Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Motorlu Hasta Yatağı Seçimi

cilt yarasini onleyen hasta yataklari

Motorlu Hasta Yatağı Seçerken Dikkat Edilecekler

Sağlık alanında her geçen gün yaşanan olumlu gelişmeler, hasta bakımı için kullanılan aletlerin ve ürünlerin de gelişmesine olanak sağlamaktadır. Bunların başında hasta yatakları gelmektedir. Bu şekilde, hastaların bakımları, tedavi süreçleri, nekahat dönemleri çok daha mükemmel geçmektedir. Gelişmelerin başında motorlu hasta yatağı modelleri gelmektedir. Donanımlı, mekanik özellikleri olan, son derece kullanışlı modellerdir. Hem hastanelerde ve diğer uzman sağlık kurumlarında, hem de evlerde kullanılabilirler. Evlerde hastaların bakımları için modellerin kiralanması ya da satın alınması mümkündür.

Motorlu hasta yatağı çeşitleri, farklı seçeneklerde olup, tercihen farklı donanımları olan modeller alınabilir. Hasta yataklarını seçerken çok önemli bir nokta vardır. Her hastalığın tedavisi farklıdır. Bu nedenle, her hastanın kullanması gereken hasta yatağı da farklıdır. Yatalak hastalar için ayrı, yaşlı bakımı için ayrı, küçüklerin ya da genç yaşlardaki farklı tedavileri olan hastalar için ayrı yatakların edinilmesi gerekir. Bu nedenle, motorlu hasta yatağı modelleri arasından seçim yapmadan önce, mutlaka hastanın doktoruna danışmak ve ondan görüş almak gerekir. Yataklar tekerleklidir ve bu sayede mekanın içinde bir noktadan bir noktaya, ayrıca odadan odaya hareket ettirilebilir. Bu şekilde, hastalar her zaman tek noktada kalmadan günlerini geçirebilirler. Tekerlekler sabitlenerek bir noktada yatak kilitlenebilir.

Motorlu hasta yatağı seçerken, hasta yatağı kiralama ya da satın alma yapılan firmanın referanslarını, hizmet kalitesine bakılması çok önemlidir. Özellikle, yedek parça temini konusunda garanti veren markalar olmalıdır. Servis bakımı, çağrı destek sistemin olması da önem taşımaktadır.

Motorlu Hasta Yatağı Modelleri ve Özellikleri

Motorlu hasta yatağı farklı modellerde tasarlanmaktadır. Hekime danışarak bunların arasından seçim yapılabilir. 2 motorlu, 3 motorlu ve daha yüksek kapasitelerde motor sistemleri olan modellerin arasından seçilebilir. Motor kapasiteleri hastaların hareket edebilme kapasitelerine göre seçilebilir. Hareket kabiliyeti çok az olan, uzuvlarını kendi başlarına ya da yardım alarak çok zor hareket ettirebilen hastalar için gelişmiş motorlu hasta yatağı alınabilir. Motorlu hasta yatağı modellerinde, full abs sistemleri bulunmaktadır. Otomatik sistem üzerinden, başucu hareketi, ayakucu hareketi, dinlenme komutu, ters v konumları ayarlanabilir. Bu şekilde, hasta ya da hasta yakını, bakıcısı, yerinden kalkmadan otomatik sistem üzerinden, tek tuşa basarak yatağın komutlarını ayarlayabilir.

Motorlu Hasta Yatağı

Motorlu hasta yatağı, sağlık açısından donanımlı detaylarla tasarlanmaktadır. Karyolaların üzerinden bulunan özel hava delikli doku terlemenin önlenmesini sağlar. Ayrıca, serum asılması için özel askı sistemleri de bulunur. Motorlu hasta yatağı sisteminde, yatağın hem baş, hem de ayak kısmında motor bulunur. Modellerin en önemli avantajlarından biri, elektriklerin kesilmesi durumunda da yedek pil desteğinin bulunması ve yedek enerji sağlamasıdır. Abs kaplama malzemeler, anti bakteriyel olmasını ve modellerin kolay temizlenmesini sağlamaktadır.

Motorlu hasta yatağı tasarımlarının hepsinde, yan korkuluklar bulunmaktadır. Yan kısımlarda, ayak ve baş kısımlarında bulunan korkuluklar, hem koruma, hem de destek sağlar. Modellerin amörtisör sistemi, hem hastaya, hem bakana kullanım açısından kolaylık sağlar. Mekanik olduklarından kumadan ile hareket ettirilen sistemlerdir. Motorlu hasta yatağı modelleri genel anlamda mikrop tutmayan, bakteri üretmeyen, kolay temizlenen özelliklerdedir. Bu şekilde, motorlu hasta yatağı bulunulan yerde, hastanın sağlığı için mükemmel bir hijyen ortamı sağlanabilir.

Motorlu Hasta Yatağı Seçimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön