Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Kumandalı Hasta Yatağı Fiyatları

hasta yatagi 14

Sahip olduğu motor ve motorlar sayesinde hastayı oturma sağ ya da sol pozisyona getirebilen kumandalı hasta yatağı fiyatları yatağın çeşidine özellikleri ve fonksiyonlarına göre değişiklik göstermektedir. Ancak sağlık ürünü olduğundan dolayı özellikle yatalak olan hastaların konforu ve güvenliğini baz alarak fiyattan önce hasta yatağı alırken kalite ve konfora önem verilmesi oldukça önemlidir.

Kumandalı Hasta Yatağı Çeşitleri

Kumandalı hasta yatakları bir motor, 2 motor, 3 motor 4 motor şeklinde farklı sayılarda motorlara sahip yatak çeşitleridir. Motorlu yatak olarak da isimlendirilen bu yatakların hareket kabiliyeti bulunmaktadır. Karyolaya konumlanmış olan motorlar yatağın sağa sola, aşağı ve yukarı yöne doğru hareket etmesini ve hastanın pozisyon almasını sağlamaktadır. Kumandalı hasta yatağı fiyatları sahip olduğu motor sayısına ve özelliklerine göre de üç aşağı beş yukarı farklılık göstermektedir. Bu yataklar sayesinde hasta sağa sola dönmek ya da oturup yatmak için hasta bakıcısına ihtiyaç duymaktadır.

Kumandalı Hasta Yatakları

Motor Sayılarına Göre Hasta Yatağı Özellikleri

Kumandalı hasta yatağı fiyatları sahip olduğu motor sayısına ve özelliklerine göre farklılık gösterdiğini daha önce bahsetmiştik. Şimdi bu hasta yataklarını motor sayısın göre hangi özelliklerine sahip olduğu konusunda bilgiler verebilir. Kumandalı hasta yatakları ya da motorlu hasta yatakları denildiğinde ilk akla gelen yatak olmamalıdır. Çünkü motor yatakta değil, karyolasında kurulu bir sistemdir. Yatak karyolasının üzerine konulan şiltedir ve kalitesi ile konforu dışında hiçbir elektrik sistemi özelliği bulunmamaktadır.Kumandalı hasta yatakları ya da karyolaları motor yardımı ile hareket eden karyola yatak ile montajlı olduğundan dolayı yatağı da pozisyon almasını sağlamaktadır.

Tek Motorlu Hasta Yatakları ve Özellikleri

Bir motorlu ya da tek motorlu hasta yatakları bir adet piston motora sahip olup, yalnızca sırt bölümü hareket emektedir. Elektrikle çalışan tek motorlu hasta yatağı insan gücü kullanmadan tek kumanda ile hastanın sırt bölümünü oturur pozisyona getirebilmekte bu sayede hasta da yeme içme ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmektedir.

İki Motorlu Hasta Yatakları 

İki motorlu hasta yatağında ise iki piston motor yer alır bu yatak çeşidi ise ayak ile sırt bölümünün hareket etmesini sağlar. İki motorlu hasta yatakları yaklaşık 200 kg ‘a kadar yük taşıma kapasitesine sahip olduğundan dolayı her yaştan hasta için kullanımı uygundur.

Üç Motorlu Hasta Yatakları

3 motorlu hasta yataklarında ise üç adet piston motor yer almaktadır. Asansörlü hasta yatağı olarak da bilinen üç motorlu hasta yatakları, sahip olduğu üç motor sayesinde yatağını yukarı ve aşağı yöne doğru hareket ettirmektedir. Bu sayede hastanın konumu rahatlıkla yer değiştirilmektedir. Hasta bakıcısı çok fazla güç uygulamadan ve sürekli eğilip doğrulmadan hastanın bakımını rahatlıkla yapabilir. Üç motorlu kumandalı hasta yatağı fiyatları diğerlerine göre biraz daha yüksektir.

Dört Motorlu Hasta Yatakları

Dört ayrı piston motordan oluşan dört motorlu hasta yatakları hastanın yatış sırasında kan basıncını dengelemeye katkı sağlar. Yoğun bakım odalarında kullanılan bu hasta yatakları sön dönemlerde evlerde yatalak hastalar için de kullanılmaktadır. İhtiyaca göre yükseltilip, alçalabilen dört motorlu hasta yatakları aynı zamanda yan tarafında korkuluklara ve dört tekerleğe sahiptir. Tekerlekleri olması sayesinde de yatak rahatlıkla konum değişebilmektedir.

Kumandalı Hasta Yatağı Kullanmanın Avantajları

Kumandalı hasta yatağı fiyatları yatağı hastaya sağlamış olduğu avantajlar sayesinde çok düşük kalmaktadır. Özellikle tedavisi ağır olan ya da yatalak olan hastaların durumları göz önünde bulundurulursa, tek motorlu iki motorlu üç motorlu ve 4 motorlu gibi hastaların ihtiyacına yönelik tasarlanana bu yataklar hastalara üst düzey konfor sağlamaktadır. Ev ortamında bile en az hastane rahatlığın sunan kumandalı hasta yatakları aynı zamanda ev halkı ya da hasta bakıcısı açısından da büyük kolaylık oluyor.

Kumandalı Hasta Yatağı Siparişleri

Kumandalı hasta yatağı fiyatları ve siparişleri için kurumsal firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamız bünyesinde her yaştaki hastanın ihtiyacınıza uygun hasta yatak çeşitleri ve ekipmanları mevcuttur. Yatakları bütçenize uygun fiyatlar ile satın alabileceğiniz gibi kiralama seçeneklerimiz ile de kiralama yapabilirsiniz. Yatak seçimlerinizde sizlere her türlü desteği sağlayan firmamız satış sonrası da ücretsiz kurulum işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Yataklarımız son derecek kaliteli üst konfor sağlayan ve hastaların ihtiyacınıza yönelik özelliklere sahip tasarımlardan oluşmaktadır.

Kumandalı Hasta Yatağı Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön