Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Manuel Hasta Yatağı Üretimi Hala Yapılıyor Mu

hasta yatagi tamir asamasi

Bir hasta karyolası yatalak hastaların ya da engellilerin özel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir yataktır. Hasta karyolası çeşitleri yatarak bakım (emekli ve huzurevleri) ve özel evde bakımda kullanılır. Bu yatakların tipik özellikleri arasında, ayarlanabilir yatma yüzeyleri, en az 65 cm ergonomik bakım için ayarlanabilir yükseklikler ve minimum çapı 10 cm olan kilitlenebilir jantlar bulunur. Çok kesitli, genellikle elektronik olarak etkilenen yalan yüzeyleri, rahat oturma pozisyonları, şok pozisyonları veya kalp pozisyonları gibi çeşitli pozisyonlara uyacak şekilde ayarlanabilir. Hasta karyolası çeşitleri ayrıca düşmeyi önlemek için çekiş çubukları ile donatılmıştır.

Ayarlanabilir yüksekliği sayesinde hemşirelik bakımı hem hemşireler hem de sağlık bakımı terapistleri için ergonomik bir çalışma yüksekliğine ve aynı zamanda sakinlere kolay erişim sağlayan bir dizi elverişli konuma izin verir.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Manuel hasta yatağı çeşitlerinde yatak sistemleri, bakım yatağının işlevselliğini geleneksel bir yatak çerçevesine yükseltmek için bir seçenek sunar. Manuel hasta yatağı sistemi, klasik dişli çerçeveyi değiştirerek mevcut bir yatak çerçevesiyle değiştirilebilen elektronik olarak ayarlanabilen bir oturma yüzeyi sağlar. Bu, bakım yatağının işlevselliğinin bilinen yatak odası mobilyalarına tamamen entegre olmasını sağlar. Manuel hasta yatağı, bir bakım yatağının tüm temel işlevlerini sağlar. Bununla birlikte, hastaneler, yatak söz konusu olduğunda hijyen, istikrar ve uzun ömür için daha sıkı gereksinimlere sahiptir. Hastane yatakları genellikle özel özellikler (örneğin tutucular, yoğun bakım bağlantıları, vb.) ile donatılmıştır. Gelişen teknoloji ile yerini daha lüks yataklar alsa da hala bazı hastanelerde mevcuttur. Hemşirelik bakım yatağının bu versiyonu, yaralanmaları önlemek için düşmüş yüzeyin zemine yakın indirilmesini sağlar.

Uyku pozisyonundaki en düşük yatak yüksekliği, taban seviyesinin yaklaşık 25 cm yukarısında, gerektiğinde yatağın yanına yerleştirilebilen, yuvarlanabilen bir matla birlikte – düşme nedeniyle yaralanma riskini azaltır. Yataksız yataklar, hastalara bakım için kullanılan geleneksel önlemlere bir alternatif olarak, yasal, sorunlu kısıtlama (bebek karyolası, bağlama cihazları) sağlar.

Elektrikli hasta yatağı sensörler ve bildirim fonksiyonları dahil olmak üzere teknik ekipman yatakları “akıllı” veya “akıllı” rulmanlar olarak bilinir. Elektrikli hasta yatağı sistemlerindeki bu türden sensörler, örneğin, kullanıcının yatakta olup olmadığını, sakinlerin hareket profilini kaydedebileceğini veya bakım yatağını kaydedebileceğini belirleyebilir. Bu ölçümler bakıcılara kablo veya kablosuz olarak iletilir. Elektrikli hasta yatağı sistemleri, alarm işlevlerine bağlanır ve bakım verenlerin hareket etme ihtiyacını değerlendirmelerine yardımcı olur. Akıllı rulmanlar daha iyi bakım kalitesine katkıda bulunmalıdır.

Örneğin, yatak tarafındaki hareket yoğunluğundaki belgelenmiş sensör verileri, bakıcıların karar vericilere yardımcı olmak için bir taşının taşınması gerekip gerekmediğine karar vermelerine ve karar vermelerine yardımcı olabilir. Bu yatağın, zemin seviyesinden 10 cm’den daha azına indirgenebilecek bir sözde yüzey ile başka bir uyarlamasıdır; Bu aynı zamanda, yatak başı yatay bir konumdan düşse bile, en düşük seviyede yaralanma riskini azaltır. Özellikle, düşük yükseklik, örneğin çeyrekler halinde hareket ederek, hareket kabiliyetlerini korumak ve desteklemek için sınırlı motor kabiliyetine sahip olanlara bağımsız olarak yatağa geri dönme imkanı verir.

Hasta Yatağı Mekanizmaları

Tekerlekler, yatağın odanın içerisinde kolayca hareket etmesine imkan sağlar. Tekerleklerin kilitlenebilirlik özelliği vardır. Başın yüksekliği (Fowler’ın pozisyonu olarak bilinir) hastaya, personele veya her ikisine de biraz fayda sağlayabilir. Fowler’ın pozisyonu, hastanın beslenmesi veya diğer bazı aktivitelerde dik vaziyette oturmak amacı ile kullanılır ya da bazı hastalarda, soluk alıp verme işini kolaylaştırabilir ya da çeşitli nedenlerle hasta için yararlı olabilir. Ayakların yüksekliği söz konusu hastanın yatağına daha rahat dönebilmesi ve hareket etmesine destek olabilir, aynı zamanda belirli koşullar için de gerekli olabilir.

Hasta Yatağı Üretimi

Hasta yatağı üretimi İngiltere’de ilk kez 1815 ve 1825 yılları arasında ayarlanabilir yan rayları olan yataklar şeklinde ortaya çıktı. Modern 3 parçalı ayarlanabilir hastane yatağı, 20. yüzyılın başlarında icat edildi. Modern baskılı hastane yatağı ilk başlarda orjinal olarak yatak örtüsünü merkezden çıkarmak için umuduyla dahili bir tuvalet içeriyordu.

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte hasta yatağı üretimi çok daha fonksiyonel şekilde yapılmaktadır. Elektronik ve akıllı yataklar daha çok tercih edilse de şu anda bazı hastaneler ya da evler için manuel Hasta yatağı üretimi nadir de olsa devam etmekte ve kullanılmaktadır.

Manuel Hasta Yatağı Üretimi Hala Yapılıyor Mu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön