Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Motorlu Hasta Yataklarının Önemi Nedir? 

havali yatak modelleri 3

Motorlu hasta yatakları, hem hastalar hem de bakıcılar için daha konforlu bir ortam yaratarak öne çıkıyor. Bu yatakların en iyi şekilde kullanılması için hastalık durumu ile ilişkili hasta yataklarına başvurulması gerekir. Hasta yataklarından yararlanmanın bir diğer yolu da yüksek özellikli yataklar tercih edilmesidir. Motorlu hasta yatakları, hastalığın boyutuna göre özel olarak üretilen yataklara motor takılması ile ortaya çıkmıştır. Motorlu hasta yatakları son zamanlarda en çok ilgi gören ve satın alınması düşünülen yataklardan biri durumuna geldi. Hasta yataklarında motorların bulunması birçok açıdan avantaj yaratıyor. Özellikle hem hasta hem de bakım veren için rahat bir ortam yaratılması, sunduğu en büyük faydalardan biridir.

Motorlu Hasta Yatağının Özellikleri Nedir?

Elektrik akımı ve uzaktan kumanda ile çalışır. Motorlu hasta yatağı diğer hasta yatağı tasarımlarına göre çok daha karmaşık bir yapıya sahip olduğu için daha konforlu bir ortam yaratmada öne çıkıyor. İnsanlar için kullanım kolaylığı açısından, küçük bir kıyaslama bile yapıldığında motorlu yatakların ne kadar konfor sunduğu anlaşılabilir. Motorlu rulmanlar, motor sayısına göre sınıflara ayrılır. Bu sınıflandırma ile seçim durumu basitleştirilmiştir.

Motorlu Hasta Yatağı Çeşitleri

İçerdikleri özellikler göz önüne alındığında bu yataklar son derece kullanışlı yataklardır. Özellikle uzun süre hastanede yatacak kişiler için en uygun yataklardan biridir. Motorlu hasta yatakları sayesinde hasta bir yerden bir yere kolaylıkla hareket etmesi sağlanabilir. Tekerlekleri sayesinde kolay kullanılabilir yataklardandır. Motorlu yatakların içinde kızaklı motor denilen bir motor bulunuyor. Yatağın motoru sayesinde baş ve bacakları kaldırmak mümkündür. Motor sayısı arttıkça hareket kabiliyeti de kendini gösterir. En çok tercih edilen 3 motorlu hasta yatağıdır.

Bunun nedeni hem sırtın, hem ayakların hem de baş kısımlarının yukarı veya aşağı hareket etmesidir. Hasta yatağı fiyatları açısından diğer yatak modellerine göre daha yüksek olabiliyor. Ancak sağladığı avantajı göz önünde bulundurduğunuzda kalite ve fiyat arasındaki dengeyi yakalıyorsunuz. Motorlu hasta yatağı 3 motora sahip hasta yatağı yaklaşık 200 kg ağırlığına kadar bir kişiyi taşıyabilecek kapasitededir.

Motorlu hasta yatağı çeşitleri

3 Motorlu Hasta Yatağı

3 motorlu hasta yatağı birçok farklı özelliğe sahiptir. Yatakta havalandırma sağlayacak delikler bulunuyor. Sonuç, son derece hijyenik bir karyola iskeletidir. 3 motorlu hastane yatağının bir diğer özelliği de kolayca hareket ettirilebilmesidir. Pistonlu motorları sayesinde 200 ile 250 kilogram arasında insan taşıma kapasitesine sahiptir. Yukarıya ve aşağıya hareket etme özelliğine sahiptir. Üç motorlu hasta yatağının bir diğer özelliği de serum direğine sahip olmasıdır. 3 motorlu hastane yatağı elektrikle çalışan yataktır. Bu nedenle elektrik kesildiğinde kullanımı durur. Hastanın sorun yaşamaması için elektrik kesintisi durumunda jeneratör kullanımına önem verilmesi gerekir. Fiyat olarak diğer hasta yataklarına göre daha ucuzdur.

3 motorlu hasta yatakları

4 Motorlu Hasta Yatakları

Evde bakım süreçleri ve aynı zamanda yatalak hastaların bakımı için üretilen evde hasta yatakları, hastaların süreçte ortaya çıkan tüm ihtiyaçlarını en yüksek kalite standartlarına saygı duyarak karşılıyor. Hastaların hastanede yatış sürecinde standart yataklarda yaşadıkları cilt yaraları ve kas problemlerini ortadan kaldırmanın yanı sıra, tedavi sürecinin çok daha etkin uygulanmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda hastaların en yüksek standartlarda konforla hastaneye yatırılmasına yardımcı olur. Bu özelliklerin hepsi, 4 motorlu hasta yatağının çizimleri sayesinde oluşur. Gelişen teknolojilerle birleşen itici güçle donatılmış hastane yataklarının kullanılabilirlik özelliklerinin sunduğu avantajlar, konfor standartlarının en üst seviyelere çıkarılmasına katkıda bulunuyor.

Farklı güçlerde ve sayıda motora sahip olan hasta yatakları sayesinde hastaların yattığı zamanlarda baş bölgesi ve ayak bölgesinden yatağın kaldırılması gibi işlevlerden faydalanmaları mümkündür. Bu, hastaların konforunu sağlayabilir ve yaşadıkları sağlık sorununa uygun bir yatış pozisyonunu kolayca benimsemelerini sağlayabilir. Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle beraber çok daha verimli çalışan, kapsamlı hasta yatakları geliştiriliyor.

4 motorlu hasta yatakları

4 Motorlu Hasta Yatağı Özellikleri

Diğer motorlu hasta yataklarına göre daha fazla hareket potansiyeline sahiptir. 4 motorlu hasta yatakları son zamanlarda yaygın olarak tercih edilmeye başlandı. Motorlu hasta yatakları baş ve ayak kısımlarında “Trendelenburg” hareketi yapılabilir. Bu hareket özelliği sayesinde tersten de yapma seçeneğine sahip olabilirsiniz. Antibakteriyel özelliği ile cilt yaraları başta olmak üzere hastaneye yatıştan kaynaklanabilecek tüm sorunlardan hastaların etkin bir şekilde korunmasını sağlar. Motorlu hasta yatakları, hastalara yatakta daha fazla hareket serbestliği verir. Hastaların sürekli hareket etmesi gerektiğinden bu özgürlük manuel yöntemlerle veya yetersiz motor gücü ile sağlanamaz.

Motorsuz Hasta Yatağı Mı? Yoksa Motorlu Hasta Yatağı Mı?

Hasta yatağı modelleri son zamanlarda çeşitlilik göstermiştir. Motorlu hasta yatakları mı yoksa motorsuz hasta yatakları mı tercih edilmeli başta olmak üzere birçok soru soruldu. Motorlu hastane yatağı, motorsuz hasta yataklarına göre birçok farklı ve kullanışlı fonksiyona sahiptir. Bu nedenle daha çok tercih edilir hale geldi. Motorlu veya motorsuz hasta yatağı kiralama merkezlerinden bu yataklar elde edilebiliyor.

Ancak motorsuz hasta yataklarının uzun süreli kullanım isteyenler için daha dayanıklı olduğuna dair söylentiler var. Motorlu hastane yatağı, sürekli kullanım için uygundur. Uzaktan kumanda sayesinde adresi doğru ayarlamak mümkündür. Aynı zamanda hastanın bakıcıya olan bağımlılığı ortadan kalktığı için psikolojik faydalar da sunar. Hastanın rahatsızlık döneminde psikolojisinin iyi olması, hastalığın ilerlememesi ya da iyileşmesi açısından çok önemlidir.

Motorlu Hasta Yataklarının Önemi Nedir? 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön