Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Motorlu Hasta Yatağı Avantajları Nedir?

hastane ve ev tipi hasta yataklari

Hasta yatakları, ilk olarak hastaneler yapıldığında ortaya çıktı. Motorlu hasta yatakları, kullanımı oldukça fonksiyonlu olan, yararlı bir yataktır. Özellikle yoğun bakım hastaları ve yatalak hastalar için çok işlevlidir. Hastanın iyileşme süresinin hızlanmasını sağlar. Kumandaları sayesinde kullanımı oldukça kolaydır. Bu hasta yatağı kumandası ile fonksiyonları rahatlıkla değiştirilebilir.

Aynı zamanda yatakların kenarlarında korkuluklar bulunur. Bu korkuluklar, hastanın düşmesini önler. Hasta için güvenliği sağlar. Hastanın bazı durumları kimseden yardım istemeden, başarmasına yardımcı olur. Hasta yatakları hastanın konforu için büyük bir önem taşımaktadır.

Motorlu Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Motor sistemi yatağın alt kısmında bulunur. Bu şekilde kullanımı daha kolaydır. En güzel yönü ise hastanın sırt bölgesine hareket kazandırmasıdır. Motorlu hasta yatakları hastanın rahatını düşünerek üretilir. Taşınması ve kullanımı kolaydır. Pek çok ekipmanı mevcuttur. Baş kısmı ve ayak kısmı ayarlanabilir. Yüksekliği ayarlanabilir. Aynı zamanda yatalak olan hastalarında iyileşmesinde oldukça fayda sağlar. Uzun süre yatan hastalarda ise yatak yarası oluşumunu engeller. Hasta yataklarının hava alma özelliği olduğu için, bel ve eklem ağrıları engellenmiş olur.

Hastanın yatış şekline göre şekil alabilir. Aynı zamanda, hasta yataklarında bulunan tırabzan oldukça önem taşır. Bu şekilde hastaların zarar görmesi önlenir. Hastanın güvenliği sağlanmış olur. Yatağın yüksekliği ayarlanabilir olduğu için, hastanın yatağa girip çıkması daha kolay sağlanır. Hastanın durumuna bağlı olarak, hasta yatakları evde de kullanılabilir. Hastanedeki imkanı evde de sürdürmek mümkündür.  Bunun için hasta yatağı kiralama ya da satın alma durumu mevcuttur.

Motorlu hasta yatağı modelleri

Evde Kullanılan Hasta Yatakları

Evde kullanılan hasta yatakları da hastane yatakları kadar konforlu olmalıdır. Yatak seçimi yapılırken, hastanın yaşı, sağlık durumu ve konumu mutlaka göz önünde bulundurulmadır. Motorlu hasta yatakları, hastanın daha rahat hareket edebilmesine yardımcı olur. Yatma ve dönme gibi durumlarda, yatağa şekil vermek mümkün oluyor. Bu da hastanın insanlardan daha az yardım almasını sağlıyor. Kimi zaman alınan hasta yatağına göre, yemek masası ve lazımlıkta eklenebilir. Bu özellikler hastaya her açıdan kolaylık sağlar. Duruma bağlı olarak, yatağın özelliklerinin belirlenmesi ve buna göre hasta yatağı seçimi yapmak, doğru olacaktır.

Hasta Yatağı Kiralamak Mümkün mü?

Kişi, sürekli yatarak tedavi edilen bir hasta ise hasta yatağı kiralamak doğru bir tercih olacaktır. Hasta yatağı kiralama fiyatları ise yatağın özelliğine göre değişir. Hastanın yaşı, kilosu, sağlık sorunu göz önüne alınarak yatağın fiyatı belirlenir. Yatağın tasarımı ya da eklenen özelliklere göre de değişir bu durum.

Hasta yatağı kiralama ya da satın alma fiyatları, hasta yatağının özelliğine göre değişen bir durumdur. Kiralama fiyatları genellikle aylık ortalama fiyatlar arasında değişmektedir. Hasta yatağı fiyatları, yatağın fonksiyonlarına göre değişir. Satın alma fiyatları ise kiralamaya göre daha pahalıdır. Genellikle marka, model ve kaliteye göre değişir. Satın alma fiyatı, en düşük fiyattan başlar. Maksimum fiyat seviyesi üzerine kadar çıkabilir. Bunun belirlenmesinde önemli olan yatağın özelliğidir. Hastanın durumuna bağlı olarak kiralama ya da satın alma arasında doğru bir seçim yapılması gerekir. Eğer hastanın kalıcı olarak yatağa bağlanma durumu yoksa, kiralamak daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Kiralık hasta yatağı modelleri

Hasta Yatağı Nasıl Temizlenir?

Hasta yatağının hijyenik olması oldukça önemlidir. Bu yüzden sıklıkla temizlenmesi faydalı olacaktır. Hasta yatağı temizlenirken kimyasal temizlik malzemeleri kullanılmamalıdır. Bitkisel ürünleri tercih etmek hastanın sağlığı için daha doğru olacaktır. Yatak için, pas etkisi yapmayan ve yatağın mekanizmasına zarar vermeyen temizlik ürünleri tercih edilmelidir. Hastanın, nevresimi ile yastık kılıflarını haftada bir değiştirmek ve yıkamak gerekir. Hastanın yatağını, günde en az iki kez havalandırmak sağlıklı olacaktır.

Motorlu Hasta Yataklarının En Kullanışlı Modelleri

Genellikle lazımlık ve yemek masası olan modeller en çok tercih edilen modellerdir. Yatağa tamamen bağlı olan hastalar için çok avantajlıdır. Kişiye her şekilde kolaylık sağlar. Kolay temizlenme özelliği vardır. Tuvalet sırasında yatağa hiçbir şekilde temas etme durumu olmaz. Poşetleri değiştirme özelliğinden dolayı hem hasta hem de hastaya bakan kişi için kolaylık sağlar. Aynı zamanda yatağa lavabo, sabunluk ve peçetelik gibi özellikler montaj yapılabilir. Yataklarda koruma kılıfları da mevcut olduğu için, hastanın enfeksiyon kapma riski önlenmiş olur.

Hasta Yatağı Kiralanırken Nelere Dikkat Edilmeli

Öncelikle bu konuda doktorun görüşünü almak oldukça önemlidir. Daha sonra ise hastanın yatağı ne kadar süre kullanması gerektiği göz önünde bulundurulmalıdır. Yatak, aşırı sert ya da fazla yumuşak şekilde olmamalıdır. Hastanın hangi hastalığı varsa ona göre bir yatak tercih edilmelidir. Hastanın hareket kısıtlılığı fazla ise, tam otomatik ve üç motorlu bir yatak tercih etmek faydalı olacaktır.

Yatağın yüksekliği hastanın düşme riski hesaplanarak alınmalıdır. Eğer hasta bitkisel hayatta ise havalı yatak tercih edilmelidir. Çünkü havalı yataklar, gün içinde hava akışı yaptığı için hastanın kan dolaşım sistemini harekete geçirir. Bu sayede yatak yarası oluşumu engellenir. Motorlu yataklar arasında kalite, özellik ve fiyat araştırması yaparak almakta yarar vardır. Yatak alınırken, yatağın garanti süresi de mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Motorlu Hasta Yatağı Neden Önemlidir?

Hasta olan kişilerin özel olarak bakıma ihtiyaçları vardır. Özellikle yaşlı hastalar ve bedensel olarak özrü olan kişiler için bu yatak çok daha önemlidir. Hastanın rahat hareket edebilmesi ve kendini daha iyi hissedebilmesi için gereklidir. Aynı zamanda hastanın daha rahat uyumasına yardımcı olur. Hem hasta için hem de hastaya bakan kişi için her açından kolaylık sağlar.

Hastane Yatakları

Motorlu Hasta Yatakları Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Hasta yatağını almak ya da kiralamaktaki amaç, hastane konforunun hastaya evde de sağlanabilmesidir. Bu yüzden doğru bir yatak seçimi ve nerden temin edileceği çok önemlidir. Önemli olan, hasta için en doğru yatak seçimi yapılmasıdır. Hastanın durumu göz önüne alınarak en çok rahatlığı sağlayacak olan yatak seçilmelidir. Yatağın, hastanın iyileşmesine destek olması çok önemlidir. Aynı konfor evde de sağlanacağı için çok fonksiyonlu seçmek yararlı olacaktır.

Motorlu Hasta Yatağı Avantajları Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön