Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Kiralık Hasta Yatağı Çeşitleri

hasta yatagi hizmeti

Kiralık hasta yatağı hastaların belli bir dönem, iyileşene kadar kullanacakları ve hastalığı süresi boyunca ihtiyaçlarını maksimum ölçüde giderebilecekleri yataklardır. Kiralık hasta yatağı hem hasta açısından, hem de hasta yakını açısından son derece önemli bir ihtiyaçtır. Yatalak hasta değilse maksimum 4 ay kullanılacak olan yatak, satın almaktan çok daha ekonomiktir. Hastanın rahatsızlığına göre seçilebilecek birçok hasta yatak modelleri bulunmaktadır. Kiralık hasta yatağı aylık ücretlendirilecek kiralanmaktadır.

Hasta Yatak Çeşitleri

Kiralık Hasta yatağı çok çeşitlidir. Manuel hasta yatakları ve motorlu hasta yatakları olarak ikiye ayrılır. Motorlu hasta yatakları ise kendi içinde 2, 3, ve 4 motorlu olmak üzere kendi içinde ayrılırlar. Motorlu hasta yatakları gerek hasta açısından gerekse hasta yakınları açısından çok daha pratik ve kolay kullanımlıdır. Bir kumanda sayesinde gerek hasta gerekse yakınları bütün fonksiyonlarını kullanabilirler. Hasta yataklarında motor sayısının artması yatağın daha kullanılabilir ve pratik hale gelmesini sağlamaktadır.

Hasta Yatak Çeşitleri

Manuel Hasta Yatakları

Kiralık hasta yatağı içinde manuel hasta yatakları adından da anlaşılabileceği gibi elle kullanılabilen yataklardır. Manuel hasta yatakları;

 • Kol gücü ile çevirmeli olarak kullanılan hasta yatakları Tur
 • Yatağın baş ve ayak kısmı el gücüyle kullanılır ve hareket ettirilir
 • Ayak kısmı diz hizasından kıvrılır başka bir alet ile düz açı verilerek dikleştirilir
 • Manuel hasta yataklarını başlıkları ahşap olduğundan mikroplara karşı korunaklı Iğdır
 • Manuel hasta yataklarında korkuluk bulunmaktadır ve sistem denilen bir sistemle hareket ettirilmektedir
 • Hasta yatağında 4 adet tekerlek bulunur tekerlekler kilit sistemi ile kilitlenebilir ve hareket etmezler

Manüel hasta yatakların da serum takılabilir durumuna göre ayarlanmış serum askısı bulunmaktadır. Hasta yataklarımız 2 yıl garantilidir.

İki Motorlu Hasta Yatakları

Kiralık hasta yatağı içinde en fazla tercih edilen yataklar tek motorlu ve 2 motorlu hasta yataklarıdır. Bu yatakların baş ve ayak kısmı bir kumanda yardımıyla hareket edebilmektedir. Tek bir tuşla sırt bölgesi kaldırılıp indirilebilir durumdadır. Yine, farklı tek bir tuşla ayak kısmı kaldırılıp indirilme özelliğine sahiptir. Hasta yatakları boyası,  elektriklenmeyi önleyen antistatik bir boya ile boyanmıştır. Aynı zamanda 2 motorlu hasta yatakları hastanın terlemesini engelleyen bir havalandırma sağlamaktadır. Tek ve 2 motorlu hasta yataklarında 360 derece dönebilen her biri kilitlenebilen tekerleri bulunmaktadır. Bu durum Hem Yatağın rahat hareket etmesini hem de sabitlenmesini sağlamaktadır. Ayrıca 4 farklı yerde serum askısı bulunmaktadır.

2 Motorlu Hasta Yatakları Özellikleri

 • Yatakları en önemli özelliklerinden biri antibakteriyel oluşu ve elektrostatik boya sayesinde herhangi bir elektriklenmenin olmamasıdır. Bu nedenle hiçbir koşulda kararma ve paslanma oluşmaz.
 • Yatakların tamamı kaliteli sac sistemi ile kaplanmıştır. Bu sayede hem yatakta terleme olmaz,  hem de bu durum yatağın hava almasını sağlar.
 • Yatakların her biri tekerleri her yöne 360 derece dönebilen kilitlenebilir plastik tekerlerden oluşmaktadır.
 • Korkuluklar plastiktir ve her birinin antibakteriyel özelliği bulunmaktadır
 • Kullanılan yatakların eni 90 cm boyu 190 cm yüksekliği ise 12 cm’dir.
Motorlu Hasta Yatakları

Üç Motorlu Hasta Yatakları

3 motorlu elektrikle çalışan kiralık hasta yatakların da 3 ayrı motor bulunur. 2 motorlu hasta yatağından biraz daha fazla geliştirilmiş özellikleri vardır. 3 motorlu hasta yatakları kumanda ile aşağı yukarı hareket ettirilebilir, hasta bakımı diğerlerine göre daha kolaydır, 3 motorlu hasta yatakları aynı zamanda asansörlü özelliğe sahiptir. Bu yataklarda yatağın maksimum yüksekliği ayarlanabilmektedir. Hastanın inmesine yardımcı olmak için de istenildiği ölçüde aşağı doğru kumanda sayesinde indirilmektedir.

Üç Motorlu Hasta Yatakları Özellikleri

 • Kumanda ile hareket eden hasta yataklarında asansör özelliği bulunmaktadır.
 • ABS sistemi bulunmaktadır.
 • Antibakteriyel özelliğe sahip plastikten yapılmış, medikal özelliklere sahip yataklardır.
 • 3 motorlu hasta yatakları ev ortamında kullanılabilecek özelliklere sahiptir.
 • Kiralık hasta yatağı 4 adet hidrolikli fren sistemi ile kontrol altında tutulmaktadır. Hidrolik fren sisteminin özelliği kilitlendikten sonra tamamen şaseye bağlanır ve hareket etmez.

Dört Motorlu Hasta Yatakları ve Özellikleri

Kiralık hasta yatağı içinde 4 motorlu hasta yatakları, 3 motorlu yataklara göre biraz daha fonksiyonel yataklardır.  Özellikleri birbirine yakındır. 4 motorlu yataklarda da ABS sistemi bulunmaktadır. Antibakteriyel özellik zaten bütün hasta yataklarında olduğu gibi 4 motorlu hasta yataklarında da bulunmaktadır. Fonksiyonel olarak gerek hasta tarafından gerekse hasta yakınları tarafından çok kolaylıkla kullanılabilir özellikleri vardır. O anlamda evde Kullanıma ve hasta bakımına yardımcı yataklardır.

Dört Motorlu Hasta Yatakları Özellikleri

 • Yatağın baş ve ayakucu aşağı yukarı ve 4 piston gücü ile hareket etmektedir.
 • Kumanda sayesinde hasta tarafından ve yakınları tarafından kolaylıkla kullanılabilmektedir.
 • Yatakta bulunan 4 adet çiftli tekerlek 360 derece dönebilme özelliğine ve ABS sistemi sayesinde kilitlenebilir özelliğe sahiptir.
 • Yatak da bulunan hava delikleri sayesinde terlemeye izin vermez.

Kiralık hasta yatakları konusunda uzman firmamız manuel yatak dâhil diğer tüm yataklarda kiralama işlemi yapmaktadır. Firmamızla iletişime geçerek hastanızın durumunu belirtirseniz, size uygun yatak konusunda yardımcı oluruz.

Kiralık Hasta Yatağı Çeşitleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön