Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Lazımlıklı Hasta Yatağının Avantajları

ahsap hasta yatagi

Yatalak kavramı, bir süre ya da uzun süreli olarak fiziksel aktivitelerini kendi başına yerine getirememe ve öz bakımını yapamama anlamına geliyor. Her birimiz kendimizi yatalak yada felçli olarak düşündüğümüzde “korkunç bir şey bu” dediğimiz bu duruma sevdiklerimiz ne yazık ki birçok sebepten ötürü düşebilmekte. Yatağa bağımlı olarak yaşamak, bir tercih değil bir zorunluluk olduğu için ne yazık ki hastaların da bakıma muhtaç olacağı kaçınılmaz bir gerçektir. Ağzını silerken, yemek yerken hatta tuvaletini yaparken bile yardıma muhtaç olacak olan sevdiklerimiz için elimizden ne gerekiyorsa yaptığımızı düşünebiliriz ancak “altının alınması” hasta için zaten “utanç verici” bir şey olacağı için ne yazık ki sevdiklerimizi gerektiği kadar psikolojik anlamda rahatlatamayabiliriz.

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte geliştirilen birçok medikal tıbbi ürün artık sadece hastanelerde değil artık evlerimizde de yerlerini almaktalar. Örneğin olarak, yatalaklı hastalar için lazımlıklı hasta yatağı çeşitleri, hastaların öz bakım ihtiyaçlarını gidermek konusunda büyük avantaj sağlıyor. Bu doğrultuda, lazımlıklı hasta yatağı modellerinin avantajları nelerdir, lazımlıklı hasta yatağı kimler için uygundur gibi sorularınızın yanıtın bulabileceğiniz bu içerikte neden lazımlıklı yatak seçilmesi gerektiğinin yanıtını da bulabileceksiniz.

Lazımlıklı Hasta Yatağı Modellerinin Avantajları Nelerdir?

  • Hasta bezi için ayrılan bütçeden tasarruf etme

Felçli ya da bir süre ayağa kalkamayacak hastaların tuvalet ihtiyacının giderilmesi için geçmişten günümüze kadar hasta bezi tercih ediliyor. Ancak, hasta bezlerin giderek pahalılaşması ve birçok hasta alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermesi sebebiyle hasta bezine alternatif çözümler aranıyor. Hasta yatağı alırken lazımlıklı model almak ise hasta bezi masraflarını minimum seviyeye indiriyor ve buda bütçeden tasarruf etmek demek.

  • Hastanın konforunu ve yaşam kalitesini yükseltme

Hastaların idrar yada dışkılarıyla 2 dakika dahi durması onları rahatsız eder. Bu nedenle, hasta bezi gibi çözümler dahi hastanın kendisini “muhtaç” hissetmesine sebep olabilmektedir. Ancak, lazımlıklı hasta yatakları sayesinde hasta tuvaletini rahatça yapabilir ve kısa süre içerisinde temizlenebilir. Zira, sürekli idrar yada dışkıya temas etmek o bölgedeki deride enfeksiyon yada diğer hastalıklara sebebiyet vereceği için oldukça tehlikeli bir durumdur. Bu nedenle, lazımlıklı hasta yatağı modeli hem hastanın psikolojisi hem de sağlığı için oldukça avantajlı sonuçlar sunar.

Yukarıda belirtilen lazımlıklı hasta yatağı modellerinin avantajları ile ilgili daha fazla bilgi almak ve lazımlıklı hasta yatağı çeşitleri ve fiyatları konusunda bizlere bilgi danışmak isterseniz 7/24 sizi telefonun diğer ucunda bekliyoruz!

Lazımlıklı Hasta Yatakları İle Konforlu Bir Hastalık Süreci Mümkün

Hasta-yataklari.com sayesinde en iyi hasta yataklarını seçebilir ve kısa sürede kiralama / satış gibi tüm işlemleri hallederek hasta yatağınızın kurulumunu yaptırabilirsiniz. Siz de sevdiklerinizin rahat etmesi için lazımlıklı hasta yatağı modellerine şimdi göz atın, ödeme seçeneklerini hemen değerlendirerek siparişinizi verin!

Lazımlıklı Hasta Yatağının Avantajları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön