmesi önem kazanır. Hastaların sırt ve bel ağrılarına karşı ortopedik süngerlerin kullanıldığı yataklar, hastayı rahat ettirme özelliğine sahiptir. Bazı hastaların ağır seyreden hastalık süreçlerinde serum ve solunum cihazı gibi aparatların takılması gerekebilir. Hasta yataklarının buna uygun olması son derece önem taşıyacaktır. Firmamız hasta yataklarında kaliteli ve fonksiyonel yatakları ile tercih edilecek işletmelerdendir.

İleri Yaş Hastaları İçin Önerilen Yataklar

Havalı hasta yatağı, ileri yaş grubuna ait hastalar için önerilen yatak tasarımları içerisindedir. Havalı hasta yataklarının tercih edilme nedenlerinin başında, cilt ve omurga sağlığına sunduğu katkılar olacaktır. Hasta yataklarının cilde hava aldırma özellikleri, yaşlı hastalar için son derece önem taşır.

Yaşlılarda oluşacak cilt yaralarının iyileşmesi zaman alacaktır. Bu nedenle, yara açılmasını önleyecek sürekli hareket sunacak havalı yataklar, yaşlılar için sağlık sunacaktır. Firmamız, farklı modellerde sağlam havalı hasta yataklarının satış ve kiralama hizmetini sunan işletmelerdendir.

Hastalara Moral Katan Tasarımlar

Hasta karyolası alırken, hastaya moral sunan şık tasarımların tercih edilmesi önerilir. Hastalık zor ve sıkıntılı süreçlerin başında gelir. Bu süreçte kişinin kullanacağı eşyaların ona moral sunacak tasarımlar olması oldukça önem taşıyacaktır. Hasta karyolası tasarımlarında kişiyi mutlu edecek modeller, hastalığın daha kolay atlatılmasına vesile olacaktır.

Firmamız hasta karyolaları zengin model içerikleri ile önerilen yataklar arasındadır. Tekerleklerin tam tur dönebilmesi hastaya refakat edenlerin de rahat kullanımını sağlayacaktır. ABS fren sistemi olan hasta yataklarımız, yatan hasta için emniyet sağlayan unsurların başında gelir. Paslanmaz malzemeden üretilmiş karyolalar da uzun süre kullanım avantajı sağlayacaktır.

Hasta yatağı tasarımları
Hasta yatağı tasarımları

Uygun Bütçeli Hasta Yatakları

Hasta yatağı kiralama, her bütçeye uygun olması nedeniyle tercih edilir. Özellikle, kısa süreli yatacak hastalar için önerilmekle birlikte bir başka tercih sebebi de satın alınacak yataklardan daha ucuz olmasıdır. Hasta yataklarının yenilerinden ayırt edilemeyeceği ve her türlü bakımının yapıldığı kiralık hasta yatağı modellerini firmamızdan temin etmek mümkündür.

Hasta yatağı fiyatları açısından her kesimin rahatlıkla temin edilebileceği bu yatakların, kurumsal ve güvenilir firmalardan alınması son derece önem taşır. Detaylı şekilde temizliği yapıldıktan sonra hasta yatakları kiralanacaktır. Firmamız, titiz yaklaşımlara sahip olan güvenilir ve kurumsal işletmelerin başında gelir. Yatakların kurulumu ve satış sonrasında her türlü teknik desteği de işletmemiz tarafından sunulacaktır.  Ayrıca, farklı bölgelere satış ve pazarlama hizmetimiz bulunur.

Karantina Yatakları Nasıl Seçilir

Karantina sürecinde hasta yatağı tercih ederken, yatağın kullanılmaya başlandığı zamandan itibaren hijyenine oldukça dikkat edilmelidir. Virüs ile mücadele edilen döneminde karantina yatak almayı düşünen bireyler, yatağın taşıdığı özelliklere bakarak almaları gerekir.

Yatağın, hasta kişinin rahat bir şekilde yatmasına imkân tanıması önemlidir. Bunun yanında temizliğinin ise kolay yapılabilir olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle hastanelerde en temel ihtiyaçlardan biri olan hasta yatakları, tedavisine evde devam edilen pek çok hastanın bakımı için de önemli bir gerekliliktir.

Hasta Yatakları Hasta Olan Bireylerin Konforunu Sağlar

Hasta yatakları hastaların konforunu sağlayarak ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanır. Böylelikle hastalar için sağlıklı bir kullanım sunar. Bunun yanında sadece hastalar için değil, onlara bakmakta olan hasta yakınlarının da bakım sürecini daha kolay bir hale getirmeye yardımcı olur.

Yatağa bağımlı, felçli ya da geçici bir süre de olsa yatağı kullanma mecburiyeti bulunan hastalar ve yakınları için hasta karyolası oldukça önemli ve gerekli araçlardır. Uzun ömürlü bir kullanımın sağlanabilmesi için yatağın kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması gerekir. Sağlam malzemelerden üretilmiş olan yataklar, herhangi bir aksiliğin yaşanmasını engellemiş olur.

Hasta yatakları
Hasta yatakları

Tedavisi Evde Devam Eden Hastalar İçin Kiralama Hizmeti

Hastanın hastanede tedavisi tamamlandıktan sonra hasta istirahat için evine gönderilmesi durumu yaşanabilir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında, hasta yakınları, hastayı evde rahat ettirmek için gerekli koşulları oluşturmak için çok özen gösterecektir. Bakımına evde devam edilmesi uygun görülen hastalar için yapılması gereken ilk şey hastalara uygun yataklar sağlanmasıdır.

Yatak temin edildikten sonra evin içerisinde bulunan uygun bir yere monte edilir ve hastanın bakımının özenle yapılması sağlanır. Belirli dönemlerde ani kazalar veya geçici hastanede kalmayı gerektiren hastalıklar olabilir. Bu durumda hastayı kaldıkları süre boyunca rahat ettirmek için hasta yatağı kiralama hizmetleri sunulur. Hasta iyileştikten sonraki süreçte yatak iade edilir.

Hastanın Gereksinimlerine Sahip Yataklar

Hava yatağı motor ile çalışma sistemine sahip olan yatak sistemidir. Bu nedenle motoru sayesinde havalı hasta yatağı hastanın kilosuna uygun bir şekilde basıncın ayarlanabilmesini sağlar. Yatak yaralarına göre basınç ayarlanabilir.

Yatak kullanılması gerektiğinde hastanın durumuna uygun olan yatağın seçilmesine ve teknik özelliklerine göre döşenmesi önemli bir detaydır. Yatağın kullanım sürecinde bu detaylara dikkat edilmesi hasta ve yakınlarının sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Özelliklerine Göre Hasta Yatağı Fiyatları

Yatağın satın alındığı yer ile iletişime geçildikten sonra tüm konularda yardımcı olabilecek birim beraberinde gerekli destek sağlanacaktır. Hastalar ve yakınları için uygun bir yatak kullanılması için hasta yatağı fiyatları kişiler tarafından merak edilen bir konudur.

Hasta yataklarının fiyatı yatakların özelliklerine göre belirlenir ve değişiklik gösterebilir. Teknik sorunları çözmek için zaman kaybetmeden, sağlıklı kullanıma uygun bir yatak seçmeye, yatağı temizlemeye ve destek almaya özen gösterilmelidir.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir