Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Kumandalı Hasta Yatağı

hizli iyilesme saglayan hasta yataklari

Kumandalı hasta yatakları, hem hastalar hem de sağlık hizmeti veren kurumlar tarafından sıklıkla kullanılan ve aynı oranda talep edilen; sağlık hizmetlerinin, özellikle de yatarak verilen sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Aynı zamanda yatarak bakıma ihtiyaç duyan bireyler için de yaşam kalitesinin yükseltilmesi adına oldukça önemli bir unsurdur. Hasta yataklarının kullanımında en önemli faktörlerden biri, yatakların kumandalı hasta yatağı olmasıdır. Manuel olarak pek müdahale gerektirmeyen bu tip yataklarda genellikle uzaktan bir kumanda veya yatağa kablo ile bağlı bir kumanda aracılığı ile yatağın eğimi ayarlanabilmektedir. Bu nedenle kumandalı hasta yatağı özellikle fiziksel hareketleri kısıtlı olan bireyler için önem kazanmakta, bu tür bireylere bakım sağlayan sağlık kurumlarında da hastaların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Kumandalı Hasta Yataklarının Hasta Açısından Önemi

Kumandalı hasta yataklarının hasta açısından bakım ve tıbbi tedavi süreçlerinde ve sonrasında önemli bir yeri vardır. Bu yataklar kısıtlı hareketlerde bulunabilen veya hareket etmesi tıbbi açıdan sakıncalı olan hastalar açısından yüksek düzeyde bir konfor sağlamaktadır. Aynı zamanda bu yatakların ergonomik özellikleri de hastalara iyi bir hasta yatağı tecrübesi sunmaktadır. Hasta yataklarının bu şekilde dizayn edilmesi özellikle uzun süreli yatarak bakıma ihtiyacı olan veya tıbbi tedavileri yatarak sürdürülen hastalarda veya yatağa bağımlı olarak yaşayan bireylerde, uzun süreli yatış nedeni ile oluşabilecek problemlerin önlenmesi adına çok önemlidir. Bu şekilde dizayn edilmiş bir kumandalı hasta yatağı hastaların bakım ve tedavi süreçlerinde başarı oranlarını da artırmaktadır.

Kumandalı Hasta Yataklarının Sağlık Kurumları Açısından Önemi

Kumandalı hasta yataklarının hastaya veya yatalak bireylere sunduğu çok sayıda avantajları ile beraber, aynı zamanda sağlık kurumlarına sağladığı bazı avantajlar da vardır. Tıbbi bakımın kalitesi açısından hastalarda oluşan bası yaraları ve bunların önlenebilme derecesi oldukça önemli bir indikatördür. Bu nedenle kumandalı hasta yatağı, sağlık hizmetinin kalitesini artırıcı etkiye sahiptir. Hizmet kalitesinin artırmaya yardımcı olan kumandalı hasta yatağı seçeneğinin bir diğer avantajı da hizmetlerden memnun olan hastaların bu süreci diğer hastalara da aktarması ve sağlık kurumlarının tercih edilebilirliğinin artırılmasıdır.

Kumandalı Hasta Yatağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön