Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Kumandalı Hasta Yatağı Avantajları Nelerdir?

satilik ve kiralik hasta yataklari

Hasta yatağı, hastalık nedeniyle sürekli sağlık hizmeti almak zorunda kalan hastalar için üstün özelliklerle üretilmiş özel bir yatak türüdür. Yatağa bağımlı, hareket kabiliyeti kısıtlı veya tamamen hareket edemeyen hastaların ihtiyaçlarını karşılamak için yatağı birçok teknolojik özellik ile donatılmıştır. Muayene yatakları da ileri teknolojiye göre tasarlanmış hasta yatağı modelleri arasındadır. Mekanik olarak oluşturulmuş hastane yatağı kontrol sistemi ile uzaktan yönetilebilen ergonomik bir yapıya sahiptir.

Şirketimiz, tıbbi tesislere, hastalara ve bakıcılara kolaylık ve fayda sağlamak için en son teknoloji ile tasarlanmış kontrollü hastane yatakları tasarlamıştır. Hasta için hareketli pozisyonu alan hasta yatağı, uzaktan kumanda ile hareket ettirilebilen bir yataktır. Uzaktan kumanda ile baş, bacaklar ve yanlar hareket ettirilebilir. Ayrıca yatak yükseltilip alçaltılabilir. Klimalı yataklarda havalandırma uzaktan kumanda ile açılıp kapatılabilir.

Kumandalı Hasta Yatağı Modelleri

Motorlu sistemlerle tasarlanmış hastane yatak modellerinde kullanılabilir. 2 motorlu, 3 motorlu, 4 motorlu, havalı, evde hasta yatağı gibi birçok hastane yatağı modeline kontrol sistemi kurulumu sağlamaktadır. Hastanın durumuna ve ihtiyacına göre seçeceğiniz yatağın çok daha rahat ve konforlu bir şekilde kullanılabilmesi için kontrollü yatak modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Kumanda ile çalışan hasta yatakları

Tıbbi Tesisler İçin Cerrahi Yatakların Önemi

Hastane, klinik ve rehabilitasyon merkezleri gibi hastaların tedavi gördüğü tıbbi tesislerde kumandalı hasta yatağı kullanımının birçok avantajı vardır. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen yatak sayesinde, sıklıkla yatan ve hareket kabiliyeti kısıtlı olan hastalar, yeme-içme gibi ihtiyaçlarını kendileri kategorize ederek tıp profesyonellerinin üzerindeki yükü azaltabilmektedir. Yatak kontrolü ile daha fazla hareket edebilen yatalak hastalarda bası yarası oluşmaz. Böylelikle hastalar tesisten çok memnun kalacak ve başkalarına tavsiye edecek, bu da daha fazla hastanın bir tıbbi tesisi seçmesini sağlayacaktır. Kurumsal yatak hizmeti veren firmamız sağlık kuruluşlarına kontrollü yatak hizmeti vermektedir.

Hastalar İçin Hastane Yataklarını Çalıştırmanın Avantajları

Kontrollü hastane yatağı sürekli hastanede yatan hastalar için çok üstün bir üründür. Hastanın hareket kabiliyetini artıran motor ile yatağın kontrollü bir şekilde hareket ettirilebilmesi hastaya özgürlük hissi verecektir. Hasta yatarken yorulur, sıklıkla dönebilir, oturabilir, bacağını kaldırabilir ve hareket edebilir. Sonuç olarak, kendini daha mutlu hisseder ve daha kısa sürede iyileşir. Hastaların ve bakım verenlerin temel ihtiyaçlarını karşılamak için istedikleri zaman tek bir düğmeye basarak oturabilmeleri büyük kolaylık olacaktır.

Yatak yarası olarak bilinen yastık sırtları, sürekli hastanede yatan hastalarda yatağa uygulanan vücut basıncı sonucu oluşur. Ancak kontrollü yataklar hastanın çok sık hareket etmesine izin vererek yara oluşumunu engeller. Hastanede yatan hastalarda kan basıncı düşer ve egzersiz, kan basıncının dengelenmesine yardımcı olarak hızlı bir şekilde iyileşmelerine yardımcı olur. Hastalar hareket halindeyken terlemeyi önleyerek rahat ve konforlu bir yaşam sürmeye başlar. Bu, hastanın bakıcısına büyük fayda sağlayacaktır. Hastanede yatan hastayı taşımak için çaba sarf eden bakıcı, ağır kaldırmaktan kurtulabilecek ve sürekli ayakta durabilecek, yorulmadan hastaya bakabilecektir. Ayrıca hastayla geçirdiği zamanı daha verimli olmaya ayırabilecektir.

Hastane Yatağının Özellikleri Nelerdir?

Piyasada hastalar ve hastane yatağı almayı düşünen hastalar için birçok yatak çeşidi bulunmaktadır. Her yatak tipi farklıdır. Bazı yataklarda hasta sağa sola ayarlanarak direkt dönebilir. Bunun için yatak saati çeşitlerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Tüm hastane yatakları tekerleklidir. Her yöne kolayca dönebilirsiniz. Rulman arızası durumunda çeşitli teknik hizmetler alabilirsiniz. Yatağın her iki tarafında korkuluklar vardır. Bu yataklar istenilen aileye göre tasarlanabilir ve hastaların yaşamlarını iyileştirmeye katkıda bulunur.

Ev tipi hasta yatağı modelleri

Ne Tür Hastane Yatakları Var?

Roller sistemi sayesinde hasta istenilen pozisyona hareket ettirilebilir. Yatağın dört köşesindeki serum ekleri de serum tedavilerine yardımcı olur. Aynı şekilde hasta refakatçisi olmadan güvenli bir şekilde taşınması veya dinlenmesi için hastane yataklarının dört köşesinde korkuluklar bulunur. Yan korkuluklar her an kayarak hastanın yataktan rahat bir şekilde çıkmasını sağlar. Elektriksel bir fonksiyon varsa, pil tutucu sayesinde elektrik kesintisi durumunda bile hasta yatağı yeniden şekillendirilebilir.

Hastane Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hastane yatağı seçimi tamamen profesyonel bir iş olduğu için hastane yatağı alırken çok dikkatli olmanız gerekir. Hastalar yatalak olabilir, felçli olabilir, kısa süreli rahatsızlık yaşayabilir veya hayatlarının geri kalanında yatalak olabilir. Tüm rulmanların tasarımı ve üretimi her durumu çözer. Bilinçli bir yatak satın alınması hastanın sağlığını doğrudan etkiler. Ayrıca hasta yatağı alırken hasta yatağı kiralama fiyatları da araştırılmalıdır.

Sürgülü yataklar, elektrikli hastane yatakları ve hava hastane yatakları gibi birçok yatak çeşidi bulunmaktadır. Ortopedik hastane yatakları, hastane yatağı seçiminde ana kriter haline gelmelidir. Daha sonra hastanın durumuna göre doktor görüşünün seçilmesi tavsiye edilir. Ayrıca, yatak oldukça güvenli olmalıdır.

Hasta Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Hastanın yatağı normal yataktan farklı bir amaca sahip olduğundan öncelikle ortopedik tedavi yapılmalıdır. Daha sonra hastanın vücuduna uyum sağlayan, yumuşak ve rahat olmalıdır. Gerekirse kolçaklar çıkarılabilir olmalı ve üst kısım son derece yumuşak ve rahat olmalıdır. Yastık seçimi anatomik olmalıdır. Hasta genellikle aynı pozisyonda olduğu için boyun veya kafa travması olmaz. Konfor açısından tercih edilen yatağın şişme yatak olması önemlidir. Bu doğrultuda yapılan seçim hastanın uzun süreler boyunca rahat bir şekilde yatmasına olanak sağlar ve yatağın yüksekliği ne çok alçak ne de çok yüksek olmamalıdır.

Kumandalı Hasta Yatağı Avantajları Nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön