Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Kimler Hasta Yatağına İhtiyaç Duyar?

hasta yatagi yedek parca temini

Hasta yatağı; hareket kabiliyeti kısıtlanan, ağır ameliyat geçiren, felçli hastaların ve diğer hastalıkların tedavi sürecinde kullanılan, farklı özelliklerde ve tasarımlara sahip, tedavide iyileşme sürecini hızlandıran medikal ürünlerdir. Hasta yataklarının normal yataklardan kıyaslanamayacak kadar farklı özellikleri ve avantajları bulunur. Uzun süre hasta yatağında tedavileri devam eden hastalarda, tedavi süresine bağlı olarak zamanla vücut bölgelerinde oluşacak terleme sebebiyle vücutlarında tahriş, kızarıklık, alerjenik durumlar ortaya çıkar.

Hatta yatağın hastaya uygun olmamasından kaynaklı olarak iyileşme süreci gecikir. Hastaya uygun olmayan yatakların kullanılmasına bağlı olarak hastanın vücudunda ilave rahatsızlıklar, ağrılar oluşur. Tüm bu sorunları ortadan kaldıran, hastanın hastalık durumuna göre tasarlanan hasta yataklarının kullanılmasıyla birlikte hastanın tedavi süreci, konforlu sağlıklı bir şekilde devam edilmesi sağlanarak iyileşme süreci hızlanır ve hasta her açıdan rahat edecektir.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta yatağı çeşitleri, kullanım amacına bağlı olarak farklı model ve tasarımlarda üretilmiştir. Hareket kabiliyeti kısıtlanan, fiziksel olarak yatağa bağımlı olarak hayatını devam ettirmek durumunda olan hastalar, felçli hastalar gibi hastalığın durumuna göre hasta yatağı çeşitleri üretilerek hastaların tedavi süreçlerinin konforlu bir şekilde geçirilmesi sağlanır. Hasta yatağı çeşitleri ise şunlardır:

 • Lazımlıklı hasta yatakları
 • Havalı hasta yatakları
 • Ev tipi hasta yatakları

Bu hasta yatakları son derece kullanışlıdır.

Hasta yatağı çeşitleri

Lazımlıklı Hasta Yatakları

Hastaların bir kısmı doğuştan ya da daha sonra geçirdikleri trafik kazası veya hastalık sebebiyle uzun süre yatakta tedavi edilmek durumunda kalabilmektedir. Bunun için uzun süre yatağa bağımlı olarak hayatlarını devam eden hastaların, tuvalet ihtiyaçlarını giderebilmeleri için bez kullanılması zamanla pişik sorunları, kızarıklık, tahriş ve bakteri üretimine sebebiyet vereceğinden hastalar için istenilmez bir durumdur.

Onun yerine tuvalet ihtiyacını en iyi şekilde giderilmesi, anti-bakteriyel özellikteki malzemeler kullanılarak dizayn edilen lazımlıklı hasta yatakları kullanılması gerekir. Lazımlıklı hasta yatakların tasarımında, yatağın orta bölgesinde tuvalet ihtiyacını giderilebilmesi için bir boşluk bulunmakta ve pisliğin toplanması için tek kullanımlık aparat malzemeler bulunmakta ve lazımlıklı hasta yataklarında tuvalet ihtiyacının giderildiği bölgede herhangi bir sıvı sızması olmaz.

Hastalar için gayet ideal şartlarda tasarlanmış olan bu yataklarda kullanılan elektrik enerjisi ile çalışan çift motorlar yardımıyla, hastanın yatak içerisinde hareket pozisyonunun ayarlanması sağlanmaktadır. Böylece hastanın yatak ile temas eden vücut bölgeleri bu mekanizma yardımıyla terleme olayı, tahriş ve kızarıklık gibi sorunların oluşması engellenir.

Havalı Hasta Yatakları

Havalı hasta yatakları; yatağa bağımlı olarak tedavi gören hastaların uzun süre vücutlarının yatak ile temas etmesi neticesinde oluşan terleme ve bununla birlikte kızarıklık, tahriş, bası yaraları oluşumunu engellemek amacıyla özel tasarım yataklardır. Normal yataklarda yatak ile temas edilen vücut bölgesinde nem ve rutubetten ve terleme olayı sebebiyle vücutta alerjik rahatsızlıklar, yatak yaraları gibi sorunlar oluşmakla birlikte hastaya ilave rahatsızlıkların oluşmasına sebebiyet verir.

Havalı hasta yatakları

Bunun yerine uzun süre yatağa bağımlı olarak tedavisi devam edecek hastalar için mutlaka havalı yatak kullanılmalıdır. Havalı hasta yataklarının tasarımında 2 motorlu, 3 motorlu, 4 motorlu olmak üzere farklı mekanizmaların işlendiği ve yatağın içerisine hava basıncı motorlar vasıtasıyla sağlanarak terleme olayını engellemek amacıyla farklı geometrik şekillerde yatak şekli ile vücut ile temas edilen bölgedeki basınç ayarlanır.

Bu hasta yataklarında kullanılan mekanizmayla hava basıncı yatağın belli bölgelerinde şişirilirken belli bölgelerinde ise düşürülerek hastanın yatak ile temas eden vücut bölgelerinde hava akışı sağlanır. Böylece terleme olayının önüne geçilerek bası yaraları, tahriş, kızarıklık gibi rahatsızlıkların oluşması engellenir. Hastalar ve hasta bakıcıları için büyük kolaylıklar sağlayan müthiş özellikleri ve tasarımlarla üretimi yapılan havalı hasta yatakları kiralanması ve satın alınması konularında firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ev Tipi Hasta Yatakları

Ev ortamında hastaların tedavisi ve bakımının yapılmasına imkan tanıyan ev tipi hasta yatakları, hem hasta için hem de hasta bakıcıları için birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Hastane ortamındaki hijyen ve konforun elde edilmesine imkan tanıyan ev tipi hasta yataklarında, farklı tasarımlar ve fonksiyonellik açısından mekanizmalar bulunmaktadır. Bu yataklarda hastaların hareket edebilmesi için uzaktan kumanda bulunmakta, tekerlekleri ise 360 derece dönme özelliğine sahip olduğundan gayet kullanışlıdır.

Hasta karyolası hasta yataklarında, motorlu ve motorsuz olmak üzere çeşitleri bulunur. Hasta karyolası hasta bakıcıları için birçok pratik kullanım imkânı tanımakla beraber motorlu olanları ile hastanın farklı pozisyonlarda hareket ettirilmesini sağlar. Ayrıca yatağın kenarlarında hastanın düşmesini engellemek amacıyla kilitlemeli mekanizmaya sahip yan korkuluklar bulunur. Ev tipi hasta yataklarının satın alınması veya kiralanması hususunda firmamız ile iletişime geçerek bütçenize uygun fiyatlarda hasta yatağı temin edebilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralama

Havalı hasta yatağı, hasta yatağı karyolası, ev tipi hasta yatağı, motorlu hasta yatakları, lazımlıklı hasta yatakları olmak üzere hastaların iyileşme sürecini hızlandıran, bakımı kolaylaştıran, hastaya hijyenik ve konforlu bir ortam sunan ve birçok ihtiyacının karşılanmasında büyük yararlar sağlayan hasta yataklarını firmamızdan satın alabilirsiniz. Ancak tedavi sürecine bağlı olarak hastalığın durumuna uygun hasta yatağı temininde hasta yatağı kiralama usulü ile de ihtiyacınız olan hasta yataklarını temin edebilirsiniz.

Kiralık Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Fiyatları

Normal hasta yatakları ile kıyaslanamayacak kadar büyük avantajlar sağlayan sağlık ve konforu bir arada sunan mekaniksel olarak ve işlevsellik bakımından elektrik enerjisi ile çalışan motorlar kullanılarak üretilen hasta yatağı fiyatları farklılık arz eder. Hasta yatağı fiyatları belirlenirken yatağın fonksiyonelliği, 2 motorlu, 3 motorlu, 4 motorlu olması, kullanılan kumaş, yatağın çeşidi gibi faktörlere bağlı olarak belirlenir. Hem hasta için hem de bakıcılar için getirdiği avantajlar bakımında hasta yatağının önemi tartışılmaz. Yatağa bağımlı olarak tedavi süreci devam eden hastalar için hasta yatağını kullanılması zorunludur. Bu bakımdan hasta yatağı temininde firmamız ile iletişime geçerek bütçenize uygun ideal fiyatlarda, hastanın hastalık durumuna göre hasta yatağı satın alabilir veya kiralayabilirsiniz.

Hasta Yatağının Avantajları Nelerdir?

Yatağa bağımlı olarak yaşamını devam ettirmek durumunda olan hastaların, tuvalet ihtiyacının giderilmesinde ve yatak içerisinde farklı pozisyonlara dönebilmesine imkân tanıyan lazımlıklı hasta yatakları üretilmiştir. Tüm bu yatakların avantajları şunlardır:

 • Hastanın yatak ile temas eden vücut bölgelerinde terleme, kızarıklık, tahriş, bası yaraları, alerjik rahatsızlıklar gibi sorunların oluşması engellenir.
 • Hastaya konforlu bir tedavi süreci aynı zamanda hijyenik bir alanda tedavisinin yapılmasına imkan tanır.
 • Hastanın iyileşme süresini kısaltır.
 • Hasta bakıcılara ve hastalara kullanım kolaylığı sağlamakla beraber birçok zahmetten kurtulmalarına yardımcı olur.
 • Hasta yatağının kenarlarında bulunan yan korkuluklar yardımıyla, hastanın güvenliği maksimum seviyede sağlanır.
 • Kumandalı hasta yataklarında hasta veya hasta bakıcıları hastanın vücut pozisyonuna göre kumandayı kullanarak dönme açısını ayarlayabilir.
 • Fiziksel hareket kabiliyeti kazandırır ve farklı açılardan dönme imkânı sağlar, hastanın dinlenmesine ve rahat uyku uyumasına yardımcı olur.

Yukarıda bahsedilen avantajlar ve daha birçok avantaj sağlayan hasta yatağı temini için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamız hastalara ve hasta bakıcılara yönelik hasta yatağı temininde gerekli kolaylıkları sağlamaktadır. İsteyenler hasta yatağı satın alabildiği gibi arzu edenler hasta yatağı kiralama yöntemi ile de ihtiyaçları olan hasta yatağını kullanabilirler. Satışı yapılan ve kiraya verilen tüm hasta yataklarında 1. kalite ve anti-bakteriyel özelliktedir.

Kimler Hasta Yatağına İhtiyaç Duyar?

Kimler Hasta Yatağına İhtiyaç Duyar?” için bir görüş

 1. Merhaba SGK emekli sandığı emekli ve felçliyim %84 ağır engelli raporum var SGK yatağı karşılıyorum?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön