Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Koltuk Olan Hasta Yatağı

dual motorlu iki hareketli hasta yataklari

İnsanlar uzun yıllar boyunca çeşitli hastalıklara maruz kalmış ve bununla savaşmaya çalışmışlardır. Bu hastalıklarla savaşmaları için gelişen teknoloji ile birlikte pek çok medikal eşya ve türevleri günümüze kadar gelebilmiştir. Bu medikal eşyaların başında yer alan hasta yatakları günümüzde felç, sakatlığı olan veya hastalığı gereği hasta yatağına ihtiyaç duyan pek çok insan tarafından sıklıkla kullanılır.

Kişilerin rahat etmesi ve hastalığının ilerlememesini baz alınarak hazırlanan bu yatak modelleri doktorlar ve uzmanlar tarafından şiddetle önerilir. Bu hasta yatağı modellerinde özellikle koltuk haline getirilebilen hasta yatakları piyasada mevcuttur ve fazlasıyla talep almaktadır. Kişilerin ihtiyacına göre daha pek çok fonksiyondan ve gelişmelerden oluşan hasta yatakları ciddi sağlık sorunları olan insanlar için birebirdir.

Ayarlanabilir Modelde Koltuk Olabilen Hasta Yatakları

Hasta yataklarının pek çok modeli ve tarzı piyasada mevcuttur. Özellikle çocuk felci hastalığından bu yana oldukça gelişme yaşanan bu yataklarda son yılların en çok kullanılanı ayarlanabilir modelde hasta yataklarıdır. Bu ürünlerin böylesine çok tercih edilmesinin ana sebebi koltuk haline getirilebiliyor olmasıdır. Özellikle hiç kalkamayacak kişiler için mükemmel bir icat olan bu yataklar onların sürekli yatmasından ziyade oturur vaziyette çevreleri ile iletişim halinde olmalarına imkan sağlar.

Bu nedenden dolayı söz konusu hastanın daha motivasyonlu olabilmesi için koltuk haline getirilen yataklar büyük rol oynar. Bunun yanı sıra ayarlanabilir hasta yataklarında yatağın yüksekliği de isteğe bağlı olarak değiştirilebilir. Hastanın yataktan indirilmesi gerektiğinde bu teknoloji sayesinde yatak rahatlıkla ayarlanıp eski haline dönebilir.

Ayarlanabilir hasta yatağı

Kolay Temizlenen Hasta Yatakları

Son yıllarda doktorlar ve uzmanlar tarafından sıklıkla önerilen ve tedaviyi olumlu yönde etkileyen hasta yataklarının pek çok özelliği bulunur. Bu özelliklerden biri ve hatta en önemlisi de kolay temizlenebilir olmasıdır. Söz konusu yataklarda vücudunun belli bir bölümünü veya tamamını kullanamayan kişiler yatar. Bu kişiler en temel ihtiyaçlarını bile kendi başlarına karşılayamadıklarından dolayı yatağa idrar, dışkı kaçırmaları ya da kusmaları oldukça normaldir.

Bu gibi durumlarda yatağın kir tutmayan ve kolay temizlenebilir yapıda olması hasta bakıcı veya hasta yakınları için oldukça büyük kolaylık sağlar. Kişiler herhangi bir kirlenme durumuna rahatlıkla silerek hasta yataklarını temizleyebilirler. Yatağın belirli aralıklarla temizlenmesi ve havalandırılması hasta için olumlu sonuçlara yol açacaktır.

Hasta Yatağı Seçiminde Konforun Önemi

Hasta yatağı seçiminde kişilerin dikkat etmeleri gereken diğer bir nokta ise konfordur. Bu yatakların asıl üretilme sebebi zaten zorlu bir süreçten geçen hastaların daha da kendilerini kötü hissetmesini engellemek ve onları rahat hissettirmektir. Bu nedenden dolayı hasta yatağı alırken mutlaka ama mutlaka konfora da dikkat edilmelidir.

Vücut oyuntularına uyum sağlayan ve normal yumuşaklıkta olan yataklar kişiler için en ideal medikal ürünlerdendir. Söz konusu hasta yatağının çok sert veya yumuşak olması kişilerin kendilerini rahatsız hissetmelerine yol açabilir. Aynı şekilde yatağın vücut oyuntularına dikkat etmeksizin üretilmiş olması da kişilerin kendilerini rahatsız hissetmelerine ve hasta yatağından yeterince verim alamamalarına yol açar. Bu nedenden dolayı konforlu olması hasta yatakları için önemli bir koşuldur.

Hasta Yatağı Fiyatları

Son yıllarda oldukça fazla rağbet gören ayarlanabilir, kolay temizlenebilir ve konfora sahip havalı yatak modelleri hastalar için oldukça önemli medikal ürünlerdendir. Bu ürünlerin böylesine fonksiyonlu ve işlevli olması beraberinde yüksek fiyat seçeneklerini de getirecektir. Hasta yatağı fiyatları için genel geçer bir meblağ vermek mümkün değildir fakat bu fiyatlar geniş bir aralıkta seyreder.

Maddi imkanı yerinde olan kişiler tarafından rahatlıkla alınabilen bu yataklar fiyatına değen nadir ürünlerdendir. Ayrıca bu yatak modelleri uzun yıllar boyunca kullanım imkanı sunduğundan ötürü kişiler işleri bittiği taktirde ikinci el olarak satabilir veya kiralayabilirler. Eğer bu yatak modelleri çok daha ucuz fiyatlarda alınmak isteniyorsa daha az fonksiyonlu yataklar tercih edilebilir.

Hasta Yatağı Kiralama

Hasta yatağı fiyatları günümüzde artan işsizlik ve gelir düşüklüğü sebebiyle pek çok kişiye fazla meblağlar olarak gelebilir. Durumu daha kötü olan fakat hasta yatağı kullanmaya mecbur olan kişiler bu yatakları kiralayabilirler. Kiralama hizmeti sayesinde maddi imkanı olmayan veya kısa bir süreliğine hasta yatağında ihtiyaç duyan insanlar rahatlıkla isteklerine ulaşabilirler.

Bu yataklar düzenli aralıklarla temizlenip dezenfekte edildiğinden ve bakımı yapıldığından ötürü insanlar gönül rahatlığıyla hasta yatağı kiralayabilirler. Günümüzde pek çok hasta yatağı kiralama firması mevcuttur lakin kiralamadan önce söz konusu yatağın tüm özelliklerini, eksikliklerini ve kusurlarını bilmenizde fayda vardır.

Kiralık hasta yatağı modelleri

Koltuk Olan Hasta Yataklarını Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Havalı yatak alımında kişilerin dikkat etmeleri gereken belli başlı konular mevcuttur. Bu konulardan ilki hastanın vücut ölçüleri baz alınarak yatak seçiminin yapılmasıdır. Boyu çok kısa olan kişilere oldukça büyük yatak veya çok uzun olan kişilere küçük ölçülerde seçilen yatak faydadan çok zarara yol açabilir.

Bu nedenden dolayı seçilen yatağın normal ölçülerde olması ve kişinin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi gerekir. Özellikle koltuk haline getirilebilen yatakların normalden bir tık daha geniş olması insanlara avantaj sağlar. Bunun yanı sıra dikkate değer diğer bir konu ise yatağın kalitesidir. Kaliteli ve güvenilir firmalardan alınan orijinal hasta yatağı firmaları kişilere uzun ve mutlu bir kullanım ömrü sunacaktır.

Koltuk Olan Hasta Yatağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön