Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Lazımlıklı Hasta Karyolası Nasıl Kullanılır?

hasta yatagi 16

Hasta yatakları, isminden de anlaşılacağı üzere hastalar için üretilen, hastaların hastalık türüne ve durumuna göre farklı özelliklere sahip medikal ürünlerdir. Hasta yatakları hastaların tedavi süresince rahat ve konforunu sağlamak, iyileşme sürecini hızlandırmak gibi önemli faydaları bulunmaktadır. Hasta yataklarının birbirinden farklı fonksiyonları ve mekanik açıdan işleyişleri farklı olan birçok türü bulunmaktadır. Bu yatak türlerinden biriside lazımlıklı (tuvaletli) hasta yatağı karyolasıdır. Hastaların ya da hasta yataklarının en çok merak ettiği sorulardan birisi lazımlıklı hasta karyolası nasıl kullanılır? sorusudur. Bu yazıda bu sorunun cevabı verilecektir.

Lazımlıklı hasta karyolası ve yatağı kullanımı hijyenik şartlara uygun olmalı, hasta her tuvalet ihtiyacını giderdiğinde yatak ve karyola mutlaka temizlenmelidir.

Lazımlıklı Hasta Karyolası Çeşitleri

Lazımlıklı Hasta Karyolası Ne Tür Bir Yataktır?

Hasta yatağı türlerinden birisi olan lazımlıklı hasta karyolası, hastalık veya trafik kazası, iş kazası gibi durumlara bağlı olarak hareket kabiliyeti kısıtlanan hastalara yönelik geliştirilmiş yataklardır. Peki, lazımlıklı hasta karyolası nasıl kullanılır? Bu tür hasta yataklarının nasıl kullanıldığını belirtmeden önce birkaç temel özelliğinden bahsedelim. Lazımlıklı hasta yatağı, fiziki olarak hareket kabiliyeti kısıtlanan hastalar için özel tasarlanmış yataklar olup, hastalar yatak üzerinde yer alan fiziki ortamı oluşturulmuş lazımlık sayesinde tuvalet ihtiyaçlarını giderebilirler. Bu sayede hastalar zorlanmadan tuvalet ihtiyaçlarını giderebildikleri gibi hasta yakınlarına, bakıcılarına da büyük kolaylıklar sağlar.

Lazımlıklı Hasta Karyolasının Özellikleri

Hastalar için özel tasarlanan bu yatakların aşağıda belirtilen özelliklerine göre lazımlıklı hasta karyolası nasıl kullanılır? Sorusunun cevabı verilecektir. Bu yatak türleri temel özellikleri şöyledir:

  • Garantili medikal ürünlerdir ve yedek parça garantisi de bulunmaktadır.
  • Mekanizma olarak motorlu sistemlerle çalışan ve fonksiyon kazandırılan bu yatakların ayak ve baş kısımları kumanda ile aşağı, yukarı ya da eğik açılarla hastaya uygun pozisyonlara ayarlanabilmektedir.
  • Lazımlıklı Hasta Karyolasında 4 tekerleği sayesinde rahatlıkla başka yer taşınabilmektedir ve bu tekerleklerden ikisinde de fren sistemi bulunduğundan olabilecek çarpmalara karşı fren sistemi ile güvenli hareket kazandırılmıştır.
  • 2 motorlu, 3 motorlu, 4 motorlu olmak üzere farklı sayılardaki bu motorlarla lazımlıklı hasta yatağının hareket kabiliyeti şekillendirilmiştir.
  • Hastanın düşmesini engelleyecek yatağın 4 tarafında yan korkuluklar bulunmaktadır.
  • Karyola başlıkları rahat bir şekilde çıkarılarak temizlenebilmektedir.
  • Hastanın rahat etmesini ve tedavi sürecinde iyileştirilmesini sağlayacak şekilde tasarlanmışlardır.
Lazımlıklı Hasta Yatakları

Lazımlıklı Hasta Karyolası Hijyenik Midir?

Lazımlıklı hasta karyolaları kullanan hastalar ve bu yatakları almak isteyen hasta yakınlarının en çok tedirgin oldukları konulardan birisi de hastalar tuvalet ihtiyaçlarını bu yatak üzerinde giderdikleri için mikropların hastalığa sebep olup olmayacağı konusudur. Lazımlıklı hasta karyolası nasıl kullanılır? Sorusunun cevabında bu hususlarda belirtilecektir. Lazımlıklı hasta yatakları üzerinde hastanın tuvalet ihtiyacını giderebileceği bir alan bulunmaktadır. Bu alan özel olarak tasarlanmıştır. Değiştirilebilir torbalar ve örtüler sayesinde pisliklerin hastaya ve yatağa sirayet etmeden uzaklaştırılması sağlanmaktadır. Pislikler bu alandan yere düşmez, idrar yere dökülmez ve sızmaz. Tamamen hastanın sağlık açısından zarar görmemesi için tasarlanmıştır.

Lazımlıklı Hasta Yatağı Hangi Durumlarda Kullanılmalıdır?

Fiziki hareket kabiliyeti kısıtlanan her hasta tedavi sürecinde ve tedavi sonrasında rahat etmek ister. Bunun yanında hasta yakınları da hem kendilerini hem de hastalarının konforunun sağlayacağı bir yatak sayesinde rahatlamak isterler. Uzun süre yatakta tedavi görmesi gereken hastalar ile hayatları boyunca yatalak durumda olan felçli hastaların bakımları özellikle tuvalet konusundaki bakımları hem hastaya hem de bakıcıları için zahmetli bir durumdur. İşte bu sorunların çözümüne yönelik lazımlıklı hasta karyolaları tasarlanarak, hem hastanın hem de yakınları bu zahmetten kurtarılmıştır. Sağlıklı bir yaşamın parçası olarak üretilen medikal ürünler olan bu karyolalar sayesinde, hastaların yaşam standartları yükselmiştir.

Lazımlıklı Hasta Yatağı Modelleri

Hangi Firmadan Lazımlıklı Hasta Karyolası Satın Alınabilir?

Hasta yakınları ve hastaların merak ettiği diğer bir konuda bu yatakların nasıl temin edileceğidir. Firmamız yılların tecrübesiyle hastaların yaşam standartlarını yükselten bu ürünlerin satışını yapmaktadır. Hasta yakınlarına ve bakıcılarına büyük kolaylıklar sağlayan ve hastaların tedavi süresince rahat etmesini sağlayan, iyileşme sürecini hızlandıran bu medikal ürünleri almak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey firmamıza telefon ile ya da web sitemiz üzerinden ulaşmanızdır. Firmamız, kaliteli hizmet anlayışıyla hizmet etmektedir, bilgi ve tecrübenin bütünleştiği uzman personelimiz sizlere en iyi hizmeti sunmaya devam edecektir. Bütçenize uygun ve birbirinden farklı fonksiyonlara sahip lazımlıklı hasta yatağı fiyatları uygun olacak şekilde firmamızdan temin edebilirsiniz.

Lazımlıklı Hasta Yatağı Kiralanabilir mi?

Lazımlıklı hasta yatağı kiralama hizmeti firmamızda yoktur. Bunun sebebi ise lazımlıklı yatakların kullanıldıktan sonra başka birinin kullanımına hijjen şartlarının uygun olmamasıdır.

Lazımlıklı Hasta Karyolası Nasıl Kullanılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön