Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Kullanışlı Tasarımlarıyla Hasta Yatakları

yatalak hasta yatagi 3

Normal yataklara göre çok daha işlevsel olan ve hasta için rahat olan hasta yatağı basit ve oldukça kullanışlıdır. Hastanın güvenliği için ve devrilmesini önlemek için korkuluklu hasta yatağı modelleri bulunmaktadır. Uzun süre boyunca yatakta yatan hastaların yaralanmasını ya da buna benzer sorunlarla karşılaşmasını önlemek için hasta yatağı modelleri gerekli tüm detaylarla üretilmektedir. Sağlamlık ve rahatlık sayesinde hastanın bazı hayaletleri daha rahat bir şekilde yapabilmesi için gerekli fonksiyonlara sahip hasta yatağı modelleri, daha basit sürece yardımcı olur. Hastaların kolay bir şekilde ulaşabileceği yükseklikte üretilen hasta yatakları ise, kullanılan destekle üst düzeyde rahatlık sağlamaktadır.

Hastanede uzun süre kalan hastalar için önemli olan, iyileşme sürecine destek olan hasta yatakları, çeşitli birçok hastalık için özel olarak üretilmekte ve sunulmaktadır. Hasta yatakları elektrikli ve elektriksiz yatak seçenekleriyle üretilmektedir. Elektrikli olmayan yataklar, manuel hasta yatağı modeli olarak bilinmektedir. Motorsuz manuel hasta yatakları dört ayrı kategoriye ayrılabilmektedir. Sabit yatak, tek, çift ve üç ayarlı yatak modellerindendir. Bununla birlikte oldukça pratik elektrikli hasta yatağı modelleri farklı kategorilerde listelenmiştir. Bu modeller 2, 3 ve 4 motorlu olan yatak modelleridir. Tüm bu yataklar kontrol cihazıyla donatılmıştır. Kullanışlı kontrollere sahip olan elektrikli yataklar, insanların kullanımına kolaylık sağlamaktadır.

Rahat kullanımlı hasta yatakları

Sağlıklı Kullanım Yatakları

Motorsuz hasta yatakları manuel olarak ayarlanabilen yataklar olduğundan manuel yatak olarak da adlandırılmaktadır. Bu yatakların kullanımı elektrikli yataklara göre biraz daha zor olabilir.  Bunun nedeni ise biraz güç gerektirmesidir. Manuel hasta yatakları elektriksel olarak bağlı değildir. Bir, iki ve üç ayarlanabilir yataktır ve bu ayarlar hastaya farklı hareket becerisi kazandırabilmektedir. Ayarlanabilir hasta yatağı, hastanın sırtını basit bir şekilde hareket ettirmektedir. Çift ayarlı hasta yatağı, hastanın hem sırtına hem de ayaklarına hareket sağlayabilen bir beşiktir. Üç yönlü ayarlanabilir, sırtınızı ve bacaklarınızı yukarı ve aşağı ettirme olacağı sağlamaktadır.

Elektrikli modele göre çalıştırılması biraz daha zor olan hasta yatağı modelleri arasındadır. Hasta yatağı modelleri, uygun konstrüksiyonu ve titiz tasarımı, hastalığın durumu esnasında ortaya çıkacak birçok problemin giderilmesine destek olmaktadır. Bağımsız hareket edebilen, uzun süre yatakta hastaların cilt ve sağlık problemlerini önleyen modeller, farklı medikal markalarca titizlikle üretilmektedir. Her performans seviyesindeki hastaya önemli faydalar sunan medikal hasta yatakları, aynı zamanda optimal fiyatlandırma özelliği de bulunmaktadır. Yatalak hastalar için hasta bakımı kapsamında oluşturulan yatalak hasta yatağı modeli, öncelikle elektrik ile çalışmakta ve farklı hareketlerden kaynaklanan ek hasta sağlığı sorunları riskini ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Elektrikli otomatik hasta yatağı hem geçici hem de kalıcı olan sağlık sorunlarında kullanılabilecek ürünlerdendir. 2 motorlu hasta yatağı modeliyle hastanın başı ve ayakları otomatik bir şekilde istenilen seviyeye ayarlanabilmektedir. 3 motorlu hasta yatağı seçeceğim de orta kısımdan hareket ettirilerek hastanın bel seviyesini istenilen açıya ayarlanmasına yardımcı olmaktadır. Tüm bu özelliklerin dışında 4 motorlu hasta yatakları yükseklik ayarına olanak vermekte ve hastanın rahatını üst düzeye taşımaktadır. Ev kullanımında en pratik hasta yataklarından biri olan elektrikli model, tuş takımıyla hastanın kendisi tarafından da kontrol edilebilmektedir. İşlevselliği, kurulu motora bağlıdır. 3 motorlu hasta yatağı kiralama da yapılabilmektedir.

Motor sistemi yatağın altına konulmuştur, bu yatakların kontroller aracılığı ile çalıştırılmasını kolaylaştırabilmektedir. Elektrikli hasta yatağının en önemli özelliği ise sadece sırt tarafını hareket ettirmesidir. Bu yatakların sadece pistonlu motoru vardır. Çift motorlu hasta yatağı sırt ve ayak bölümlerini çalıştıran yatak modelidir. İki motorlu hasta yatağı iki farklı motora sahiptir. Bu yatakların hem sırt bölümü hem de ayak bölümü hareketlidir. Çift motorlu bir yataktan daha rahat hareket becerisi sağlamaktadır. 200 kg ağırlığa kadar hastalar için bu hasta yatakları çok rahat bir şekilde kullanılabilmektedir.

Hasta yatağı çeşitleri

3 motorlu yatağın alt bölümünde 2 motorlu yatağa göre biraz daha geniş olan 3 farklı pistonlu motor bulunur. Bu yatakların yükseklik ayarı da bulunmaktadır. Uzaktan kumandayla kolay bir şekilde yukarı ve aşağı hareket ettirebilirsiniz. Dört motorlu yatak, daha farklı özelliklere sahiptir. Bu hastane yatağının özelliği hastanın tansiyonunu kontrol edebilmesi için önemli bir yatak olmasıdır. Bu yataklar yoğun bakımdaki hastalar için en çok tercih edilen yataklardandır. Uzun süre yatakta kalan hastalar, uyku esnasında dönme ihtiyacı hissederler ve farkında olmadan başka bir pozisyona geçebilirler. Bu durumda hasta yataktan düşebilir.

Bunun önüne geçmek için hasta yatağında bulunan yatak emniyet cihazı hastanın yataktan düşmesini engellemektedir. Bu durum önemsiz görülebilir ama korumasız yataktan düşen bir hasta ciddi bir şekilde yaralanabilir. Hasta yatağı koruyucusu katlanabilir, gün içerisinde hastanın tedavisine devam etmeyi kolaylaştırır, yataktan kalkarken tedaviyi, yemek yiyebilmeyi ve yürümeyi kolaylaştırmaktadır. Hasta yatakları zorlu olan tedavi süreçlerinde hastaların tedavisine yardımcı olmak ve sürecin daha kolay bir şekilde iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Tedavi sürecinin başarılı olabilmesindeki en önemli etkenlerden biri hasta yatağı ölçüleri ve modelleridir.

Hasta Yatağı Seçimleri ve Fiyatları

Yatan ya da evde yatan hastalara göre tasarlanmış yataklar, uzun süreli dinlenme esnasında hastaların sağlık ve rahatlığını iyileştirmeye destek olur. Hasta yatağı, tedavi esnasında aynı pozisyonda istirahat durumundayken hastanın vücudunda oluşacak herhangi bir hastalığı ortadan kaldırabilecek şekilde yapılmıştır. Kızarıklık, uyuşukluk, sırt ağrısı, terleme ve boyun tutulması gibi olumsuz etkileri minimuma indiren hastane yatakları insan vücudunu şekillendirmektedir. Bunun dışında ilave aksesuarlar ile hastaya en yüksek konfor sağlamaktadır. Kas-iskelet sistem destekli havalı yatak modelleri, basınç ülseri ve kas sertliği gibi hasta sağlığını ve psikolojisini etkileyecek durumların yok edilmesine destek olur.

Günümüz teknolojisi ile hasta yatakları devamlı değişir ve yeni modeller ortaya çıkar. Bu sebeple hasta yatakları 4 motorlu son teknoloji ile donatılmıştır. Hastaların 4 adet elektrikli hasta yatağına uzanmaları önerilmektedir. İhtiyaçlarınızı kolay bir şekilde karşılayan hasta yatakları da diğer yataklardan çok farklıdır. Ayrıca hasta yatağı fiyatları, ürün marka, kalite, model ve özelliklerine göre değişmektedir. Masajlı, anatomik, uzaktan kumandalı, ek destek aksesuarları olan, geleneksel hasta yataklarından çok daha yüksek fiyatlı yeni nesil yatak modelleridir.

Kullanışlı Tasarımlarıyla Hasta Yatakları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön